Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Apkopos Dunikas māju stāstus

Apkopos Dunikas māju stāstus
Foto: dunika.lv
02.10.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Dunikas pagasts šogad nosvinējis savu simtgadi, sarīkojot Dunikas konferenci un laižot klajā novadpētnieces Ausmas Padalkas grāmatu. Pagasta vēstures izpēte turpinās – sākusies materiālu vākšana par mājām, informē interneta resursa dunika.lv izveidotājs Guntis Rolis.

“Izpētes darbs nebūt nav beidzies, un jau izdarītais tikai parāda, cik daudz vēl vēstures līkločos neapzinātā,” viņš saka.

A. Padalkas jaunākā grāmata “Par Duniku un dunicniekiem” jau ieskicē pagasta bijušos un esošos ciemus.

Paralēli šim darbam Sikšņu senlietu krātuves vadītāja jau esot savākusi māju vārdus Dunikas pagastā un salikusi tos pa vēsturiskajiem ciemiem. Jau savāktās māju fotogrāfijas ir apkopotas un publicētas Dunikas interneta resursā.

Pētījumā “Dunikas māju stāsti” aicināts piedalīties ikviens, norāda G. Rolis: “Katram no mums ir viena sava dzimtā māja ar savu arhitektūru, auru un likteni. Kopā mēs varam godāt un saglabāt savus ciemus, mājas tajos un to būvētāju un saimnieku piemiņu.”

Pētnieki gaidīs māju fotogrāfijas – gan vēsturiskas, gan mūsdienu, gan tikko uzbūvētu, gan vairs dabā neatrodamu. Tāpat noderēs informācija par cilvēkiem, kuri tur dzīvojuši un kopā ar šo māju savu likteni dalījuši.

“Uzjautājiet vectēvam vai vecaimātei par nama stāstu un tā ļaudīm! Pierakstiet un sūtiet uz [email protected]. Ja saliksim pa kripatai to visu kopā, varbūt būs materiāls vēl vienai grāmatai – par Dunikas pagasta mājām, arhitektūru cauri laikiem un mūsu senčiem tajās,” aicina G. Rolis.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)