Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ekonomikas ministra amatā apstiprina Jāni Vitenbergu

Ekonomikas ministra amatā apstiprina Jāni Vitenbergu
Foto: publicitātes
02.04.2020 11:24

LETA

Saeima šodien ekonomikas ministra amatā apstiprināja parlamentārieti Jāni Vitenbergu (KPV LV).

Vitenbergs, kurš līdz šim ir vadījis Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, amatā nomainīs savu partijas biedru, bijušo ministru Ralfu Nemiro.

Par Vitenbergu ministra amatā nobalsoja 69 deputāti, seši balsojuši pret, bet divi parlamentārieši balsojumā atturējās.Vitenbergu pēc premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājuma amatam izraudzījās partija “KPV LV”, pēc kā viņa kandidatūru apstiprināšanai Saeimā virzīja arī Kariņš. Tomēr jautājuma virzīšana uz Saeimu līdz šim kādu laiku tikusi iepauzēta “KPV LV” un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) domstarpību dēļ.”Mēs dzīvojam grūtos laikos, [..] ko varēsim pārvarēt, visiem strādājot kopā. Mūsu valsts virsmērķis ir ierobežot Covid-19 izplatību un sargāt katra iedzīvotāja dzīvību. Tāpēc valdība pieņēmusi virkni lēmumu, kas saistīti ar ierobežojumiem un atbalstu uzņēmējiem, kas ļaus “pārziemot” šos apstākļus. Šajos apstākļos valdība strādā nepilnā’sastāvā bez ekonomikas ministra, bet šis amats ir jāaizpilda, jo ir jādomā, kā iziet no krīzes,” teica premjers.

Ekonomikas ministra amatam izvirzot Vitenbergu, Kariņš atzina, ka Vitenbergs ir sekmīgi vadījis Tautsaimniecības komisijas darbu un viņa vadībā izskatīta virkne likumu grozījumu.”Viņš pārzina nozares atbildības sfēras un vajadzības, līdz ar to viņš spēs nekavējoši iekļauties valdības darbā. Vitenbergs ir saņēmis nepieciešamo pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, jo viņš darbojas Saeimas Nacionālās drošības komisijā,” stāstīja premjers.

Vadoties no līdzšinējās sadarbības, Kariņš secinājis, ka Vitenbergs spēj pamatot savu viedokli attiecībā uz ekonomikas jautājumiem.JKP deputāts Gatis Eglītis akcentēja, ka partija iestājas par drošības jautājumiem, uzsverot, ka valsts amatos jābūt profesionāliem cilvēkiem, par kuriem nerodas jautājumi drošības iestādēm.Deputāts Valērijs Agešins (S) skaidroja, ka partijas “Saskaņa” deputāti neatbalstīs Vitenbergu. “Iespējams, ka viņš ir labs cilvēks, bet mums nekas nav zināms par viņa programmu, ekonomisko redzējumu. Tāpat mums nekas nav zināms par viņam zināšanām un prasmēm ekonomikas jomā. Mēs nevaram uzņemties atbildību par Vitenbergu,” teica Agešins, gan piebilstot, ka “Saskaņa”, domājot valstiski, atbalstīs valdības redzējumu un likumprojektus, kas risinās problēmas saistībā ar Covid-19 ierobežošanu.Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS) norādīja, ka laikā, kad ekonomiskā situācija izskatās ļoti slikti, nav normāli, ka valstī nav ekonomikas ministra. Zaļo un zemnieku savienības atbalstīs Vitenberga apstiprināšanu, jo “uz pārbrauktuves zirgus nemaina” un Vitenbergam kā pašreizējam Tautsaimniecības komisijas vadītājam būtu pareizi turpināt atbildēt par ekonomikas jomu.Valainis gan norādīja, ka ZZS atbalstu “dod avansā” un jau šodien grib redzēt skaidru redzējumu, kādu atbalstu paredzēts sniegt uzņēmējiem un kā tiks glābta dramatiskā situācija ekonomikā.Saeimas deputāts Didzis Šmits norādīja, ka iepriekšējam ekonomikas ministram Nemiro tika atņemta pielaide valsts noslēpumam. Ja netiek sniegts skaidrojums, kāpēc tā tika izdarīts, tad rodas jautājums, vai no atbildīgo drošības iestāžu puses netiek ietekmēti demokrātiskie procesi, vērsa uzmanību politiķis.Šmits arī norādīja, ka attālināti ir pārrunājis ar Vitenbergu situāciju ekonomikā un ka ministra amata kandidāts apliecinājis, ka plānojot rosināt koriģēt nepareizos nosacījumus uzņēmējiem atbalsta saņemšanai krīzes apstākļos.

Kā ziņots, šā gada marta sākumā Satversmes aizsardzības birojs lēma anulēt Nemiro pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.Iepriekš Vitenbergs par savu galveno uzdevumu ministra amatā nosauca turpināt Nemiro iesāktos darbus. Politiķis norādīja, ka, iespējams, savu sākto darbu dēļ arī ir pienākusi situācija, ka Nemiro zaudējis amatu.Vitenbergs norādīja, ka darbs turpināsies gan saistībā ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jautājumu, gan “bankas “Parex” sāgu”, gan saistībā ar Skultē paredzēto sašķidrinātās dabasgāzes terminālu. Nemiro iepriekš norādījis, ka citu politiķu vēlme šim terminālim piešķirt nacionālu interešu projekta statusu bijis viens no iemesliem, lai atbrīvotu viņu no amata. Nemiro arī vēlējies atslepenot “Parex bankas” darījumu, iepriekš norādīja līdzšinējais ekonomikas ministrs.

Vitenbergs norādīja, ka vadīt Ekonomikas ministriju Covid-19 izplatības krīzes apstākļos ir vēl sarežģītāk, bet politiķis esot gatavs “airēt, lai palīdzētu valstij šai krīzes momentā”.Informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā liecina, ka Vitenbergs ir dzimis 1995.gadā. Viņš dzīvo Tukuma novadā. No Vitenberga iesniegtās valsts amatpersonas deklarācijas par 2018.gadu izriet, ka viņam pieder dzīvoklis Zentenes pagastā.Viņa valdījumā ir 2010.izlaiduma gada automašīna “Ford S-Max”. Vitenbergs 2018.gadā nebija deklarējis nedz uzkrājumus, nedz parādsaistības.2005.gadā Vitenbergs ieguvis tūrisma gida izglītību Latvijas Kultūras koledžā, bet 2008.gadā Liepājas Pedagoģijas akadēmijā ieguvis bakalaura grādu tūrisma vadībā.Vitenbergs 13.Saeimā tika ievēlēts no partijas “KPV LV” saraksta Zemgales apgabalā. Līdz tam viņš bija SIA “Lietas MD” lielo klientu pārdošanas vadītājs.2019.gada janvārī Vitenbergs tika iecelts par Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāju.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz