Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Būs jāpielāgojas izmaiņām

Būs jāpielāgojas izmaiņām
Foto: Egons Zīverts
10.05.2018 06:42

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

No nākamās pirmdienas, 14. maija, stāsies spēkā izmaiņas autobusu satiksmē no Liepājas uz Nīcu un Otaņķiem. Atcelti daži nerentablie reisi, taču arī radīta iespēja Bernātu iedzīvotājiem vakarā atgriezties mājās no darba vai mācībām.

Autobusu satiksmes izmaiņas sāka plānot jau šī gada sākumā. Pēc pārvadātāju veiktās uzskaites nerentabli bija kļuvuši pēdējie reisi, kuros virzienā no Liepājas biļetes sedz vidēji 24% izmaksu, bet atceļā uz Liepāju – tikai 5%.

Otaņķu pagasta pārvaldes vadītāja Anda Veidele saka, ka izmaiņas – papildus pieturvieta – iedzīvotājiem esot ieguvums. “Būs labāk, ka autobuss iebrauks Nīcā.” Pārvaldniece stāsta, ka cilvēki varējuši paust savu viedokli, taču Otaņķos un Rudē neesot bijis tik liels satraukums kā Nīcā un Bernātos, kur reisu gribēja ņemt nost.

Liepājas Leļļu teātra vadītāja Lelde Vīksna, kas brauc uz darbu ar autobusu, īpaši neuztraucoties par izmaiņām. “Es pielāgojos. Un ne vienmēr no darba braucu ar autobusu. Tas, ka viens reiss iebrauks Bernātos, ir ļoti labi. Visi autobusi šai virzienā varētu iet caur Bernātiem,” viņa saka.

Kurzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadītāja Vaira Brūdere atzīst, ka izmaiņas Nīcas virzienā esot ļoti minimālas: “Samazinājām divus reisus. To darījām, tiekoties ar pašvaldības deputātiem, priekšsēdētāju, iedzīvotājiem. Ja trīs cilvēki brauc, ir jādomā, ko darīt. Atstājām reisus tajos laikos, kad iedzīvotājiem ir izdevīgāk.” Vēl Autotransporta direkcijai ir iesniegtas izmaiņas dažos autobusu reisos uz Kalētiem. “Runāsim ar pašvaldību, ar iedzīvotājiem. Parasti jau neprotestē, ja reisā

ir divi braucēji. Vairāk neko nav plānots samazināt,” apgalvo V. Brūdere.

Kalētu pagasta pārvaldes vadītāja Agita Driviņa pastāsta, ka runa ir par autobusu līdz “tā sauktajiem Ozoliem”. Šajā maršrutā esot ļoti maz braucēju. “Reisu atstās divas vai vienu reizi nedēļā, tas vairs nekursēs katru dienu. Ļoti sāpīgi tas nebūs, es ceru. Ja cilvēks zinās, ka autobuss ir trešdienās, tad arī saplānos savu braucienu trešdienā. Ja būs ļoti steidzīgi, pagasta pārvalde palīdzēs, īpaši jau bērniem vai invalīdiem. Kad samazinās reisus, šobrīd nav zināms, tas vēl ir apspriežams jautājums,” saka pārvaldniece.

Uzziņai

Izmaiņas no 14. maija:
Maršrutā Nr.6785 “Liepāja–Šuķene” reisā pulksten 17.40 no Liepājas AO iekļautas papildu pieturvietas – Eglītes, Bernāti, Pātari, Alpi un Rolavi.
Maršrutā Nr.5112 “Liepāja–Nīca–Otanķi” reisā pulksten 17.40 no Otaņķiem iekļauta papildu pieturvieta – Nīcas galapunkts.
Maršrutā Nr.6909 “Liepāja–Nīca” slēgti reisi pulksten 17.20 no Liepājas AO un pulksten 18.20 no Nīcas.

Avots: Nīcas novada pašvaldība

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli