Otrdiena, 9. marts Ēvalds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

SPKC: Eiropas speciālisti brīdina par strauja Covid-19 uzliesmojuma iespējamību

Jaunā koronavīrusa “SARS-CoV-2” celma izplatīšanās dēļ Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) šobrīd saskata augstus Covid-19 jauna uzliesmojuma draudus Eiropas Savienībā (ES), aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

SPKC: Eiropas speciālisti brīdina par strauja Covid-19 uzliesmojuma iespējamību
Foto: Egons Zīverts
22.01.2021 16:26

LETA

Atslēgvārdi

Jaunajam Covid-19 vīrusa variantam esot lielāka izplatīšanās spēja, izraisot intensīvu saslimstības pieaugumu arī tajos reģionos, kur epidemioloģiskā situācija nesen bija uzlabojusies un nostiprinājusies.

Pēc SPKC sniegtās informācijas, uzskatāms piemērs ir situācija Lielbritānijā un Īrijā, kur saslimstība ar Covid-19 bija mazinājusies, bet tagad tā atkal strauji augusi, jo vīrusa modifikācija parādījusies vienlaikus ar ierobežojošo pasākumu mazināšanu pagājušā gada nogalē.

2020.gada septembrī Lielbritānijā konstatētā jaunā koronavīrusa celma klātbūtne tagad ir konstatēta vairākās ES valstīs, ieskaitot Latviju. Dažās valstīs jau novēro šī vīrusa varianta vietējo izplatīšanos, piebilda centrā.

Novērojot situāciju, ECDC sniedzis rekomendācijas dalībvalstīm šobrīd īpaši uzraudzīt Covid-19 epidemioloģisko situāciju, pastiprināt cirkulējošo “SARS-CoV-2” vīrusa celmu laboratorisko monitoringu, turpināt veikt epidemioloģiskās kontroles pasākumus Covid-19 infekcijas perēkļos, vērst pastiprinātu uzmanību Covid-19 izplatības ierobežojošiem pasākumiem sabiedrībā, ja arī šobrīd nav novērojama liela saslimstība, un nepieciešamības gadījumā stiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Citu valstu pieredze liecinot, ka plaša un strauja jaunā vīrusa varianta izplatīšanās izraisa daudz lielāku veselības aprūpes sistēmas noslogojumu, jo ir vērojama liela pacientu skaita hospitalizācija, kā arī tā ievērojami palielina nāves gadījumu skaitu, īpaši vecāka gadagājuma cilvēku vai cilvēku ar hroniskām saslimšanām vidū.

Lai mazinātu infekcijas izplatīšanos, ECDC aicina ievērot standarta piesardzības pasākumus un atteikties no nenozīmīgajiem ceļojumiem uz ārzemēm, informēja SPKC.

Līdz šim Latvijā sekvencēšanas rezultātā atklāti pieci jaunā Covid-19 varianta gadījumi. Visi inficētie cilvēki atgriezušies no ārvalstīm.

Vienlaikus centrā uzsvēra, ka neraugoties uz to, ka pēdējās nedēļas laikā Latvijā novērots neliels saslimstības ar Covid-19 samazinājums, ir nepieciešams panākt daudz mazāku saslimstību, lai epidemioloģiskā situācija būtu labāk kontrolējama.

Līdz ar to visiem Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi turpināt atbildīgi ievērot noteiktos drošības pasākumus, kas vērsti uz sociālās distancēšanās ievērošanu un līdz ar to mazināt vīrusa iespēju izplatīties, tostarp sabiedriskajās vietās.

SPKC atzīmēja, ka gan tirdzniecības vietu atvēršana, gan mācību process klātienē ir saistīti ar papildu riskiem, palielinoties kopējai cilvēku kustībai un kontaktiem sabiedriskajās vietās, ieskaitot sabiedrisko transportu. Tas pavēršot labākas iespējas izplatīties arī jauniem koronavīrusa celmiem un var izraisīt vēl vienu saslimstības pacēlumu.

“Esošo saslimstības apmēru apstākļos Latvija to vairs nevar atļauties,” uzsver SPKC, piebilstot, ka Latvijā joprojām saglabājas augsta saslimstība ar Covid-19 infekciju – vidēji vairāk nekā 800 gadījumi dienā, bet slimnīcās katru dienu tiek ievietoti vairāk nekā 100 Covid-19 pacienti.

44 komentāri

2021-01-22 16:52

vienkārši: pasaules varenie grib totalitāro režīmu ,skatīsies cik tālu var pakļaut cilvēkus sējot bailes

2021-01-22 17:14

00to: Mums jau pietiek ar pamuļķo krāniņu kur vēl eiropas ekspertus klausīties

2021-01-22 17:19

Liepājnieks: Eiropā varbūt ir ""autoritātes"" ,bet pavisam noteikti nav speciālistu.
Ķīnu speci par šo vīrusu ļoti ātri brīdināja visu pasauli vēl aizpagājušajā gadā ,Bet eiropas ""speciālisti "" pat nepievērsa uzmanību .

2021-01-22 17:40

Bmw homoseksuāļu biedriba: Kadam vispar ir bail??😁😁😁 Man toč nē, nu te vispar nav ko baidities, meģini tik te pavilkt uz bailem, izdomāja ka virus butu lielisks baiļu iedvesējs, nu nebūs tā nu, tak lielākai daļai ir pie dirsas, arī mani ieskaitot.

2021-01-22 18:17

Klafony: Domājams tie Eiropas "speciālisti" ir tāda paša līmeņa nejēgas kā mūsu Jurka Pārvadātājs un Dumpis-lupatu lelles kas runā ko viņiem liek,"vadoties no PVO vadlīnijām"!!!

2021-01-22 18:39

Juris Baismīgais: Vasaras saulainajās dienās Liepājas pludmalē bez pūlēm varēs noteikt, kurš leitijas viesis, kurš vietējais latvijietis - vietējie/vietējās sauļos plikus pautus un pupus, jo idiotiskā tēvzemes valdība, kā ziņots, netaisās atvērt tirgotavas.

2021-01-22 19:16

raitis: kads straujs kovid bums,ja visi poteti?

2021-01-22 19:22

Lana: Pareizāk nāk 3 Covid vilnis!

2021-01-22 19:27

esi reāls: Ja godīgi,visi šie meli ir tik pretīgi.......

2021-01-22 19:53

Zippo: Pilniigi nospljauties par kovidu, tikai un vieniigi par ekonomiku strjomiigi. Muljkjojoties ar shiim iesnaam sachakareeja visu paareejo un veel nejeedz izlabot savas kljuudas. Tieshaam ir sajuuta, ka speciaali to dara, jo nu nevar buut, ka TIK stulbi pie stuures ir tikushi!

2021-01-22 21:01

nu gan: Saciet aptvert situacijas nopietnību. Jo atrāk aptversiet, jo lielāka iespējamība atgriezties pie ierastā dzīvesveida. Paši sevi jau nokausē, neviens cits.

2021-01-22 21:57

Antons Durakovs: jā jā, un kārtējais globālais plānprātības vilnis arī līdz. ;-))

2021-01-22 21:59

Jaunliepāja: Tie kas jau ir bankrotējuši vairāk neatgriezīs iepriekšējā līmenī! Valdības idiotisma paraugstunda! Tas varētu izskatīties šādi: Ziema, sniegs, sals! Meža vidū mednieku būdiņā sēž Premjērs ar komandu. Beidzās malka. Pēc malkas jāiet dziļāk mežā, bet tur vilki gaudo. Šauteņu nav. Ko darīt? Riskēt un iet pēc malkas ,lai nenosaltu, vai tupēt būdā un kaut ko gaidīt un nosalt? Mūsu premjērs ir izvēlējies nosalt! Ekonomika jau ir apsalusi! Nu kaut kā tā!

2021-01-22 22:32

ir laiks: iepirkt gazmaskas...

2021-01-22 23:11

Upsis: Vai Jums šiem tumsoņiem, kuri noliedz vīrusa uzliesmojumu, un kuri nebaidās. Vai Jums drosmes nav rakstīt par sevi atklāti, vai tumsoņi ir tirliņi kuri drosmīgi slēpjoties komentāru nikos. Tad jau sakiet droši, kuri un no kurienes ir šie drosminieki, ļaujiet ievērtēt tautas drosminiekus? Es nenoliedzu vīrusa esamību, tāpē nav man jātklājas.

2021-01-22 23:19

Jaunliepāja: Upsi! Nāc pie prāta un iemācies lasīt! Neviens nenoliedz vīrusa esamību. Jautājums par metodēm tā apkarošanā. Ir tāds teiciens: izlejot ūdeni no bļodas ,vajag skatīties vai neizlej arī bērnu! Kariņš jau laikam to ir izdarījis!

2021-01-22 23:56

meitene42: Cilvēkus baidīt, atsvešināt, ierobežot, pazemot, sodīt...Bez šaubām,- vajadzīgs arvien "stiprāks" līdzeklis... Sistēma strādā, plāns tiek īstenots!

2021-01-23 02:41

Zemledus šļūc: Trešais pasaules karš ar cilvēces idiotisma iebaidīšanu un pakļaušanu,pat dzīvniekiem nāk smiekli , suņi bez uzpurņņiem a stulbiem cilvēkiem obligāta masku balle, cilvēkiem neko nevajag,pliku dirsu 2 m un masku

2021-01-23 06:58

Cilvēks: Es novēroju cilvēkus un redzu, maskās viņi ir, bet... MASKAS LIELĀKAI DAĻAI IR NETĪRAS NOPUUKOTAS VIENREIZLIETOJAMAS! ŠĀDAS MASKAS IR INFEKCIJU AVOTS! VEIKALOS JĀ VISIEM IR MASKAS, BET DIVI METRI NAV! Piemēram vakar Ķempes ielā Maksimaa strādā tikai divas kases rindas cauri visam veikalam, apsargu nemanījām! Kāpēc tā jārada apstākļi vīrusa izplatībai man tiešām nav skaidrs! Kas atbild par kasēm lai pārdevējas tur būtu?

2021-01-23 07:48

Paaps: Risinājums ir - jāņem lāpsta, jāiet uz kapiem un pašam jāaprokās ;)

2021-01-23 07:52

Mzgd: Bailes bailes nāve

2021-01-23 08:08

Ahtung: Balso par klikes atlaisanu latvija.lv

2021-01-23 09:11

Likums: Nevienā veikalā neievēro distancēšanos

2021-01-23 10:16

raitis: mums ir jatiek lidz kovida 7 vilnim -tad bus laime!!!!!!!!!!!!!!!

2021-01-23 10:36

Upsis: Upsis Jaunliepājai. Lasīt noteikti protu, bet cik saprotu tev gan ir problēmas ar to, jo šie kuri te sūdzas ie noliedzēji, neprot lasīt, gan veikalos, gan visūr citūr ir uzlīmes, info ievērot 2m distanci, maskas lietot, slimiem nestaigāt apkārt, valstiskā līmenī izsludzināti ierobežojumi, utt. Bet Tu man saki neprotu lasīt? Es ievēroju to un nesūdzos par grūtībām, bet lielākā daļa to nedara, raksta visādas muļķības, gan šeit, gan uz auto, visi muļķi, valdība slikta, bet viss tiek darīts lai cīnītos pret vīrusiem. Atliek pašiem cilvēkiem ieslēgt domāšanu un ievērot visu, paciesties kādu laiku, arī veikalā neei ja tur pilns, aizej uz citu mazāku, izvēle gana liela!

2021-01-23 10:43

Moto moto: Liela daļa tik palasa kliedzošus virsrakstus un nespēj paši padomāt un izdarīt secinājumus! Parasts bacilis kas vel parastas sezonālas gripas saslimstību nav pat sasniedzis! Un mirstība no saslimušajiem 1,7% tas ar nav nekas traks, ja vel pareķina ka kādai pusei tas ir tik tā, pozitīvs tests, tatad covids piebeidza! Bet za to esam miljardu parādos, iznīcinājuši visu mazo biznesu, daudzi vispār nabadzībā iedzīti! Kam tas viss bija vajadzīgs? Tikai lai gaudotu līdz eiropai un izpumpētu naudu, un visi kopīgi to atdosim, caur nodokļu nodokļiem! Bet tas jau vairs neskars šo valdību, kas sazagsies un nozudīs, to putru mēs strēbsim pēc tam! Bet tās tik manas domas, nevienam nav jāpiekrīt vai jānoliedz!

2021-01-23 10:47

Marta: Mans ierosinājums Maksimai un citiem veikaliem! Lūdzu kontrolejiet rindas, lai būtu 2 metri, lūdzu dezinficēt slīdošās letes vismaz pēc pieciem pircējiem, ja nespējat pēc katra. Lūdzu atveriet visas kases,jo mēs redzam ka kasieres turpat staigā.

2021-01-23 11:10

raitis: anekdote protams ne par temu,bet jadzivo jautrak!Sieva iet uz veikalu-virs kliedz pagaidi iedosu naudu -noperc man snabi!Labi ,pec laika sieva atgriezas tada prieciga,laimiga zini virin es veikala nopirku tadu nocenotu galinu un parejos nocenotos produktus!virs prasa,kur snabis-piedod snabis nebija nocenots!Virs saka nu tad sonakt mums bus nocenotais sekss!!!!!!

2021-01-23 11:50

rakaris:): nu protams ,ka tauta jābaida , pārāk labi neiet farmācijas firmu saražotēs potes un naudiņa nekrājas bankās !!!

2021-01-23 12:11

Haris: Ko SPKC slēpjas aiz tiem "elles"Eiropas speciālistiem-uzvārdus studijā! Vai arī pašiem ir savs redzējums,jeb tikai papagaiļa sindroms?

2021-01-23 12:27

...: Nenobaidīja ar covid...
Mēģinās nobiedēt ar jauno covid paveidu...īpaši lipīgo....
Kad jūs cilvēki beidzot sāksiet baidīties?
Valdībai jau sāk aptrūkties muļķīgu ideju...

2021-01-23 12:43

Antons Durakovs: Jā, nobaidīt neizdevās, toties nokaitināt gan. Es nerunāju par tiem dažiem % kovidofīlu, kuri te spīd ar savu viedumu un cenšās visus pamācīt...

2021-01-23 13:51

raitis: visu laiku nesaju masku ari majas gulta,lai sieviete,kas gul blakus neuzzina,ka neesmu vinas virs!!!!!!!

2021-01-23 14:16

Zippo: Tas kovids jau gadu ir uzmaniibas centraa un man nav izdevies sho deficiita "bacili" dabuut, lai arii iipashi neesmu izvairijies. Tur ir kaut kaada 1:1000000 iespeeja saslimt un ja paarsvaraa vieglaa formaa, tad pilniigi nospljauties. Viss kas rada bazjas ir muljkjiigie ierobezjojumi. Bet pieaugushi cilveeki, citi jau ar plikaam pljeshkaam, ar nopietnu seju pa TV staasta kaada katastrofaala situaacija. Bljaaviens! Tikai pashu radiitas probleemas, nekas vairaak.

2021-01-23 14:24

fff: to Upsis tu tik pat cītīgi ar pret gripu cīnies maskā?duraks

2021-01-23 18:43

Upsis: Upsis to fff. Tu tiešām lasīt neproti, un tavi mūžigie komentāri nevietā, baidies būti atklāts. Tev smadzeņu laikam vispār nav.

2021-01-23 19:29

andris polozs: Varat šeit cepties uz nebēdu,jūs te neviens neieklausās!

2021-01-23 20:21

Upsis: Protams lielākai daļai šis vīrus būtu kā iesnas ik dienā, bet to ka Jūs noliedzēji, staigājot ar šo vīrusu, vienalga gripa, covid, utt. Jūs nododat to kādam, kurš ir aiz jums, bet šim aiz jums ir elpceļu problēmas, tā var būt Jūsu mamma, tante, draugam kāda no tām, un tā tālāk, un ja šiem cilvēkiem Jūs nodosiet šo pēc Jūsu spriedumiem nekaitīgo kaiti, un viņi mirs. Kā Jūs varēsiet dzīvot ar mierīgu sirds apziņu, kad esiet tik nevainīgas aitas(pārnestā nozīmē), es tak neko, masku nevilku, domāju tikai par sevi...

2021-01-23 20:39

Zippo: Ja grib sakjert kovidu, tad tas ir jaadara apzinaati un ar nav teikts, ka izdosies, taapat uz ielas sakjert ir tik pat lielas izredzes, kaa vinneet loterijaa. Ja gada laikaa ne pasham, ne arii kaadam paziitamajam nav pielipis, tad kur ir taa vispasaules pandeemija? Ok, dazji ir sakjeerushi, bet to nu nekaadi nevar pieliidzinaat taadai katastrofai, kaa mums te pasniedz. Panikas ceelaaji vienmeer sataisa vairaak ziepes, nekaa patiesiibaa ir.

2021-01-23 21:13

Upsis: Upsis to andris polozs, ceru kad tevi tas neskars, bet to tavu pēcpusi vai caur to gan kas skars, jo noteikti šnabis dara savu tavu galvā!

2021-01-23 21:49

Es: Vai tiešām gadiem būs šitā viļņu būšana? Kas notiek ar ekonomiku,vai aizņemsies vēl pāris miljardu uz nākošā viļņa rēķina?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz