Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ļaundaris dauza mašīnas un lauž spoguli, iedzīvotāji neizpratnē par policijas reakciju

Ļaundaris dauza mašīnas un lauž spoguli, iedzīvotāji neizpratnē par policijas reakciju
Foto: Dei R. /Unsplash
16.01.2020 07:00

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

10. janvāra vakarā kādai automašīnai Dzintaru ielas 91. mājas stāvlaukumā nolauza spoguli. Transportlīdzekļa īpašnieki izsauca policiju, taču to tā arī nesagaidīja, saņemot vien uzaicinājumu uz iecirkni.

“Pulksten 20:18 mums paziņoja, ka pirms mirkļa mūsu mašīnai mājas stāvvietā tika nolauzts spogulis. Uzreiz noskatījāmies videoierakstu, kurā redzams, ka pagalmā ierodas trīs jaunieši. Viens no viņiem sāka raustīt visu automašīnu durvis. Tad viņš devās pie mūsu mašīnas un ar elkoni vairākas reizes mēģināja izsist stiklu. Kad tas neizdevās, jaunietis brutāli sāka lauzt spoguli,” portālam liepajniekiem.lv stāsta Daiga Zīverte.

“Zvanījām uz 112 ar lūgumu savienot ar policiju,” turpina D.Zīverte. “Teicām, ka ir pieejama ļaundara bilde. Mums atbildēja, ka tiks izsūtīta ekipāža, lai pārbaudītu tuvāko apkārtni, un līdz pulksten 21 policija piebrauks arī pie mums.” Taču policija tā arī neieradās, savukārt pulksten 20:50 sekojis zvans no Valsts policijas Liepājas iecirkņa ar aicinājumu doties uz Bāriņu ielu un rakstīt iesniegumu.

“Šāda policijas rīcība ir ļoti sadusmojusi un liek uzdot vairākus jautājumus. Kāpēc policija nekavējoties nereaģēja, jo no notikuma brīža bija pagājis ļoti īss laiks? Bija zināms, kur viņi devās. Bija zināms, ka viņi ir trijatā, turklāt bija pieejama informācija par to, kā viņi bija ģērbušies. Manuprāt, reaģējot uz zvanu, bija ļoti liela iespējamība vainīgos notvert. Radās iespaids, ka nevienu neinteresē šis gadījums. Vai pie vainas bija piektdienas vakars?” sašutumu pauž D.Zīverte.

“Kad ieradāmies policijas dežūrdaļā, uz jautājumu – kāpēc neviens nereaģēja uz izsaukumu, mums atbildēja, ka esot vajadzējis zvanīt uz 110, nevis 112,” turpina liepājniece.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova portālam liepajniekiem.lv apstiprināja, ka šāds izsaukums esot reģistrēts un iesniegums tika pieņemts Valsts policijas iecirknī. Viņa noliedza, ka policijas ekipāža nebija ieradusies notikumu vietā.

“Šajā gadījumā patruļpolicija bija izbraukusi uz notikumu, taču, visticamāk, vai nu pabraukusi garām vietai, kur atradās izsaucējs, vai arī nesastapa izsaucēju. Šobrīd likumsargi skaidro notikušā apstākļus un pieprasīs videoierakstus no apkārtējo māju iedzīvotājiem,” atklāja M.Šeršņova.

Viņa arī atzīmēja, ka tas, uz kuru telefona numuru zvana iedzīvotāji, nemaina reaģēšanu uz notikumu. “Protams, zvanot pa tālruni 110, iedzīvotāji uzreiz sazvana Valsts policiju Kurzemē, savukārt, zvanot pa tālruni 112, iedzīvotāji sazvana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kuri tālāk savieno ar Valsts policiju. Tas ir mazliet ilgāks process, taču zvans Valsts policiju sasniedz,” teica M.Šeršņova.

35 komentāri

2020-01-16 07:42

Hmm: Policistiem kauns nav?
Nav pirmais gadījums kur neierodas. Un sen jau tādu taktiku Liepājā piekopj.

2020-01-16 07:47

JANIS: "vai nu pabraukusi garām vietai, kur atradās izsaucējs, vai arī nesastapa izsaucēju" :)))))

2020-01-16 08:04

Gerda: Arī mana pieredze rāda ka uz izsaukuma vietu pašvaldības policijas darbinieki neierodas,tā ka mūsu pilsētas “menti” nav uzdevuma augstumos !

2020-01-16 08:23

vot: Esiet taču saprotoši. Paskatieties kādi subjekti ar intelektu neizķēmotām fizionomijām strādā policijā. Nopietna reorganizācija nepieciešama gan PP ,gan VP. Jāsāk ar vadības nomaiņu un darbā jāpieņem tikai attīstīt(fiziski un garīgi), izglītoti, darbinieki. Protams, labiem darbiniekiem arī atalgojumam vajadzētu būt augstākam. Esmu redzējis policistus, kā diedziņus, pārbijušos, ar trīcošām biksēm. Un , ja gadās arī otrs tāds pārinieks, protams, viņi nekur nebrauks. Tie bomžuki -jaunieši spoguļu lauzēji viņiem uzpūtīs un viņi nokritīs. Protams, visi policisti tādi nav, bet ,diemžēl, pārbijušies elementi ir. Jo nav kas strādā par tādu samaksu!

2020-01-16 08:26

Daiga: Neticu, ka ekipāža brauca! Jo uz izsaukumu mums atbildēja, ka ekipāža vispirms apbraukās apkārtni un pēc tam piebrauks pie mums. Neviens neatbrauca! Un mums nelūdza gaidīt notikuma vietā, kaut vai lai parādītu fotogrāfiju! Un pēc uzaicinājums ierasties dežūrdaļā rakstīt iesniegumu teica, ka patruļmašīna nebrauks. Lai atskaņo sarunu ierakstus!

2020-01-16 08:30

Labradors rs: Kura no jaunajām kaķu partijām atbild par iekšlietām?

2020-01-16 09:03

ABC: Diemžēl neesmu izbrīnīta par šo situāciju. Katram policijas darbiniekam ir savs likums. Pašai bija situācija, kad atbraucot uz notikumu vietu policists man pasaka vienu info, bet pēc laika ierodoties iecirknī cits policists stāsta pavisam citas lietas :)) vai vispār ir bijis gadījums , kad man sociālajā tīklā policijas darbinieks atsūtīja ziņu, ka lieta ir slēgta, nevis pa pastu atsūtīja ierakstīto vēstuli, vai vismaz pazvanīja pa telefonu. Man jau sen nav uzticība Liepājas iecirknim.

2020-01-16 09:15

tiem: Par policistiem, ja nav motivēti darīt savu darbu un pildīt savus pienākumus, tad pat nelīdzēs desmit juridiskās un psiholoģiskās aukstākās izglītības. Vispirms sevi ir jāpierāda vai vēlies pensijai pelnīt vai sabiedrībai arī, ja nē, tad neatrodies īstajā darba vietā. Pie visa vainīga valsts sistēma, ne tie pie valdīšanas šeit sēž, bet pašlabuma kampēji! Tāds paskats, ka te ir vajadzīga tautas policija, un tādu kārtību, ka tādiem atsaldeņiem pat kājas trīcētu izdzirdot vārdu: kārtībnieks tuvojas!

2020-01-16 09:17

Jānis: Izskatās, ka policija notikuma vietas apskati veikusi neapstājoties notikuma vietā!!!

2020-01-16 09:20

Saprotama lieta: Katrs darbinieks dara kā grib. Ķuzis saprata un laižas prom no laimīgās darba vietas.

2020-01-16 09:26

vārds: Kur problēma lai šo Liepājas dīkdieņu baru izgaiņātu?? Vēstule ar visu to kas šeit sakrājies par policijas slaistīšanos un neko nedarīšanu ar lūgumu ierasties liepājā vizītē Ģirģenam .... tas točna atbrauks un atēdušās priekšniecības harjas savus krēslus pazaudēs vienā setā....

2020-01-16 10:14

Ludis: Ja netika sastapta cietusī persona, tad vajadzēja atzvanīt uz to pašu tel.nr. no kura Viņa zvanīja policijai un noskaidrot kurā vietā cietusī persona sagaidīs VP darbiniekus. Elementāri. Kur problēma?

2020-01-16 10:20

moderni: Toties pa Karostu vizinās šurp turp.

2020-01-16 10:24

moderni: No sākuma zvana uz Rigu uz 110 pēc tam zvana no Rīgas uz Liepajas policiju. Pa armjanski.

2020-01-16 10:39

Interesanri!: Nebija laika aizbraukt, jo bija jādeldē bikses spēļu zālē.

2020-01-16 11:50

JANIS: Policija mums ir lai sodus liktu,nevis lai ķert nozedzniekus

2020-01-16 12:24

Pfff: Ir tā, ka tajā Liepājas iecirknī patruļpolicijas darbiniekus (tieši tos kas reaģē uz izsaukumiem) var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem, nu nav to cilvēku un arī nebūs, kamēr iecirkņa vadība nebūs nomainīta un netiks sakārtots atalgojuma jautājums.

2020-01-16 12:46

Anon: Es šos trīs redzēju arī naktī uz ģimnāzijas ielas. Mēģināja kaimiņam izsist stiklu un kad ieslēdzās signalizācija aizlaidās.

2020-01-16 13:35

Diželis: Vot tad kad auto īpašnieki sāks daudzīt tos 3 jefiņus tad gan ne tikai policija iesiastīsies, bet arī bērnu un pusaudžu atbalsta dienests.

2020-01-16 13:40

Krutai Daigai: Tā iet, kad savu loloto smirdkasti apkrāmē ar visādiem negabarīta spoguļiem un citādām pobrjakuškām. Tādam normāli garām nav iespējams aizspraukties, gribi negribi, nejauši ar praķi aizķer un apskādē. Policisti, cik valsts paredzējusi, tik arī ir, ķer lielos baņģugus, nevis, bikses piedir..., drāž 3 minūtēs pie Daigas kundzes. Ar galvu vaig domāt

2020-01-16 13:59

Andron MacBeton: Kad tu ieraugi ka tiek spārdīts policists, nekādā gadijumā nemēģini palīdzēt, dodies mājās(vai galapunktā), un raksti ar ierakstītu parakstu - vēstuli.
Nekādā gadijumā neiesaisties! Jo tu neesi dakteris.

2020-01-16 15:31

Es.: Manuprāt šis ir kliedzošs gadījums,ja viss ir tā,kā saka Daiga,tad noteikti jāraksta Iekšlietu ministrijai,un ja ir pierādījumi teiktajam,jāiesaista arī Bez Tabū !
p.s Policijas pārstāves atruna ir fenomenāla 21gs. !

2020-01-16 16:01

Xxc: Gan jau ka patruļa apbrauca to rajonu. Tik nepiebrauca ciemos. Loğiski ka spoguļa dēĺ neviens cietušajam pašam jāiet rakstìt iesniegums. Sen jau, optimizācijas dēļ, poliči nesēž pie katra mājās un nepieņem iesniegumus. To dara pie viņiem. Izņēmums ir ja ir cietis cilvēks. Tas, ka zvanot uz dažādiem numuriem saņem no dažādiem cilvēkiem pretrunìgu info neko nenozìmē. Vai cietusī bija aizgājusi līdz iecirknim? Vai tikai pa telefonu zvanās? Iesniegums ir uzrakstīts? Ja nav, tad nav arì cietušo. Polićus vecliepājā redzu pietiekami bieži. Apbrauc rajonus. Nevar viņi būt visur un vienmēr. Un policijai šai gadìjumā bija svarīgāk bùt uz ielas lai pamanìtu tos 3 vai pat novērstu citus gadìjumus, ne ciemoties pie cietušajiem

2020-01-16 18:28

kartibai jabut: polichi varbut bija aiznemti ar potokolu rakstisanu par brauksanu ar riepam kam ziemai neatbilstosh protektora dzilums. valstij naudu pelnija varbut. budzeta ir sadala "ienemumi no soda naudam", ja kas. a ta spogulu lauzeju kerstisana tikai lieki izdevumi!
bez tam vel ir jautajums cik likumigi ta kamera tur uzstadita un vai nodeva dvi samaksata!

2020-01-16 18:40

Jaunliepāja: Kā tad ar profilaksi? Ja tie paši čigliņi ,pēc tam būtu aizdzinuši kādu autiņu un nobraukuši cilvēku. Ko sev par attaisnojumu tad dziedātu policisti?

2020-01-16 19:32

Girgensons ieliek: Liepājā Valsts policijā sen kā strādā gadījuma cilvēki. Spējīgi darbinieki bēg no turienes. Par vadītājiem salikti ielikteņi, kuri amatus saņem pa blatiņu. Personāla darbinieki nodarbojās ar visu ko, tikai nevis ar spējīgu darbinieku meklēšanu.

2020-01-16 19:42

Vilma...: Nu bet pastieties kādi kadri tur strādā??? Visādi kroņbergi un citi apdāvinitātie pilns komplekts. Formā kliegt uz vadītājiem daudz prāta nevajag, bet huligānus noķert jau kājeles trīc!!!

2020-01-16 20:01

Nu bet: tūlīt saradīsies čīkstētāji #vissirslikti !!!

2020-01-17 00:35

Spoguļa nāve!: Tas ir traģiski, ka spogulis iet bojā! Laikam jau kādam priekšnieciņam, ja sacelts tāds tādi rīdis!

2020-01-17 00:38

Spoguļa nāve!: >Girgensons ieliek
Tev nebija blatiņš, lai tiktu amatā, ka tādas vaimanas par citiem, jeb esi prasts stukačelis!?

2020-01-17 04:12

JamesNop: Инструкция по применению витамина Р Байкальского

Я тебя увидел!

2020-01-17 07:01

Girgensons ieliek: >>>>>>Spoguļa nāve!:
Jūsu komentārs liek man aizdomāties, kādā līmenī esat spējīgs domāt ! Vienīgais, kas mani šajā situācijā interesē, tā ir manu ģimenes locekļu un līdzcilvēku drošība.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli