Pirmdiena, 10. augusts Inuta, Brencis, Audris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicina dāvināt prieku

Aicina dāvināt prieku
Foto: Andris Gertsons
22.11.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Ziemupes Ziemassvētku vecītis un Rūķupes rūķi aicina iesaistīties labdarības akcijā “Piepildīsim lielo dāvanu maisu”, kas šogad notiks jau piekto gadu. Sarūpētās dāvanas tiks nogādātas Kurzemes reģiona ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem.

Akcijas rīkotāju, biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daina Vanaga norāda, lai iesaistītos akcijā, nozīme nav naudas ieguldījumam, bet labajām domām, sirds siltumam un vēlmei iepriecināt. Lielajā dāvanu maisā īpaši noder pārtikas produkti (dārza labumi, rīsi, milti vai citi virtuvē noderīgi pārtikas produkti un našķi), gultas veļa, dvieļi, apavi (īpaši bērniem), apģērbs ziemai, interesantas grāmatas, spēles, kas rosina domāt un darīt, skolas piederumi. Akcijas organizatoru lūgums ir nedāvināt mīkstās rotaļlietas, kā arī apdomāt, vai sagatavotais ir kas tāds, kas iepriecinātu arī pašu, – nevajadzētu atbrīvoties no vecām, saplīsušām vai netīrām mantām. Tā kā dāvanu pakas rūķi komplektē pēc to adresātu mazas izpētes, lūgums tās nesaiņot dāvanu papīros, izņemot gadījumus, ja tie ir caurspīdīgi. Drīkst ievietot dāvanu maisiņos vai kastēs, lai tās var ērti aplūkot un sagrupēt. “Visas dāvanas ar Ziemassvētku vecīša Motivācijas brigādes gādību aizceļos pie tām Kurzemes reģiona ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem, kuriem nav iespēju tās saņemt no saviem mīļajiem. Kā arī pie tām ģimenēm, kuras ir pelnījušas iepriecinājumu, jo drosmīgi tiek ar visu pašas galā, nesūdzas un tur godā darba tikumu.”

D. Vanaga stāsta, ka dāvanas gatavo pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas, klases, kolektīvi un individuālie ziedotāji: “Aicinājumu esam izsūtījuši medijiem, publicējuši savos sociālo tīklu profilos un izsūtījuši arī uz novadiem. Pēc rosības spriežot, esam sadzirdēti.”

Lēmums par ziedojumu saņēmējiem tiek pieņemts, sadarbojoties ar konkrēto pilsētu un novadu sociālajiem darbiniekiem. “Citādi tas būtu ļoti subjektīvs skatījums,” piebilst D. Vanaga, “mūsu izvēle attiecībā uz vietu katru gadu mainās – viens no rosinošajiem faktoriem ir tas, ka braucam ciemos tur, no kurienes pie mums ir atceļojušas dāvanas vai paši esam bijuši pēc sagatavotajām dāvanām.” Kopumā četru gadu laikā izdevies īpašu svētku, sirsnības un mīļuma sajūtu uzburt 143 ģimenēm, vientuļajiem cilvēkiem un pensionāriem Pāvilostas, Rucavas un Kandavas novadā, Blīdenē, Ventspilī, Kuldīgā un citur Latvijā. Piemēram, pagājušā gadā tika iepriecinātas 12 ģimenes Kandavā, 5 ģimenes Blīdenē un 10 – Ventspilī.

Ja dāvanas tiek sagatavotas kolektīvi, to savākšanu iespējams pieteikt līdz 2. decembrim, zvanot pa tālruni 29400470 vai rakstot uz e-pastu rukupesrukis@gmail.com. Savukārt no 9. decembra dāvanas var personiski nogādāt Rūķupē, Ziemupes jūrmalā.

9 komentāri

2018-11-22 10:03

zb: Atkal jāziedo?

2018-11-22 14:00

Aijaa111: -zb. -"Jāziedo?" Neviens tev neliek ziedot. Ta ir paša brīva izvēle. Prieks, ka ir cilvēki, kas uzņemas rīkot šādus pasākumus, lai iepriecinātu trūcīgos.

2018-11-22 14:25

aijaijai: Kāpēc trūcīgie nevar strādāt? Pudele traucē? Zacenei konču vajag?

2018-11-23 08:22

tišām: cik var.Jāsāk beidzot strādāt,nevis gaidīt ziedojumus.

2018-11-23 12:14

nu gan: stulbi esat? te taču iet runa par bērniem un vientuļājiem pensionāriem. Ne jau tik finansiālu labumu viņi gūst cik emocionālo. It īpaši svētku laikā tas ir svarīgi. p.s. bērniņi nav vaiinīgi, ja vecāki miltu paku iemainījuši pret pudeli.

2018-11-23 12:36

: Jūs te normāli??Es pat saviem skolas laikiem atceros(80.-90.g.),mēs uz Ziemīšiem apstaigājām vecos cilvēkus un apsveicām.Vienu gadu man bija Ganību ielā pansionāts,citu gadu pa dzīvokļiem.Dāvaniņās ievārijuma burciņa,kāda konfekšu turziņa,pašu uzzīmēta kartiņa-kas nu kuram bija,vai arī ko nu katrs varēja no savas ğimenes noziedot.Mana vecvecmāmiņa bija liela adītāja(savs vaļasprieks rudens,ziemas vakaros) pamatā priekš visas klases noadija zeķītes vai cimdiņus un ielikām tos arī paciņās.Cita omīte atkal tamborētāja,satamborēja mazas sedziņas(galdautiņus),cita atkal liela pīrāgu cepēja un katrā paciņā par pieciem pīrādziņiem ielikāmTie vientuļie cilvēki pie kuriem gājām smaidija ar asarām acīs,jo pirmkārt jau tas ka viņus atceras,otrkārt-paciņas nelielas,bet no sirds viss savākts un varbūt tai vienai tantiņai tieši ievārijums vairs nebija un pašai nebija spēka savārīt,vai arī cimdiņš krustus šķērsus jau salapīts un te hops!jauni,rakstaini,silti.;) Joprojām to visu atceros ar tādu siltumu,jo bez dāvināšanas prieka,vēl tas ğimeniskums,kad visi mājās štukojam,ko šogad varēsim un kas mums ir.:)))

2018-11-23 19:05

vasara100: Varbūt vientuļos pensionārus un invalīdus var apsveikt, kuri patiešām nav dzērāji. Bet ģimenes neatbalstu sveikšanā. Ģimenes tāpat daudz labumus saņem no musu makiem! Ģimenes var strādāt, ja slinkums un spirts tos man piesējis pie ubagotāju rindām.
Un redz, ja kas netīrs vai saplīsis , to pat nedrīkst daviņat? Vai trūcīgie ir bez rokām, ka nespēj nespēj ne salabot, ne izmazgāt? Oi, un vecas mantas arī nedrīkst dāvināt. Ka tik neapgrūtina kādu alkanaftu gimenes pārstāvi, kuram ritenītis pie spēļu auto jāpieskrūvē.. Tikai jaunas, no veikala plauktiem! Kauna nav?
Sociālie darbinieki daudz ko nezin. Ne par alkohola lietošanu ģimenēs, ne par ģimenēm, kas braukā ar X6, bet skaitās trūcīgie un no dāvanām neatsakās. Soc.dienests slikti strādā. Slikta kontrole.

2018-11-23 19:45

: Vasara100,jā-tur nu Jums piekrītu,it īpaši ja ğimenē abi vecāki un vēl gaužas,ka trūcīgi..to nu nesaprotu,nē-saprotu,abas rokas kreisās un no pakaļas aug..Skumji tik ka bērniem jacieš dēļ vecāku slinkuma vai atkarībām...Un atceroties tos laikus,kad gatavojām paciņas,mūsu sarakstā nebija nevienas ğimenes,nevienas!!!Pat ne audžu ğimenes,jo viņiem tika atsevišķi organizētas eglītes,pasākumi,dāvaniņas un naudiņu pabalsti..Tikai un vienīgi pie veciem,vientuļiem cilvēkiem...

2018-11-23 21:50

vasara100: Neticami, ka kāds man arī piekrīt. Bet priecājos, ka vismaz kāds domā saprātīgi un ar smadzenēm. Es neatzīstu nekādas labdarības, izņemot , ja notikusi pēkšņa nelaime, invalīdiem, un veciem , vientuļiem cilvēkiem, kuri alkohilu nelieto vispār. Un viss. Pārējiem ar žagariem pa pakaļām un marš strādāt! Bet kāpēc gan strādāt, ja ir tik daudz pabalstu, septembrī bija skolas pabalsti, sabiedriskā transporta atvieglojumi, ēdināšana skolās bezmaksas, nodokļu atvieglojumi, pabalsti, atbalsti. Nu ko vēl vajag??

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz