Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atriebsies pasaulei vai nostāsies uz kājām

Atriebsies pasaulei vai nostāsies uz kājām
Foto: Andris Gertsons
02.11.2017 07:15

"Kurzemes Vārds"

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Aldis Adamovičs (“Vienotība”) komisijas izbraukuma sēdē otrdien Vaiņodes internātpamatskolā mobilajā telefonā sarakstās ar Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Edgars Putru (ZZS), lai noformulētu priekšlikumus Saeimas Budžeta un finanšu komisijai internātskolu uzturēšanai. “Droši vien lemsim uz gadu pagarināt tām finansējumu no valsts,” pieļauj deputāts. Pēc piedāvātā priekšlikuma Vaiņodes internātpamatskolai valsts novirzītu aptuveni 242 tūkstošus eiro. Tad vēl apmēram 47 tūkstoši eiro būtu jāatrod pašiem.

Ar nākamā gada janvāri bija plānots internātskolu uzturēšanas izdevumus paredzēt no pašvaldību budžeta. Taču Saeimas koalīcija konceptuāli lēmusi vēl nākamgad finansēt šo skolu uzturēšanu no valsts budžeta, piešķirot līdzekļus dažām bērnu kategorijām. Lai iepazītos ar situāciju klātienē, Vaiņodē ir ieradušies gandrīz visi Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti, izņemot Raivi Dzintaru un Laimdotu Straujumu. “Jūs esat pirmie, kas pie mums atbrauc, lai gan aicināti daudzi,” klātesošos uzrunā skolas direktors Reinis Ulberts.

Viņam kauns, ka bukletā par skolu ir informācija par to, kā pēdējo desmit gadu laikā izsituši naudu. Labāk būtu par audzināšanas panākumiem runāt. “Bet mūsu valstī tā ir iznācis, ka, runājot par bērniem, runā par naudu. Apmēram desmit gadu laikā ir piesaistīti ap divi miljoni eiro. Nu divus gadus mēs esam nasta pašvaldībai. Kopš ir samazināts finansējums, nav atbalsta personāla, mēs strādājam ar kailām rokām. Un tomēr daudzus izvelkam. Ar spēju piedot, pacietību, mācot godaprātu un kauna izjūtu,” saka direktors.

Arī novada izglītības metodiķim un Vaiņodes vidusskolas direktoram Zigmundam Mickum visvairāk sāp, ka, runājot par internātskolām, prioritāte vienmēr ir nauda. No 20 pašvaldības bērniem, kas mācās internātskolā, pusei piemērotas speciālās programmas skolēniem ar mācīšanās grūtībām un garīgās attīstības traucējumiem. Programmu realizē arī Vaiņodes vidusskolā. “It kā nav problēmu – paņemam un apmācām. Bet Izglītības kvalitātes valsts dienests iepriekš jau konstatēja, ka manis vadītajā skolā šajā izglītības programmā viens bērns ir par daudz. Ir pieci, lai gan Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka drīkst integrēt četrus. Man uzlika simt eiro sodu. Slēdzot internātskolu, man būtu jāintegrē vēl šie desmit bērni, pārkāpjot likumu,” viņš stāsta.

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons uzskata, ka pašvaldība atrodas sarežģītā situācijā, jo tai jāatskaitās iedzīvotājiem par naudas plūsmu. “Neesam viennozīmīgi tikai par skolas saglabāšanu,” viņš skaidro. Oktobra domes sēdes darba kārtībā bija iekļauts jautājums par skolas likvidēšanu. “Finanšu komisija bija vienisprātis, ka ir jādara izmaksām gals. Ja aizveram internātskolu līdz ar šī gada beigām, mums tā izmaksātu septiņdesmit tūkstošus ar visām kompensācijām. Ja pieņemtu lēmumu saglabāt skolu līdz mācību gada beigām, tas mums prasītu ne mazāk kā divsimt tūkstošus eiro. Taču mums lūdza neizskatīt šo jautājumu. Lai gan joprojām neesam pateikuši, ka vārds “nē” nepastāvēs.” Domes priekšsēdētājs atzīst – ja par bērniem maksātu vecāki un citas pašvaldības, Vaiņode par savējiem varētu maksāt un skolu uzturēt. “Liepājas pašvaldībā brīnījās – divdesmit bērni? Kāpēc viņi te ir? Liepājas viedokli es līdz šim brīdim nezinu,” saka V. Jansons.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 2. novembra numurā.

#kvards-20171102-07#

18 komentāri

2017-11-02 07:59

neo...: Vajag mazāk zagt tad pietiks visam . Bedre un posts ne pagasts

2017-11-02 08:29

HMMMmmm: Visu cieņu skolas direktoram. Un ja pagasts aizvērs skolu ciet, tikai tāpēc ka nav naudas, tad paši sev iecirtīs. Ir jārod risinājums, cik skolu jau valstī ir aizvērtas??? Atvērtas vietā neviena netiek. Varbūt bērnunams/internāts ir dzīvotspējigāks modelis. Bet normāli tas nav, un te tiešām vairākām pašvaldībām jametās kopā'.

2017-11-02 09:05

Zigrīda Reķe: Lielisks raksts un vēl labāks ir raksts " Tableti iedot ir lētāk", Jā, tādi mums ir tie "gudrie prāti" Reini Ulbert, mēs ar tevi lepojamies!

2017-11-02 09:42

kāpēctā: Munīciju noliktavai valsts naudu atrod, bet bērniem, kuri ir mūsu nākotne, mūžīgas problēmas, no kā mums jāaizsargājas, ka aizsardzībai tērējam tādu naudu?

2017-11-02 10:06

jābūt un jāpaliek: Šorīt pa televizoru klausījos Kazāka kungu, kurš optimistiski paziņoja ,ka Latvijas ekonomiskā augšupeja negaidīti strauji attīstās un drīz mēs visi saņemsim pieklājīgas algas u.t.t! Nu tad jau arī kaut kas tiks vairāk pašvaldībām un arī internātskolām! Gan jau arī tagad var kaut ko sameklēt,jo internātskola ,tas īpašs gadījums un nav jāuzdod jautājumu- ko viņi tur dara un kāpēc viņi vēl ir tur? Diemžēl tādi bērni Latvijā ir visur, ne tikai Tur! Piekrītu, ka Vaiņodes internātskolai ir jābūt,vienīgi tiešām pašvaldībām aktīvāk jādarbojas savā starpā un jāapvienojas šajā jautājumā!

2017-11-02 11:47

benzīns: kurā virzienā riteņus deldē attīstības solītājs?
Vai Skolotājam jācīnās lī/odernieka vietā??

2017-11-02 12:15

nu ja: Sarauktām pierēm un pārgudriem mūļiem, pasaules centrs, ibio.... Pretīgi skatīties.

2017-11-02 14:30

valdisskaldis: Cik šiem kungiem izmaksā šī ekskursija, lieka naudas tērēšana. Pašvaldībai cienasts taču arī uz saviem pleciem u.t.t

2017-11-02 15:03

essssss: Ulberts-cieņas vērts.pagājuši 40gadi kopš beidzu inķūzi.forša skola.skolai jābūt.atrodas arī tīrā vidē pie priezu meža.tur vismaz bērniem iemācija strādāt.JANSONS lai tik palīdz,lai nefenderē.

2017-11-02 16:33

vipas: kur ir ekonomikas aukssupeja kur ir atveerusie kada jauna rupnica'
biezie saak maksat mazak konvertes bet mazliet palielina oficalas algas tur it ka valstij rodas nauda bet tulit musu gudrie to savac celiem gruziem pilseetas labiekartosanai tapec berniem naudas nav

2017-11-02 17:47

rakaris :): nu ko tādi valdības debīlie ielikteņi vispār saprot no tādām lietām , galvenais nopelnīt labu komandējumu naudu un na haļavu pierīt savu purnu !!

2017-11-02 18:03

kāpēcītis: kāpēc Liepājas bērni nemācās Liepājas internātskolā?

2017-11-02 19:50

Jaunliepāja: Man patika Vaiņodes vidusskolas direktora teiktais : "It kā nav problēmu – paņemam un apmācām. Bet Izglītības kvalitātes valsts dienests iepriekš jau konstatēja, ka manis vadītajā skolā šajā izglītības programmā viens bērns ir par daudz. Ir pieci, lai gan Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka drīkst integrēt četrus. Man uzlika simt eiro sodu. Slēdzot internātskolu, man būtu jāintegrē vēl šie desmit bērni, pārkāpjot likumu," viņš stāsta. Ko tās nozīmē ? Tas nozīmē ka birokrātija turpina savu uzvaras gājienu. Par visu svarīgāks ir papīrs nevis būtība. Aiz papīra neredz cilvēkbērnu. Ta kuram ministrijā interesē bērni ? Tā mašinērija vārās pati savā sulā! Tur kur būtu jāskatās tur ni, ni ! Būtu pievērsuši uzmanību Liepājas Jūrskolai ,kas tur darās oho!

2017-11-02 20:05

PASKAIDROLIET: Kas ir šie 20 bērni no Novada kam piemaksā šos tūkstošus mēnesī lai viņi varētu mācīties,,prestižā,, skolā .Cik zinu ka 3km tālāk ir vidusskola . Atgādinājums tiem kas tur mācījās 40 un 30 gadus atpakaļ ,tiktiešām laba skola bet tad tur mācījās270 skolēni un bija cita valsts iekārta. Bet mēs jau 20 gadus lamājam valdību un skatamies kurš ir resnāku mli noēdis

2017-11-02 22:41

jā!: Ja Reinis darītu to, ko 22.gadus nonīkuļo skolnieciņš..visi pieredzētu sakoptību,aktīvi funkcionējošu, pat apdzīvotu eiropas cienīgu miestiņu !!

Nē, davai, pa vecam izolēties un pamt kā mēra slimniekiem...

2017-11-03 07:22

k,,,: TAGAD JUS REDZAT,,,KADA IR TA BRIVIBA!

2017-12-21 07:26

fifs: Kāds biezais mūlis, kas izpircis zemi apkārt skolai un Vaiņodei. Izdomāja, ka tur varētu iznākt laba sanatorija. Sūds par bērniem, ka tik konts pilns.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz