Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vietas, kur dižojas ģitāras

Vietas, kur dižojas ģitāras
25.05.2007 15:46

0

Liepāja – izslavēta mūziķu kalve. Tātad vajadzētu būt arī vairākiem mūzikas veikaliem, kur esošajiem un topošajiem māksliniekiem iegādāties savus darbarīkus. Taču nekā! Izrādās, ka pašlaik mums ir tikai divi mūzikas instrumentu veikali. “Kultūras Pulss” centās noskaidrot, kāpēc šo veikalu pilsētā tik maz, kas iegriežas esošajos, ko pircēji visvairāk iekāro un kādam jābūt cilvēkam, lai varētu strādāt šajās tirdzniecības vietās. 

Jautājumi galvas palauzīšanai

Pašlaik Liepājas lielākā mūzikas veikala “Mūzikas centrs” vadītājs Jānis Šteinbergs uzskata, ka pilsētā divas tirdzniecības vietas, kurās pārdod instrumentus, ir pietiekoši. Kā nekā citās pilsētās šādu veikalu nav vispār vai arī ir tikai viens. Viņš zināja teikt, ka mūzikas veikali nerodas kā sēnes pēc lietus tāpēc, ka to izveidē nepieciešams ieguldīt ļoti lielus līdzekļus. Tam piekrīt arī otra pilsētas mūzikas veikala “Trīs mūzas” vadītājs Aldis Jurga. Bijušais Nīcas mūzikas skolas direktors apgalvo: ja viņu nebūtu iedrošinājis, devis padomu un ar pirmajām precēm nodrošinājis bijušais kursabiedrs, rīdzinieks Romāns Vanags, diezin vai 1997.gada maijā veikals “Trīs mūzas” būtu izveidots un šogad atzīmētu desmit gadu jubileju.    

Lielākoties instrumentu tirdzniecības biznesā iesaistās ar mūziku saistīti cilvēki. Piemēram, SIA “RDL” nodibināja rīdzinieki Dainis Voicišs, Guntars Felsbergs un tautā labi zināmais diriģents, jau minētais Romāns Vanags. Sākotnēji trijotne pirmo mūzikas veikalu atvēra galvaspilsētā, pēc tam Ventspilī, kam sekoja festivāla pilsēta Liepāja. Tas notika 2002.gadā, kad durvis vēra “Mūzikas centrs”.

Tā vadītājs J.Šteinbergs atzīst, ka strādāt mūzikas veikalā būtu ļoti grūti cilvēkam, kuram nav muzikālās izglītības vai kurš nepārvalda vismaz vienu instrumentu. “Es pats esmu beidzis čella klasi, spēlēju klavieres, armijā pūtu trompeti, kā arī pārvaldu basģitāras spēli, pateicoties kam savulaik ar grupu “Credo” pat koncertēju Āfrikā, un mutes harmoniku. Savukārt mans kolēģis, pārdevējs Vitālijs Vtorovs ir profesionāls ģitārists,” stāsta J.Šteinbergs. “Arī strādājot mūzikas veikalā, es jūtos kā mūzikas pedagogs, jo varu ieteikt, kurš instruments cilvēkam būtu vairāk piemērots, kādu labāk izvēlēties,” sacīja A.Jurga.

Zināšanas par instrumentiem ir vajadzīgas tāpēc, ka dažreiz klienti uzdodot tik specifiskus jautājumus, ka, neskatoties uz vairāku gadu laikā uzkrāto pieredzi mūzikas veikalā un spēlēšanas iemaņām, pat darbinieki neprotot izsmeļoši atbildēt. Tad nu taujātājiem tiek ieteikts iegriezties pēc laiciņa, lai varētu iegūt nepieciešamo informāciju un pēc tam sniegt apmierinošu atbildi.

Sievietes nav biežas viešņas

“Daļa no cilvēkiem, kas pie mums ienāk, jautā, kāpēc šeit ir tik kluss, kāpēc nav daudz pircēju. Bet mūzikas veikals nav pārtikas bodīte, kur ļaudis iegriežas katru dienu pēc nepieciešamām precēm. Pie mums rindas neveidojas. Uz mūzikas veikalu parasti nāk tad, kad cilvēks kaut ko vēlas iegādāties. Astoņdesmit procentu no visiem apmeklētājiem ir ar mūziku saistīti ļaudis, pārējie ir vienkārši garāmgājēji, kuri parasti saka, ka viņi neprot ne dziedāt, ne spēlēt, bet tikai vēlas apskatīties, ko veikals piedāvā,” no pieredzes stāsta J.Šteinbergs.

Mūzikas veikalu darbinieki lielāko daļu no klientiem jau iepazinuši – gan tāpēc, ka paši grozās mūziķu aprindās, gan tādēļ, ka veikalā pircējs parasti neieskrien un neizskrien, bet vēlas aprunāties, pakonsultēties. J.Šteinbergs sacīja, ka “Mūzikas centra” klientu skaitā ir Latvijā populāri mūziķi, arī Liepājas slavenības, piemēram, Ainars Virga un Tomass Kleins, tāpat Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas audzēkņi, cilvēki no Liepājas rajona, kā arī ļaudis, kas vēl neprot spēlēt, bet to vēlas iemācīties, tāpēc ierodas, lai aprunātos, apzinātu piedāvājumu un cenas. “Pie mums veikalā iegriežas visu paaudžu cilvēki. Tiek pirktas gan mazās blokflautiņas bērniem, gan sirmi onkuļi ierodas pēc akordeoniem,” teica A.Jurga. Viņš apliecināja, ka pircēji tiešām lielākoties ir vīrieši. Ja ierodas sievietes, tad tās parasti ir bērnu māmiņas, kas interesējas par atvasēm nepieciešamiem instrumentiem, vai mūzikas skolu skolotājas.

Visbiežāk veikalos tiek iegādāti dažādi sīkumi, piemēram, nošu lapas, mēlītes pūšamiem instrumentiem un ģitāru siksnas. No instrumentiem vislielākais pieprasījums ir pēc ģitārām un sintezatoriem. “Ja salīdzina ar 2002.gadu, kad mēs sākām strādāt, tagad pērk tikpat daudz instrumentu. Atšķirība tikai tā, ka mūsdienās pieprasījums pēc dārgākiem, labākiem instrumentiem. Ne tikai mūziķi izvēlas kvalitatīvas lietas, bet arī cilvēki, kas vēl tikai plāno iemācīties spēlēt,” novērojis J.Šteinbergs.

Lielākā daļa no instrumentiem, ko piedāvā veikali, tiek ražoti Malaizijā, Ķīnā un Taivanā. Bet arī šie mūzikas instrumenti pārstāv populārus zīmolus. Minētajās valstīs tie tiek ražoti tāpēc, ka tur lētāks darbaspēks. J.Šteinbergs piebilst, ka iegādāties instrumentu, kas gatavots, piemēram, Vācijā, Anglijā, ir diezgan grūti. Ja māksliniekiem izdodas pie tādiem tikt, tad visticamāk, ka oriģinālais instruments krietni patukšojis maciņu.

Stīvums pirkstos netraucē

Protams, kā ikvienam cilvēkam, kuram ikdienā nākas kontaktēties ar dažādiem ļaudīm, arī mūzikas veikalu darbiniekiem gadās piedzīvot atmiņā paliekošus, interesantus atgadījumus. Piemēram, pirms trim gadiem “Mūzikas centrā” ienācis kāds pēc izskata visai trūcīgs onkulītis pensijas vecumā, kurš metis acis uz sintezatoru. “Večuks stāstīja, ka savulaik viņš spēlējis akordeonu, bet dzīve iet uz priekšu un nu pienācis laiks apgūt ko jaunu.  Pieslēdzu sintezatoru un redzu, ka no akordiem viņš kaut ko saprot, bet spēlēšana neveicas, jo vecuma dēļ pirksti ir savilkti,” atceras J.Šteinbergs. Viņš nospriedis, ka večuks kārot kāro instrumentu, bet naudiņas tā iegādei, kā jau pensionāram, varētu nepietikt. Taču liels bijis pārsteigums, kad sirmgalvis atkal parādījies, atvēris maciņu, noskaitījis naudiņu un mājās gandarīts devies ar jauno sintezatoru.

Ne mazāku izbrīnu sagādājis kāds cits trūcīga paskata vecs cilvēks, kurš bija izdomājis savai mazmeitiņai iegādāties digitālās  klavieres. “Mūzikas centra” ļaudis izrādījuši mantas, kas maksājušas 400 un 600 latu, bet vectēvs noteicis, ka mazmeitiņa pelnījusi pašu labāko un iegādājies instrumentu par 800 latiem. 

Draudzīgie konkurenti

“Mūzikas centra” vadītājs J.Šteinbergs ar otra Liepājas mūzikas veikala “Trīs mūzas” vadītāju A.Jurgu savulaik bijuši skolasbiedri un viens otru sauc par draugiem. Lai arī abu vadītie veikali ir konkurenti, vadītāji uzskata, ka tas labās attiecības nebojājot. Esot arī savs labums, piemēram, ja kaut kas nav “Mūzikas centrā”, pārdevējs ierosina iegriezties pie “Trīs mūzām”, un otrādi. 

Vadītāji norāda, ka katram veikalam ir savi plusi un mīnusi. Piemēram, SIA “RDL” gadu gaitā izveidojis ļoti labus kontaktus ar dažādām ražotāju un mūzikas instrumentu izplatītājfirmām daudzās pasaulēs valstīs, tāpēc var apmierināt gandrīz katra klienta vēlmes. Bet mūzikas instrumentu atgādāšanu no ārvalstīm prasa zināmu laiku. Taču A.Jurga lielākoties preces ņem no vairumtirdzniecības bāzēm Rīgā, tādēļ, ja vien nav ļoti īpašas vēlmes, viņš instrumentus, ja tie nav iegādājami uz vietas, pats aši atgādā no galvaspilsētas.

Vairākas preces mūzikas veikalos ir vienādas un to cenas ir ja ne gluži identiskas, tad visai līdzīgas. Bet ir arī instrumenti un mūzikas aparatūra, kas atšķiras, tādēļ klienti, apzinot abu veikalu piedāvājumu, var izvēlēties mantu, kas gan skaņas, gan izskata ziņā iet pie sirds.

Vai parādīsies vēl kāds mūzikas veikals, to rādīs laiks. Tas lielākā mērā būs atkarīgs no pieprasījuma, tātad – no mūziķu skaita pieauguma pilsētā.

Inita Gūtmane,

“Mūzikas centra” vadītājs Jānis Šteinbergs apgalvo, ka ģitāra vēl joprojām ir viens no pieprasītākajiem mūzikas instrumentiem. 

Strādājot mūzikas veikalā, Aldis Jurga no pedagoģijas necik tālu nav aizmucis.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz