Otrdiena, 2. marts Luīze, Laila, Lavīze
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Levits: Baltijas valstu nācijas izšķirīgajā brīdī spēja kļūt par vēstures noteicējām

Levits: Baltijas valstu nācijas izšķirīgajā brīdī spēja kļūt par vēstures noteicējām
Foto: Evija Trifanova/LETA
21.08.2020 14:21

LETA

Atslēgvārdi

Baltijas valstu izlaušanās brīvībā lika pārzīmē Eiropas un pasaules karti, piektdien uzrunājot augstākos Latvijas apbalvojumu saņēmējus, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits uzsvēra, ka šodien pirms 29 gadiem Latvijas valsts pilnā apjomā atjaunoja savu neatkarību un valsts atgriezās starptautiskajā kopienā un varēja sākt atjaunošanas darbu.

“Pirms trīs gadu desmitiem Baltijai bija pievērstas visas pasaules acis – neviens nebija uzrakstījis scenāriju, kā izlauzties no impērijas žņaugiem. Mums šis ceļš bija jāatrod pašiem. Baltijas ceļš bija pirms Berlīnes mūra krišanas. Baltijas valstu neatkarība bija viens no būtiskākajiem iemesliem, kādēļ sabruka padomju impērija. Mūsu izlaušanās brīvībā lika pārzīmēt Eiropas un pasaules karti,” uzsvēra augstākā amatpersona.

Levits akcentēja, ka nesenā vēsture atgādina par tautas drosmi un spēku, nācijas izšķirīgajā brīdī spēju kļūt par vēstures noteicējiem. Latvijai un tā tautai neatkarību neviens nekad nav dāvājis – to izcīnījām ar ieročiem rokās pirms 100 gadiem un nevardarbīgi, bet mērķtiecīgi pirms 30 gadiem, sacīja prezidents, norādot, ka tas izdevies, jo bija skaidrs mērķis – izveidot valsti, kas tostarp būtu rietumu pasaules sastāvdaļa.

“Tautas fronte apvienoja tik dažādus cilvēkus un organizācijas, pasaulei pierādot, ka Latvijas neatkarība ir visas tauta griba. Tautas frontes taktika, soli pa soli kāpinot prasības, guva visas pasaules simpātijas un novērsa, iespējams, asiņainu konfrontāciju ar padomju struktūrām,” uzsvēra Levits, piebilstot, ka tas bija iespējams, jo tauta uzticējās saviem priekšstāvjiem un tajā bija dzīvs sapnis par neatkarību.

Levits pateicās visie cilvēkiem, kas iesaistījās Latvijas neatkarība atgūšanā.

Rīgas pilī šodien Levits 67 sabiedrības pārstāvjiem pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 23.aprīļa lēmumiem par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks pasniegts 35 personībām, Viestura ordenis – 21, bet Atzinības krusts – 11. Ceremonija būs skatāma tiešraidē Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

Kancelejā uzsvēra, ka Valsts prezidents augstākos valsts apbalvojumus pasniegs cilvēkiem, kuru drosme un pašaizliedzība sekmēja Latvijas valstiskuma atgūšanu un nostiprināšanu nevardarbīgā, parlamentārā ceļā un deklarācijas par Latvijas neatkarības atjaunošanu pieņemšanu 1990.gada 4.maijā, personām, kuras, pakļaudamas briesmām dzīvību, dokumentēja un nākamajām paaudzēm saglabāja patiesas liecības par Trešās atmodas gaitu.

Tāpat valsts apbalvojumi tiks pasniegti sabiedrības pārstāvjiem, kuru profesionālā un pilsoniskā darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts izaugsmi.

Tā kā augstāko valsts apbalvojumu pasniegšana saistībā ar Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu 4.maijā nevarēja notikt valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, tad Ordeņa kapituls lēma par valsts apbalvojumu pasniegšanu konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 29.gadadienā – 21.augustā, kad pilnībā un arī faktiski atguvām savu neatkarību. Līdz ar konstitucionālā likuma pieņemšanu aizsākās “de facto” atjaunotās valstiskās neatkarības starptautiskā atzīšana.

36 komentāri

2020-08-21 14:50

zivs: Kur pa šiem 30 gadiem palikusi tauta??? kādā bedrē mēs sēžam??? Ar pensijām ,kuras Satversmes tiesa atzinusi par cilvēka dzīves necienīgām. Bez tiesībām vēlēt prezidentu.

2020-08-21 15:13

Pans: Bla bla un to teica izredzētais

2020-08-21 15:24

solon: Senlatviešu paruna: skaisti irst nav malku cirst! 30 gadu laikā pie varas esošie ir izveidojusi SISTĒMU, kuras ietvaros ilgspējīga attīstība un omulīga labklājība tiek nodrošināta tikai pie varas esošiem un pietuvinātām personām. Tautai parastai ir paredzēta vieta nodrošināt šiem šo labklājību ...

2020-08-21 15:47

juko: es nesaprotu, kāda jēga visādiem priekšniekiem kko ļurināt, kas viņos klausās un priekš kam?- būtu labāk gājuši kārtīgu darbu strādāt

2020-08-21 15:56

> 15:47: Jāsmejas, vai tiešām Tu, kaut reizi, esi pamanījis šīs tautības pārstāvjus KĀRTĪGU DARBU strādājam? Tas defoltā NAV iespējams.

2020-08-21 16:16

KKK: tas ļautiņš lewits dzīvo kādā citā pasaulē..kaut tik stulbu un..tur vajag būt vai nu nejēgam vai valsts nodevējam būt ,lai šādus tekstus runātu..
Un vēl kas --Latvijas tautai NAV tiesību vēlēt prezidentu.

2020-08-21 16:52

Bašķīrs: Te jampampiņi nesaprot, ka mums ir parlamentāra valsts. Vēl kāds varēja pažēloties, ka mums nav monarhijas vai matriarhāts.

2020-08-21 17:26

Aivars Prusis: Nesen pat Latvija pārmeta un nosodīja teroristu atbalstīšanu un sponsorēšanu ,par likumīgi ievēlētu citu Valstu Prezidentu iznīcināšanu ! Latvija jau pārsūtījusi 150 000 Baltkrievijas ,,revolucionāriem ‘’ par likumīgi ievēlēta Prezidenta gāšanu ! Ar kādam tiesībām bez ANO mandāta tas tiek darīts ,atklāti iejaucoties citas Valsts iekšējās lietas ?! Starp citu Baltkrievijas Prezidentam vēl ir spēka,iepriekšējās vēlēšanas apstiprināts mandāts !

2020-08-21 17:52

Aivars Prusis: Starp citu Amerikā ,melnie uztaisījusi savu revolūciju , ar mērķi gāzt Prezidentu ! Cik Latvija pārskaitījusi Amerikas ,,revolucionāriem ‘’ ?🤔

2020-08-21 18:13

123: Latvija vienmēr ir bijusi tāds intelektuāli ierobežots bērns starp 2 brāļiem, Igaunija = gudra, Lietuva = viltīga, Latvija = stulba.
Māk tikai:
1.raudāt.
2.apzagt.
3.vainot citus.
4.veikt nacionāla naida kurināšanu.
5.Ieviest 100+ stulbus iemeslus, lai izveidot jaunus nodokļus, tikai lai iekasēt vel vairāk naudas no jau tā bēdīgas tautas.

2020-08-21 18:57

DP: nekas nav, jo nevar nepiekrist ...

2020-08-21 19:46

Raitis: Eu, nīkuļi, es gan labi dzīvoju, kārtīgi strādāju, Latvija ir labākā valsts pasaulē! Protams, ne sliņķiem un nīdētājiem!

2020-08-21 20:26

....: Ja Krievijā nebūtu sākusies Perestroika,s.du te Baltijas valstis varētu ko izdarīt,lai atdalītos no vienas savienības un nonāktu nākamajā....

2020-08-21 20:42

Elvīra: Raiti nedirs...,ne visiem no debesīm nokrīt kāds mantojums,senču iestrādāts biznesiņš vai tml.,ar ko tad vari sākt startēt,turpināt...,ne visiem ir iespēja iegūt labu izglītību,vnk nedirs...padalies ar savu veiksmes stāstu,palīdzi saviem tautiešiem,ja jau tev viss tik feini,neturi sveci zem pūra...esi vecis,palīdzi tad ar padomu,piķi tev neviens neprasa.Veiksmi,Raiti!

2020-08-21 20:50

89: Labi ka nav jārunā krievu valodā, nemāku.

2020-08-21 21:52

>raitis: Raiti,to vergošanu kaut kādā gaterī tu uzskati par labu dzīvošanu? Debiliķis

2020-08-21 21:57

Džums: Ko var gvelzt šitos lozungus. Tur kāds dzejnieks propogandists laikam sacer lai novērstu no aktuāliem jautājumiem uzmanību.

2020-08-21 21:58

KKK: Tiem ,kuri sevi dēvē par Latvijas eliti--valdību --nācijas godu un .t.t ir pilnīgi vienaldzīga Latvija un tas ,kas tajā notiek--
Vai kāds maz ir aptvēris to ,ka tad ,kad amerikāņi uzlika sankcijas Latvijas Venstpils un Rīgas ostām --tie ņergas ne saeimā ,ne valdībā pat iepīkstēties neuzdrošinājās pret sankcijām un pret amerikāņiem..tiem viss bija vienalga ,tāpat kā vienalga Latvijas tautas un cilvēku likteņi .Bet jeņķi sankcijas uzsprauda ar mērķi parādīt ,ka šīs ostas lietojamas bez ierunas NATO un ASV karatehnikas vajadzībām..
Un nedrīkst maisīt iekšā Lembergu vai vēl ko----ASV sankcijas pret LATVIJAS ostām!!!!!!
Starp citu --pat pret likumīgais magņicka likums tika izmantots nelikumīgi--tam bija jābūt ANO atļaujai..Tās nebija!! Otrkārt--Lembergam bez tiesa tika bloķēti bankas konti---un tā jau ir skaidra norāde ,ka Latvijas valdībā ,saeimā ir Latvijas valsts nodevēji!!!

2020-08-21 22:09

to KKK:: to KKK: Uzģērb kleitiņu un paraudi.

2020-08-21 22:17

bmw 55: "Izolējiet no sabiedrības pasaules 50 bagātākos ebrejus, visi kari izbeigsies."


Henrijs Fords

2020-08-21 22:26

Xxx: Krievs kādreiz visos labos amatos ievilka savus draugus,radus-Latvietis aizbildinājās-nav ,nevaru.,mūžīgi velkamies astē un uz kaut ko ceram .123 taisnība.

2020-08-21 23:20

Patiess veiksmes stāsts: :
Latvija ir sapņu zeme.
Latvijā ir ļoti attīstīta ekonomika - rūpniecība un lauksaimniecība, īpaši tās lielākā bagātība - meži, kas tiek apsaimniekoti ļoti pārdomāti un saudzīgi. Latvija izceļas citu Eiropas valstu vidū ar augsto dzīves līmeni. Latvijā ir ļoti labi dzīvot. Latvijas iedzīvotāji lepojas ar savu valsti.
Latvija 30 neatkarības gados ir nodrošinājusies ar lieliem uzkrājumiem un finansu rezervēm, tāpēc Latvijai nav ārējo parādu. Latvijā ir ļoti zemas cenas un augsta preču un pakalpojumu kvalitāte. Latvijā ir labākie autoceļi Eiropā. Latvijas lielākās bagātības ir tās valoda, kultūra, vēsture un cilvēki, kas dzīvo Latvijā. Latvijas valsts par viņiem ļoti rūpējas.
Latvijas iedzīvotāji ļoti mīl savas valsts prezidentu, valdību un Saeimu. Latvijas valdība cītīgi strādā savas tautas labā. Tā ir ļoti godīga un gudra. Latvijas politiķi un amatpersonas nekad nemelo. Latvijā praktiski nav emigrācijas. No Latvijas aizbrauc tikai tie nedaudzie cilvēki, kuri nejūtas piederīgi Latvijas valstij. Tādu ir ļoti, ļoti maz. Latvijā nav bezdarba, jo katram cilvēkam tiek piedāvāts darbs un atalgojums, kurš ir ievērojami lielāks kā citās Eiropas savienības valstīs. Sevišķi pieprasīti darba tirgū ir kvalificēti speciālisti un cilvēki ar augstāko izglītību.
Latvijā ir ļoti attīstīta demokrātija, sociālās garantijas un medicīniskā aprūpe, ir augsta dzimstība, zema mirstība un ļoti zems noziedzības līmenis, kā arī nav prostitūcijas un pašnāvību. Latvijā nav korupcijas. Latvijā ar likumu noteiktā minimālā darba alga un pensija ir vislielākā Eiropā. Latvijā nekad nav bankrotējusi neviena banka. Latvijā nav trūcīgu cilvēku. Latvijā dzīvo ļoti laimīgi cilvēki.

2020-08-22 00:38

matains pilots: Ah ah, paldies par stastu. Demzel, bet patiesākais un īstākais stāsts. ir tas, ko Latvija ir liela dirsa.

2020-08-22 07:13

Raudātājiem: Aliek vien jums braukt prom no šejienes un beigt mūžīgi gaudot kā kucēm.

2020-08-22 08:53

edgars5: pilni veikali ar krutkām,

2020-08-22 11:03

Lepnajai: 07.13 kas tad tevi uzturēs? Tieši gaudotāji" ar saviem nodokļiem baro ierēdņus un prettautisko valdību

2020-08-22 11:24

Lepnajai 11.03: Gaudotāji parasti ir minimālo aldziņu saņēmēji un nespēj pat sevi uzturēt. Kā īsti padomju produkti to vien gaida ka viņiem viss tiks iedots jo tak viņiem pienākas. Paši darīt neko nejēdz.

2020-08-22 14:34

rakaris:): trijzvaigžnu bļembu tagad žīdeļi var uzmaukt uz savu nocirsto galeli , nevērtīgs mēsls bet igaunija un lietuva tiešām ieguva neatkarību , bomžu latvija tikai afēristu un zagļu valdību , kura ved valsti uz bezdibeni !!

2020-08-22 22:33

KKK: >>to>>Lepnajai 11.03:--
ja tev tāds viedoklis ,tad ar pārliecību var apgalvot ,ka tev nav ne izglītības ,ne spējas domāt--Kāds ir valsts pastāvēšanas galvenais uzdevums???

2020-08-22 22:56

999x0: Nu nevajag šādiem tēliem ļaut runāt tautas vārdā. Ne tauta viņu ir vēlējusi, ne arī viņš zin ko tauta grib, domā un jūt. Tā ir cita kasta, sākot vismaz no pagastvečiem un pat zemākiem.

2020-08-23 00:29

liecinieks: Līkdeguņu *irsējs muldes jebko, lai tikai saglabātu savu mīksto krēslu. Par realitāti Latvijā vbiņam nav ne mazākās nojēgas.

2020-08-23 02:34

Citi likumi un tikumi: Ko var gribēt noiztirgotās Latvijas. Lieli zemes hektāri pieder ārzemniekiem. Leiši masveidā izpērk zemi gar jūru. Kas darās kurzemes ciemos leišu mēris kā prusaki salīduši LATVIJĀ

2020-08-23 14:17

KKK: Jāsit leiši laukā no mūsu zemes

2020-08-23 19:27

Balagurs: nu ja... tā ir...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz