Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Biškopis par Lietuvā redzēto

Biškopis par Lietuvā redzēto
Foto: Egons Zīverts
26.10.2017 07:11

"Kurzemes Vārds"

Piektdien, 27. oktobrī, pulksten 11 Liepājas 15. vidusskolā atkal tiksies biškopji, informē Latvijas Biškopības biedrības Liepājas nodaļas vadītājs Māris Romanovs.

Nodaļas vadītājs pastāstīs par to, kā noritēja biškopju pieredzes brauciens pie Lietuvas kolēģiem. “Mēs bijām saimniecībā, kur tēvs un dēls apkopj septiņsimt bišu saimes un izmanto jaunākās tehnoloģijas. Viņus pozitīvā nozīmē apskaužam. Tur bija, ko redzēt!” iespaidos dalās M. Romanovs.

Par bišu saimju gatavošanu ieziemošanai un apstrādi pret slimībām runās Latvijas Biškopības biedrības lektore Baiba Tikuma.

“Šis gads bija bēdu ieleja,” vērtējot kopējo situāciju, saka M. Romanovs. “Tādu pavasari, vasaru un rudeni biškopji ilgi neatceras pieredzējuši. Lietavas kaitēja, bites nevarēja ienest ziedputekšņus.” Atņemamais medus bijis ne vairāk kā 20 kilogramu no saimes, parasti tas ir divreiz vairāk. “Tāpēc svarīga ir pareiza piebarošana,” viņš norāda. Biedrības nodaļas vadītājs gan piebilst, ka vietām biškopjiem gājis mazliet labāk.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli