Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Piektdiena, 6. decembris

Vārdadiena: Niklāvs, Nikolajs, Niks

Atvadās no izcilā arhitekta

Atslēgvārdi arhitekts | gunārs lūsis-grīnbergs | nāve

Foto: Egons Zīverts

Miris izcilais pilsētbūvniecības arhitekts Gunārs Lūsis-Grīnbergs, kurš bijis arī Aizputes 1980. gadā izstrādātā ģenerālplānu un vairāku Pāvilostas detālplānojuma autors. Viņš arī projektējis Pāvilostas Simtgades parku.

70. gados G. Lūsis-Grīnbergs izvirzīja Pāvilostas vecpilsētu kā pretendentu uz pilsētbūvniecības pieminekļa statusu, kas raksturo 19. gadsimta sākumu, atgādina vides aktīviste Guna Grimsta. "Viņš bija smalks, inteliģents, harismātisks cilvēks. Viņam vienmēr bija padoms pilsētbūvniecībā. Esmu viņam solījusi, ka pabeigsim iesāktās cīņas par dažām mājiņām," viņa neslēpj. G. Grimsta no arhitekta atvadījusies arī bēru ceremonijā Rīgā.

G. Lūsis-Grīnbergs dzimis 1932. gada 13. oktobrī Rīgā. Pabeidzis Latvijas Valsts universitātes Inženierceltniecības fakultātes Arhitektūras nodaļu. Pēc kvalifikācijas iegūšanas viņa darbavieta teju visu darba mūžu – līdz 1992. gadam – bija Latvijas Valsts pilsētu celtniecības projektēšanas institūts "Pilsētprojekts". Arhitekts ir arī vairāku monumentālu mākslas darbu autors, darbojies kultūras pieminekļu aizsardzības jomā. 2001. gadā par personīgiem līdzekļiem sāka Latviešu strēlnieku pieminekļa sakārtošanu, jo Rīgas domei tam nebija atradušies līdzekļi. Viņš ir viens no trim šī pieminekļa autoriem.

Pāvilosta arhitektam bija mīļa, jo viņš vasarās dzīvojis pilsētā pie jūras. "Šķūnī izbūvēja vasaras māju," zina teikt G. Grimsta. Pāvilostas pusē G. Lūsim-Grīnbergam esot arī radi.

  • 0

Novados

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!