Pirmdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apriķu muzeja speciālistes atminas skolēnu sadraudzību ar ukraiņiem

Karš Ukrainā daudziem liek padomāt par savu saskari ar šo valsti un tās iedzīvotājiem, atcerēties par mums kopīgo un atšķirīgo. Apriķu muzeja speciālistes no atmiņu apcirkņiem un apkopoto vēstures materiālu krājuma izcēlušas liecības par tradīciju draudzēties Latvijas un Ukrainas skolu audzēkņiem.

Apriķu muzeja speciālistes atminas skolēnu sadraudzību ar ukraiņiem
Apriķu skolēni taisīja konkursus, kuros piedalījās ukraiņu bērni, un otrādi. Un tas viss notika laikā, kad saziņa nenotika internetā, bet tikai un vienīgi ar pasta starpniecību. "Viss bija jāizdomā un jādara laikus," piezīmē muzeja vadītāja Aina Cērmane. Pa kreisi – Ternovkas skolas bērnu politisko plakātu zīmējumu konkursa darbs, kas sasaucas ar šodienas aktualitāti, kad Ukrainā notiek karadarbība, – par mieru pasaulē. Pa labi – zīmēta ilustrācija tautas pasakai "Lapsa un stārķis", kas, starp citu, mums kopīga. (Foto: Ģirts Gertsons)
Apriķu skolēni taisīja konkursus, kuros piedalījās ukraiņu bērni, un otrādi. Un tas viss notika laikā, kad saziņa nenotika internetā, bet tikai un vienīgi ar pasta starpniecību. "Viss bija jāizdomā un jādara laikus," piezīmē muzeja vadītāja Aina Cērmane. Pa kreisi – Ternovkas skolas bērnu politisko plakātu zīmējumu konkursa darbs, kas sasaucas ar šodienas aktualitāti, kad Ukrainā notiek karadarbība, – par mieru pasaulē. Pa labi – zīmēta ilustrācija tautas pasakai "Lapsa un stārķis", kas, starp citu, mums kopīga. (Foto: Ģirts Gertsons)
29.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Apriķu pamatskolas absolventiem no 80. un 90. gadiem noteikti saglabājušās atmiņas par laiku, kad nelielā lauku skoliņa draudzējās ar Ternovkas vidusskolu Ukrainā, kur audzēkņu skaits tolaik bija desmit reizes lielāks.

Ukraiņi sameklē apriķniekus

Apriķu muižā, kur līdz 2018. gadam bija arī Apriķu pamatskola, viena no vecākajām skolām Kurzemē, pirmajā stāvā ierīkota skolas vēstures ekspozīcijas klase.

Muzeja vadītāja Aina Cērmane bieži vien sarunās ar ekskursantiem piemin, ka vienā šajā nelielajā telpā ir redzama gan vienas skolas, gan izglītības evolūcija. “Jeb no vecās skolas pakāpeniski pārejot uz jauno skolu jeb mūsdienām,” viņa piemetina.

“Te mums ir priekšmetu stāsti, kas izkāpuši no atvilktnēm,” saka A. Cērmane.

Apriķu pagasta un skolas vēstures ekspozīcijā muzeja speciālistes cenšas atrast, atklāt un parādīt apmeklētājiem tos vēstures jautājumus un notikumus, kuriem ir nozīme gan lokālā, gan valsts mērogā, atstājot vielu pārdomām arī mūsdienās.

Šeit var piesēsties pie 19. gadsimta skolas sola, pamēģināt rakstīt uz grifelēm un ar rakstāmspalvu un turpat apskatīties, kāds izskatījās pirmais dators. Tāpat šeit var redzēt, kādas bijušas ābeces un citas mācību grāmatas.

Ekspozīcijas klāsts tiek arvien papildināts, ņemot vērā dažādas aktualitātes, kas norisinās sabiedrībā, izglītībā un citās jomās, kas skar arī skolu tēmu, sasaistot to ar Apriķiem un bijušo pamatskolu.

Sadraudzība iemūžināta lielos fotoalbumos, kas veidota kā atmiņu grāmata. Vairāki bijušie skolēni un pedagogi, kuri iesaistījās starpskolu un starpvalstu draudzībā, atzīst, ka sadraudzībā pieredzēti tādi piedzīvojumi, kas atstājuši pozitīvu iespaidu un zīmīgas atmiņas uz visu mūžu. Foto: Ģirts Gertsons

“Un tagad, tieši šopavasar, mums no krājuma izkāpis atgādinājums par kādreiz ļoti aizraujošu un interesantu tradīciju draudzēties ar citām skolām, kas bija ārpus Latvijas teritorijas, bet ar ko uzturējām draudzīgus kontaktus un regulāru komunikāciju. Apriķiem tā bija Ukrainas pilsētas Ternovkas vidusskola,” stāsta A. Cērmane, kura pati tajos gados strādāja par skolotāju un bija viena no iesaistītajām pedagoģēm sadraudzības veicināšanā un stiprināšanā.

Kā tad īsti aizsākusies un notikusi sadraudzība ar šo skolu?

“Ziniet, iznāca tā, ka ukraiņi sameklēja mūs, nevis mēs viņus. Un vispār tā ir tāda nejaušība, iespēja, kas mums negaidot iekrita rokās.

Tā jau mēdz notikt, ka visas labās lietas mums dzīve piespēlē pavisam negaidot,” vienu no iegūtajām dzīves patiesībām atgādina A. Cērmane.

Viņa atceras, ka Ternovkas skolas pārstāvji meklējuši kontaktus un draugus mūspusē caur Liepājas rajona izpildkomiteju.

“Ternovkas vidusskolā tolaik mācījās 900 skolēni, bet Apriķos – 90. Taču tas absolūti nebija nekāds šķērslis draudzībai. Visi bija bērni, visi bijām cilvēki – tieši, kā tas bijis vienmēr,” stāsta bijusī pedagoģe.

Kopīgas ekskursijas, sacensības un apbalvojumi

Sadraudzības laikos, 80. un 90. gados, notikuši vairāki braucieni vienam pie otra. “Tā bija tāda kultūras apmaiņa! Un tas notika dažādos laikos, katra skola, kad viesojāmies cits pie cita, izrādījām savas skolas apkārtnes un valsts skaistākās vietas. Piemēram, Aizputē ukraiņi redzēja malkas pilis, kādu šodien vairs nav, ko rādīt tūristiem. Tās ir arī atmiņas par 90. gadu sākumu, par satikšanos pie Brīvības pieminekļa, kad atkal plīvo Latvijas valsts karogi,” atminas A. Cērmane.

“Tas ir gabaliņš no Ternovkas ogļu šahtas,” rādīdama ogles gabalu kā pierādījumu no viesošanās Ukrainā, viņa piebilst.

Ogles gabals no Ternovkas ogļu šahtas atgādina par apriķnieku viesošanos pie draugiem Ukrainā. Šodien šī atmiņa ieguvusi vēl lielāku nozīmi un raisa pārdomas. Foto: Ģirts Gertsons

“Tas, kas ir bijis piedzīvots šajā sadraudzībā, ir liela bagātība. Vairāki bērni tajos gados, piedzīvodami sadraudzības sniegtās iespējas doties plašākā pasaulē un gūt iespaidus, piedzīvoja savas dzīves iespaidīgākos momentus un atmiņā paliekošākos notikumus.

Piemēram, mūsu skolēnus palaidām ceļā, lai kopā ar ukraiņu bērniem dotos pārgājienā uz Elbrusu. Notikums visam mūžam!” uzsver bijusī skolotāja.

Tāpat notikušas kopīgas ekskursijas Lietuvā. “Ko tik neesam redzējuši un piedzīvojuši!” priecājas bijusī skolotāja.

“Mēs katrs savā valstī, savā skolā rīkojām konkursus, sacensības, viens otram darinājām balvas, diplomus, pateicības. Apmainījāmies ar sūtījumiem – tās bija vēstules, telegrammas, bandroles. Arī tajos gados, kad interneta un datoru vēl nebija, sazināties varēja, un veiksmīgi! Tikai viss bija jādara laikus,” skatot ukraiņu savulaik sūtītos materiālus, kas saglabāti lielā un biezā albumā, uzsver A. Cērmane.

Taču ne tas vien – šī cerība, lūgšana un ticība – mums ar ukraiņu tautu kopīgs. Izrādās, arī viņu bērniem un grāmatām ir viskrāsainākie zīmējumi un daudz skaistu un ar latviešiem līdzīgu tautas pasaku. Piemēram, “Lapsa un stārķis”.

“Mēs ļoti superīgi sadarbojāmies – jo pretim bija ieinteresēti un sadarboties griboši cilvēki!” uzsver A. Cērmane. “Un pats interesantākais visā šajā ir tas, ka mēs bijām par mieru, par draudzību – par to vēsta ikkatra mūsu kopīgā atmiņa!”

UZZIŅAI

Ternovka (Terņivka)

 • Pilsēta Ukrainas dienvidos, Dņipropetrovskas apgabalā.
 • Izvietojusies apgabala austrumdaļā pie Veļika Terņivkas ietekas Samaras upē, 96 kilometrus no apgabala centra Dnipro.
 • Apdzīvotā vieta dibināta 1775. gadā kā kazaku apmetne-nometne vietā, kur biezi augušas ērkšķu plūmes (ukraiņu: терен).
 • 1964. gadā pie ciema tika izbūvēta pirmā akmeņogļu ieguves šahta un ciemam piešķirts pilsētciemata statuss.
 • 1976. gadā piešķirtas pilsētas tiesības.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz