Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizputē pieņemšana pie ārsta – telpās, izziņas – pa logu

Sociālajā tīklā “Facebook” Justīne Mame publicējusi video, kurā pie kādas ģimenes ārstes prakses Aizputē divi pacienti stāv pie loga un vīrietis pa logu saņem kādu medicīnisko dokumentāciju, bet sieviete turpina gaidīt ārpusē.

Aizputē pieņemšana pie ārsta – telpās, izziņas – pa logu
Foto: ekrānuzņēmums
16.10.2020 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Lūk, šādi notiek viena ārsta pieņemšana Aizputē. Nepietiek ar to, ka, gaidot rindā, nav kur apsēsties, arī veselības problēmas tiek risinātas, visiem dzirdot. Vai tas ir normāli?!” komentējot video, raksta J. Mame.

“Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka video redzamā situācija notikusi pie ģimenes ārstes Vilmas Krūzes prakses, kas atrodas Zvaigžņu ielā 2.

Sazinoties ar ģimenes ārstes praksi un jautājot par video redzamo situāciju – pacientu apkalpošanu pa logu –, ārstes palīdze Gunta Uldrihsone sacīja: “Jūs taču zināt, kāda pašreiz ir situācija, vai ne?

Protams, tas ir veselības drošības apsvērumu dēļ – kā citādāk. Man liekas, ka nav visiem jāsēž šajā laikā uzgaidāmajā telpā.”

Viņa sarunā ar laikrakstu norāda, ka šāda veida komunikācija notiek ar ģimenes ārstes pacientiem, kuriem nav nepieciešamības gaidīt rindā. G. Uldrihsone skaidro: “Ja cilvēkam vajag ātri kaut ko saņemt no mums vai atdot dakterei, piemēram, recepti, nosūtījumus, izmeklējumu rezultātus, tad tos atdodam šādā veidā, lai nav nepieciešamības nākt iekšā. Tā nav pieņemšana. Pieņemšanas arī notiek, strādājam attālināti, pa telefonu. Tos cilvēkus, kuri jāapskata, protams, ielaižam praksē.”

Arī J. Mames mamma, otrās grupas invalīde, tikusi pieņemta un ielaista iekšā, nevis konsultēta uz ielas bez iespējas kaut kur apsēsties.

Ārstes palīdze uzskata, ka cilvēki visu uztver dažādi. “Mūsu praksē ir vairāk nekā 2000 pacientu. Ja pats dakteris paliktu slims – ko tad?” retoriski pavaicā G. Uldrihsone.

Lūk šādi notiek viena ārsta pieņemšana Aizputē. Nepietiek ar to ka gaidot rindā nav kur apsēsties, arī visas savas veselības problēmas tiek risinātas visiem dzirdot. Vai tas ir normāli!?

Posted by Justīne Mame on Tuesday, October 13, 2020

9 komentāri

2020-10-16 07:28

Ezis: Nu pilnīgi normāli.

2020-10-16 10:49

Leons: Tak risinājums ir elementārs - atrodiet vienu no tiem dīkdieņiem, kas te spamo "vīrussneeksistē", "valdbībamelo" un lieciet viņiem apkalpot tos pacientus, kam tikai jānodod papīri. Ja inficēsies, nebūs liels zaudējums sabiedrībai + būs gūta mācība un var ņemt nākamo.

2020-10-16 12:06

pilsonis Juris: Atbalstu dakteri,kāpēc man jāsēd rindā pie slimajiem ja man jāatdod darba komisijas vai citi papīri ,tā apdraudot sevi un kavējot ārsta laiku.Daktere Krūze ir viena no pretim nākošiem ārstiem ar kuru var risināt visas veselības problēmas.Ja kādam ir kādas problēmas var pāriet pie cita ģimenes ārsta,nevis likt dezjēdzīgus rakstus internetā.

2020-10-16 12:53

Krikodails: Atbalsts dakterei! Dara kā cilvēkiem labāk. Bet netā nīdētāji atradīsies vienmēr! Visiem neizdabāsi..

2020-10-16 13:53

ģimenes ārstes praksē akmens laikmeta domāšana: Ģimenes ārsti atalgojumā saņem nodokļu maksātāju naudu! Ja pacientiem jāstāv kā ubagotājiem pie loga, tad jāsamazina maksājumi, ko valsts piešķir ģ.ā. par prakses telpu uzturēšanu!
Nav pieļaujama situācija, ka pacientiem aukstā laikā jāsalst un jāgaida pie loga! Un nav pieļaujama situācija, kad apkārtējie redz un dzird kādas kaites ir citiem pacientiem! Tas nav normāli!
Tā nav tā bēdīgi slavenā ārste, kura iesaistot dzelteno presi ecējās ar Aizputes slimnīcu un lasīju, ka pacienti šai "dāvinot" mājas? Tas varētu attiecīgajām instancēm būt interesanti. Labas dāvanas. Vai ,varbūt, kukuļi? To vajag izpētīt sīkāk, arī uzklausot citus ārstus un iedzīvotājus.
Ja ģimenes ārste uzskata, ka viņai ir nenormāli daudz pacientu, citiem ģ.ā. ir vēl vairāk, tāpēc nav ko sūkstīties.Ģ.ā saņem lielu atbalstu no valsts un tiem ir pat ļoti labas algas! Ja ir tik neciešami grūti strādāt nepārkāpjot Cilvēktiesību normas, kundzei vajag padomāt par došanos pensijā.
Kas vispār notiek Aizputē? Pašvaldība pieļauj, ka ar Covid slims cilvēks ierodas darbā!!! Pietrūkst arī informācijas par vēlamo rīcību Aizputē., pašvaldības darbiniece apmeklē sanāksmes, zinot, ka pašvaldībā ir Covid gadījums! Kas sekos tālāk? Ārsts pacientus pieņems parkā uz soliņa?

2020-10-16 14:32

KKK: Vispār ir ziņas ,ka Latvijā ģimenes ārstu apmeklējumi jau kādu laiku ir kritušies ..un tas ,cik saprotams ,nav saistīts ar covidu ,bet gan ar zemo kvalitāti >>

2020-10-16 19:50

zinu: Dr. Krūzes "doktorāts" neatbilst nekādiem MK noteikumiem - ne telpu, ne aprīkojuma, ne ar likumu noteikto pakalpojumu ziņā. Kaut kāds ūķis. Ģimenes ārsta praksē ir jābūt datoram, kurā redzami pacientu izmeklējumi, un receptes jau labu laiku tiek rakstītas e-formā, tā kā nav vajadzības papīrus izdot caur logu !

2020-10-17 10:54

fakts: Tātad te pat nevar teikt,ka Latvija par 100 gadiem atkritusi atpakaļ...tas ir tāds cilvēku tiesību pārkāpums ka jāiejaucas Veselības ministrijai!Interesanti kā šī vilma krūze iziet no prakses-spectērpā un maskā?

2020-10-17 20:56

pilsonis Juris: Beidziet nozākāt ārsti,laikam tikai Aizputnieki to māk ,citu novadu ziņās ir zolīdāki komentāri.Manai ģimenei daktere Krūze ir daudz laba darījusi, un ja kādu viņas pakalpojumi neapmierina ,tad Aizputē ir citi ģimenes ārsti.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz