Piektdiena, 12. jūnijs Nora, Lenora, Ija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valdībā otrdien diskutēs par “dzīvi pēc 15.novembra”

Ministru kabinets otrdien, 2.novembrī, diskutēs par “dzīvi pēc 15.novembra” jeb periodu pēc stingrajiem Covid-19 ierobežojumiem, kas saukti arī par “lokdaunu”, pirmdien pēc Sadarbības sanāksmes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Valdībā otrdien diskutēs par “dzīvi pēc 15.novembra”
Foto: Publicitātes
01.11.2021 18:33

LETA

Atslēgvārdi

Viņš norādīja, ka valdība lēmumu pēc 15.novembra atgriezties “zaļajā režīmā”, kas paredz mazākus ierobežojumus personām ar Covid-19 sertifikātiem, jau iepriekš ir pieņēmusi, tomēr otrdien sēdē tiks uzklausīts ekspertu viedoklis par to, kas iepriekš noteiktajā regulējumā piekoriģējams.

Kariņš pauda, ka pašreizējā saslimstības situācija atbilst pirms “lokdauna” ieviešanas izstrādātajām matemātiskajām prognozēm, saslimstībai minimāli, bet samazinoties, kas nozīmē, ka pēc apmēram desmit līdz 14 dienām varētu sākt mazināties arī pacientu skaita pieplūdums slimnīcās.

Ministru prezidents skaidroja, ka valdībā iepriekš pieņemts komplekss risinājums, kas paredz pēc “lokdauna” atgriezties pie “zaļā režīma”, un pašlaik plānots pie šī mērķa pieturēties. 

“Tas nenozīmē, ka valstij ir viegli vai ka veselības aprūpes sistēmai ir viegli, bet šobrīd, pēc datiem, kas katru dienu tiek papildināti, izskatās, ka piepildās apmēram tas, ko mūsu eksperti bija matemātiski modelējuši. Nākamais solis – pēc divām nedēļām – būtu pāreja atpakaļ uz “zaļo režīmu”,” teica Kariņš.

Arī labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) norādīja, ka 15.novembris ir svarīga robežšķirtne, kad varēs atgriezties pie nosacījumiem, kādi bija līdz komandantstundas jeb mājsēdes ieviešanai. Pēc 15.novembra vairāk brīvības, arī ekonomiskajās aktivitātēs ir jānodrošina tiem cilvēkiem, kuri vakcinējušies pret Covid-19, jo ir izpildījuši pienākumu pret sabiedrību.

Savukārt par jautājumiem, kas attiecas uz nevakcinētām personām un ierobežojumiem pēc 15.novembra viņiem, Veselības ministrijas un citu nozaru eksperti vēl diskutē, tādēļ, Kariņa ieskatā, pašlaik vēl ir pāragri konkrēti minēt, kādi varētu būt papildinājumi ierobežojumos tieši nevakcinētajiem.

Kā ziņots, par priekšlikumiem par regulējumu pēc “lokdauna” beigām pirmdien spriež arī Operatīvās vadības grupa. Ministrijām pagājušās nedēļas sēdē tika uzticēts uz šodienas sēdi sagatavot priekšlikumus grozījumiem rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu laikam no 15.novembra līdz 11.janvārim.

Jau vēstīts, ka līdz 15.novembrim Latvijā spēkā ir stingri Covid-19 ierobežojumi.

 

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz