Piektdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis

Atsākusies dabas skaitīšana

Atsākusies dabas skaitīšana
Foto: liepajniekiem.lv
17.05.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Līdz ar veģetācijas sezonas iestāšanos Latvijā atsākusies dabas skaitīšana, rit tās otrā sezona, informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Šogad eksperti apsekos teritorijas arī Liepājas pilsētā un Aizputes, Durbes, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novados.

Visā Latvijā šosezon 220 eksperti apsekos gandrīz 500 tūkstošu hektāru lielu platību.

Par šī gada apsekojumiem ir informēti 50 tūkstoši zemju īpašnieku, kuru zeme tiks skatīta vai šķērsota. Ekspertu vizītes turpināsies līdz novembrim. Iedzīvotāji, kuru īpašumā šogad konstatēs Eiropas Savienības biotopus, par tiem tiks informēti līdz 2020. gadam. Ja īpašums netiks klasificēts kā biotops, vēstule netiks sūtīta.

DAP ir apkopojusi ekspertu anketu datus par pirmo dabas skaitīšanas sezonu. Vērtīgie ES nozīmes biotopi konstatēti vien nepilnos 18% no 2017. gadā apsekotajām platībām. Pilnīgai iegūto datu apstiprināšanai vēl tiek veiktas izlases pārbaudes dabā.

Pērnā gada rezultāti liecina, ka bioloģiski vērtīgie zālāji ir apdraudēti un dabisko zālāju platības sarūk. Tā galvenais iemesls ir dabisko pļavu neapsaimniekošana vai nepareiza apsaimniekošana. Daļā zālāju ir konstatētas svešzemju augu sugas, piemēram, latvāņi, lupīnas, Kanādas zeltslotiņas, kā arī ekspansīvas sugas, kas liecina par nepiemērotu vai nepietiekamu apsaimniekošanu. Vērojama tendence, ka zālāji, tostarp bioloģiski vērtīgie, uz neauglīgām augsnēm tiek apmežoti.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)