Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Augustā Grobiņā rūks ”Zelta mopēds”, mototriāls un motociklu parāde

Augustā Grobiņā rūks ”Zelta mopēds”, mototriāls un motociklu parāde
Foto: Publicitātes
14.07.2020 15:20

liepajniekiem.lv

Motofestivāls, kas tradicionāli augustā norisinās Grobiņā, šogad notiks daudz plašāk nekā iepriekš, apvienojot trīs lielus pasākumus, tādējādi kļūstot par sportisku un azartisku notikumu, informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Motofestivāls Grobiņā norisināsies sesto gadu. Šogad tā vērienu nolemts paplašināt, piesaistot valsts līmeņa motosporta sacensības. Pēc gandrīz 40 gadiem Grobiņā atgriezīsies Latvijas čempionāts ”Zelta mopēds” – 8. augustā šeit norisināsies tā 3. posms.Savukārt Latvijas čempionāta mototriālā 2. un 3. posms norisināsies 8. un 9. augustā, kā 8. augustā Grobiņā arī notiks tradicionālais motociklistu saiets ”Seeburg Bikerland”.

”Mums ir liels gods šogad uzņemt pie sevis Grobiņā tik kuplu moto entuziastu pulku: gan sportistus, gan motociklistus un viņu līdzjutējus, kā arī ir prieks, ka līdzšinējos piecus gadus kopš rīkojam motofestivālu, ik gadu ir audzis gan svētku dalībnieku, gan skatītāju pulks,” saka Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna.”Grobiņa visos laikos ir bijusi bagāta ar savām motobraukšanas tradīcijām un mūsu sportisti ir varējuši lepoties ar labiem sasniegumiem pasaulē, tāpēc ir tikai loģiski, ka festivālu paplašinām, tā laikā rīkojot arī sacensības. Es ticu, ka tādējādi skatītāju pulks būs vēl kuplāks nekā citus gadus un sportistiem novēlu labus panākumus!”

”Zelta mopēda” kustība ar sacensībām Latvijā sākusies 1972.gadā –pēc diviem gadiem tai svinēs 50 gadu jubileju. ”Sākotnēji tā bija skolēnu un skolu pulciņu tehniskās jaunrades nodarbe, individuālās un komandu sacensības,” skaidro viens no ”Zelta mopēda” kustības koordinatoriem Ainārs Karro, kurš pats ”Zelta mopēda” apritē ir kopš pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidus. Interesanti, ka pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā sacensības notika arī Grobiņā. A.Karro atgādina, ka Grobiņas un Liepājas pusē ir motosporta un mūzikas leģendas, kas ir gājuši cauri ”Zelta mopēda” kustībai, piemēram, motosportists,PSRS starptautiskās klases sporta meistars Normunds Dūčis, Eiropas čempions motokrosā Lauris Freibergs un mūziķis Ivo Fomins.

Ziedu laikos – astoņdesmito gadu beigās – ”Zelta mopēda” dalībnieku skaits sasniedza vairākus simtus: gan no Latvijas, gan no visas bijušās PSRS. Mopēdus uz sacensībām no attālākajām bijušās PSRS teritorijām veda pat ar lidmašīnām. Tai laikā sīva konkurence bija starp Rīgā, ”Sarkanajā zvaigznē” ražotajiem mopēdiem un Ļvovā ražotajiem braucamajiem.

Deviņdesmito gadu sākumā līdz ar PSRS sabrukumu ”Zelta mopēda” kustība apsīka – galvenais iemesls tam bija problēmas, kas radās gan ar robežu šķērsošanu, gan ar pašu mopēdu ražošanu un iegādi – tolaik lietots mopēds maksāja gandrīz tik pat, cik lietota automašīna.

2007.gada ”Vaidavas Kausa”motokrosa sacensību ietvaros brāļi Mairis un Gundars Levani šo disciplīnu ”Zelta mopēds” atjaunoja. ”Moto entuziasti no dažādiem Latvijas novadiem pavilkās, sabūvēja braucamos un šobrīd esam izauguši līdz nopietnam Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) atzītam ”Zelta mopēda” draudzīgam kolektīvam,” turpina A. Karro. ”Mūsdienās sacensībās piedalās jaunieši – ne tikai zēni, bet arī meitenes, retro, standarta un sporta klases. Šis ir ģimenisks pasākums, kur piedalās tēvi un dēli, brāļi un māsas. Tāpēc man ir patiess prieks, ka arī Grobiņas novada dome ir izrādījusi interesi un  ar entuziastu iniciatīvu Grobiņā motofestivāla ietvaros augustā notiks”Zelta mopēda” sacensības, vienlaikus dienas garumā piedāvājot arī saistošu izklaides programmu.”

”Zelta mopēda” Grobiņas posmā sacensības notiks sekojošās klasēs: ZM retro mopēdi, ZM sporta mopēdi, ZM 50 2A standarts, ZM meitenes, ZM45 standarts līdz 16g.v., ZM45 standarts no 16g.v.,MINI MX.

Sacensību rīkošana uzticēta sporta klubam ”FFF”. Kluba pirmsākums ir 1984. gadā, kad vecākais no grobiņniekiem brāļiem Freibergiem – Gatis Freibergs – sāka nodarboties ar motosportu. Vēlāk viņam pievienojās abi jaunākiem brāļi Mārtiņš un Lauris, kura augstākais tituls ir Eiropas čempions motokrosā, kas iegūts 2000. gadā. Savu motosportista gaitu sākumā – 1988. gadā – Lauris Freibergs piedalījies arī ”Zelta mopēda” sacensībās. 

”Tā ir liela atbildība un reizē arī liels gods organizēt sacensības, ar kurām pats esmu uzaudzis,” saka kluba ”FFF” vadītājs Lauris Freibergs.

”Zelta mopēda” sacensības norisināsies Grobiņā jaunizveidotā trasē Ventspils ielas krustojumā ar šoseju A9.Braucienu sākums pulksten 13, uzvarētāju apbalvošana ap pulksten 16. Skatītāji sacensības varēs vērot bez maksas.

Savukārt, Grobiņā Alejas ielā 2A ”Viking Trial parkā” 8. un 9. augustā norisināsies Latvijas čempionāta mototriālā 2. un 3. posms. Sacensībās piedalīsies spēcīgākie sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

”Prieks, ka Grobiņa saglabā motofestivāla tradīcijas un divas dienas pilsētu jaudīgi pieskandinās motoru rūkoņa, kas vienkopus pulcēs sportistus un skatītājus no malu malām,” saka ”Viking Trial parka” pārstāvis Niks Alksnis, piebilstot, ka mototriāla čempionāta posmā šogad lielākais izaicinājums noteikti ir piesaistīt sportistus no ārvalstīm. ”Tādēļ, ”Viking Trial parku” uzturam un turpinām pilnveidot ar jauniem šķēršļiem trasē, lai  sportistiem sagādātu jaunus izaicinājumus un skatītājiem neaizmirstamu šovu un emocijas,” viņš turpina.

Atgādināsim, ka ”Viking Trial parku” Grobiņā par saviem līdzekļiem izveidoja grobiņnieku Alkšņu ģimene, un tas atrodas līdzās ģimenes uzņēmumam ”Komunāltehnika Z”. Zigmāram un Ilzei Alkšņiem ir seši bērni: četri dēli un divas meitas vecumā no 22 līdz 4, un visi nodarbojas ar šo sporta veidu.

Ja citviet Eiropā un pasaulē tādas mototriāla trases veido reljefainā vidē, tad Alkšņiem tas bija jāizdara līdzenā vietā, visus šķēršļu veidojot mākslīgi – vajadzīgajās kombinācijās saveļot akmeņus un betona bluķus. Lielākie akmeņi nākuši no Otaņķu pagasta, kur nograuta veca ferma, savukārt kaltie vesti pat no Karēlijas. Tā trīs kilometru garumā izvietotas 12 mākslīgi veidotas šķēršu trases. Ja pirmā doma ģimenei bija par nelielu treniņu zonu pašiem, tad, iecerēto pabeidzot, ir izveidots viens no iespaidīgākajiem triāla parkiem Baltijā. Turklāt nav tā, ka Alkšņi savu trasi turētu tikai savām vajadzībām. Tur var trenēties ikviens, kam tikai šis sporta veids interesē.

”Pirmo reizi sacensības ”Viking Trial parkā” organizējām 2017.gadā,” atgādina N. Alksnis. ”Un kopš tā laika cenšamies noturēt tradīcijas un vismaz reizi gadā uzrīkot kādu sacensību posmu. Un mēs vēlamies pateikt lielu paldies ikvienam, kurš pielicis savu roku parka tapšanā – kopīga darba rezultātā tas ir sanācis tāds, kādu mēs to redzam šobrīd. Līdz šim parkā esam aizvadījuši sešas lieliskas sacensības dažādos līmeņos,  sākot ar ”Vikingu kausu” un Latvijas čempionātiem, beidzot ar Baltijas čempionātu.”

Sacensību sākums pulksten 11.Skatītājiem ieeja bez maksas.Starp abām sacensību vietām bez maksas kursēs vilcieniņš ”Libau Train”.

Motociklistu saiets”Seeburg Bikerland” sāksies pulksten 17 ar parādes braucienu pa Grobiņu. Tajā tradicionāli piedalās motociklisti no dažādiem klubiem: gan vietējiem, gan no visas Latvijas un arī ārvalstīm, kā arī būs retro mopēdi un senie amerikāņu auto. Parādē aicināti piedalīties visi entuziasti, kam pieejami dažādi motorizētie braucamie. Kā uzsver festivāla organizatori, ”Seeburg Bikerland” ir svētki visiem, kam interesē jebkāda veida motorizētie braucamie, tāpēc jau laikus visi interesenti – arī tie, kas ikdienā savus braucamos neizmanto – aicināti gatavoties parādes braucienam ar motociklu, mopēdu, skūteri un jebkādiem citiem motorizētajiem braucamrīkiem. Jo vairāk, daudzveidīgāki un iespaidīgāki būs dalībnieki, jo interesantāk pašiem un skatītājiem. Savukārt, skatītāji aicināti no visas plašās apkārtnes atbalstīt dalībniekus un svinēt visiem kopā.

Pēc parādes līdz pat pusnaktij gaidāmas dažādas izklaides: ielu vingrotāju šovs, velo meistarklase un mini BMX  bērniem, orbitroni un brīvais kritiens, vizināšanās ar motocikliem, kā arī citi pārsteigumi. Vakarā pulksten 19 Pilsdrupu estrādē grupas ”Opus Pro” koncerts un pulksten 20:30 balle kopā ar grupu ”Laika upe”. Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, balle notiks līdz pusnaktij.

Motofestivālu Grobiņas novada dome organizē sadarbībā ar motoklubu ”West Coast Liners”, kas no Liepājas ir pārcēlies uz Grobiņu un mājvietu atradis Krasta ielā 12. ”Viens no mērķiem motoklubam”West Coast Liners”, piedaloties motofestivāla ”Seeburg Bikerland” rīkošanā, ir iepazīstināt sabiedrību ar motobraukšanas kultūru,” saka kluba prezidents Uldis Virbs, piebilstot, ka šādi festivāli ir arī iespēja motociklistiem no visas valsts tikties un izrunāt sev interesējošo, kā arī atpūsties.

2 komentāri

2020-07-14 17:59

Zina: Tas gan ir kruti! Super!

2020-07-15 22:12

Asaka: Doma laba! Jācer ka šis apvienojums atdzīvinās moto festiņu Grobiņā! Pirmie gadi bija super, bet tad kaut kas nogāja greizi! Daļēji paši braucēji vainīgi, atbrauc izbraukt parādes braucienu un pa mājām, nesaprotu, tāds dīvains ķeksīša braucieciens, palieciet patusēt un visiem būs jautrs izdevies pasākums!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz