Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atpūtniekus sagaida atkritumu jūra

Atpūtniekus sagaida atkritumu jūra
08.08.2009 07:06

Atslēgvārdi

Daudzus Saraiķu pludmales cienītājus jau vairākas reizes stāvlaukumā sagaidījusi acij un degunam pavisam nepatīkama aina: atkritumu konteiners, kas tur izvietots, līdz augšai pilns, un gruži mētājas arī ap to.

Jūrmala Pāvilostas novada Vērgales pagastā pie Saraiķiem ir iecienīta atpūtas vieta tiem, kuri vēlas izvairīties no ļaužu pilnām pludmalēm pilsētās. Te bieži sastopami arī bušu makšķernieki. Tāpat tas ir iecienīts tūrisma objekts viesiem no ārvalstīm. Taču “Kurzemes Vārds” jau divas reizes dažu nedēļu laikā konstatējis, ka stāvlaukuma atkritumu konteiners ir līdz augšai pilns ar atkritumiem, tādēļ pudeles, papīri un plastmasas maisiņi mētājas arī ap to. Turklāt karstajās vasaras dienās jūtama nepatīkama smaka.

Pāvilostas Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vitrups atzīst, ka arī pats Saraiķos konstatējis šādu situāciju. Šonedēļ aina pavērusies vēl bēdīgāka nekā iepriekš – gružiem pilnais konteiners bijis apgāzts, bet pašvaldības uzstādītā zīme, kas aizliedz iebraukt kāpās, noplēsta.

Atkritumus izved regulāri – katru ceturtdienu. To paredz ar SIA “EKO Kurzeme” noslēgtais līgums, skaidro J. Vitrups. “Taču es nezinu, vai jūrmalā tiešām cilvēki dzer tik daudz kefīra.” Daudzās šā dzēriena paciņas viņš pamanījis apgāztā konteinera saturā.

Amatpersona neslēpj, ka problēmai pagaidām neredz risinājumu. Pašvaldībai neesot iespējas nodarbināt cilvēku, kas uzraudzītu kārtību stāvlaukumā. Bet ierīkot maksas stāvvietu nav plānots. “Mēs gribējām nākt cilvēkiem pretim – piedāvāt kaut ko arī bez maksas,” viņš saka.

Labiekārtots maksas stāvlaukums pie jūras ierīkots Ziemupē.

Ilze Šķietniece,
“Kurzemes Vārds”

Atkritumu konteiners pie Saraiķu pludmales bieži vien ir pārpildīts, kaut gan gružus izved katru nedēļu.

19 komentāri

2009-08-08 10:35

666.: Es arī tur braucu un gružus metu tai konteinerā, bet ja viņš ir pilns, tad bez problēmām ar savu gružu maisiņu aizbraucu līdz mājām un iemetu savā konteinerā, tā kā uzskatu ka cilvēki paši vien ir cūkas, kur iet, tur d.i.r.š., vairākus gadus atpakaļ tur konteineris nebija un cilvēki arī tur brauca mazāk, tad tur gruži nemētājās, jo katrs savis s.ūdus savāca.

2009-08-08 12:28

neaizmirstulīte: Izskatās, ka tie atpūtnieki ved savus gružus te izbērt no mājām. Tagad pilnīgi piekrītu tiem zemes īpašniekiem, kuri uzceļ žogus un neļauj šādiem dabas mīļotājiem piecūkot savu zemi. Pēc viņu domām, tas kas ir par velti, to var arī piecūkot.

2009-08-08 15:05

pāķis: atpūtnieki pašu cūkas, samēta gruzus un tad bimba.

2009-08-08 15:09

ruk ruk: kāda valsts, tāda jūra!po....

2009-08-08 15:22

mmdms: 2 vai 3 konteinerus butu uzstadijusi, problema es domaju butu vismaz uz pusi risinata!

2009-08-08 16:16

huuk: apvienojaas pagasti, bardaks turpinaas!

2009-08-08 20:21

nezāle: es biju šodien (08.08.)no rīta TUR atpūsties,nekādu bardaku neredzēju!

viss tīrs!

veca bilde!!!

2009-08-08 21:07

miša: kā ieteikums kur miskaste tur gruži nebūs miskaste tie gruži būs mazāk

2009-08-08 22:28

kasgancic: Ejot uz Liepājas pludmali DR rajonā uzstādītajām konteineru tualetēm jau no vasaras sākuma kanalizācijas rorei ir sūce- cik litru urīna nav aiztecējis! Arī smaka ir atbilstoša. Kad mirstīgais cilvēks krūmiņos pacisā- pašvaldības poliči liek sodu, bet kad litriem sūcas zemē- to lūk neredz- ka tik zilais karogs plīv!

2009-08-09 15:20

vienkārši liepājniece: Tad nu gan brīnums! Viss Ezerkrasts no tādām atkritumu kaudzēm sastāv, izņemot dažas vietas, kur dzīvo domei pietuvināti cilvēki un kur uzliktas būdiņas. Tranzīts L apzāģē Ezerkrastā dižkokus, brutāli bojājot lapojošus kokus. Sētniece nosvīdusi vāc kuplos zarus, bet blakus - izgāztuve. KP laikam jānoraksta benzīns, tāpēc arī brīvdienu rītos aptrakušie trimmerētāji plosās pa izdegušajiem zālājiem..

2009-08-09 15:22

ha: tikko biju Kuršu kāpā, tur tūristu simtiem, veloceliņš visā pussalas garumā, bet neviena atpūtas vieta nebija piegānīta. Izskaidrojiet fenomenu?

2009-08-09 18:38

Serde: Vienkārši liepājniece, Tu esi neapmierināta burkšķene! :P Kokiem apzāgēt zarus aktīvā augšanas periodā ir visieteicamāk!

2009-08-09 23:10

Cūkas!: Pie mums taču pirmajā vietā ir sabiedrība!

Piekāš tādus atpūtniekus - lai d*i*r*š paši savā stallī.....Cūkas, ne atpūtnieki, visās malās tādas čupas atstāj, un tad vēl pamanās n*o*d*i*r*s*t īpašniekus, ka konteineru par maz!

2009-08-10 17:22

vāverux: Nevajag tik visiem gudri spriedelēt- piemēram vakar- Saraiķos šai pašā vietā konteiners bija tukšs, bet gruži vienalga blakus samesti.Nu- ko tagad teiksiet?

2009-08-10 22:27

to vāverux: teiksim to, ka gružvedēji nebija savākuši atkritumus, kas mētājās pie pārpildīta konteinera! :P

2009-08-11 12:12

didi: kur ir problēma,lai novietotu tur vēl vienu vai 2 konteinerus?Loģiski,ka ziemā tur tik daudz tūristu vai apmeklētāju ar saviem gružiem nebrauc, bet vasarā ar to ir jārēķinās!

2009-08-12 12:21

eeee: gružvedējiem apkārnes gruži nav jāvāc, tāpēc jau viņi ir GRUŽVEDĒJI nevis gružu vācēji:D:D:D:D

2011-10-23 13:37

ELECO.LV: Zvaniet uz eleco „zaļo līniju” 800 00 515 un piesakiet pakalpojumu, mēs atbrauksim un iekrausim EEI paši. Jūs varat nodot datorus, monitorus, televizorus, veļas mašīnas, ledusskapjus, virtuves plītis, auto akumulatorus, baterijas, mobilos telefonus un daudzas citas lietas. Ja ir jautājumi, zvaniet 800 00 515.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz