Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ceļi kļūst par bezcerīgu bēdu ieleju

Ceļi kļūst par bezcerīgu bēdu ieleju
25.05.2007 18:06

0

Atslēgvārdi

Valstij nav naudas, lai atjaunotu ceļu segumu vismaz tādā apjomā, lai stāvokli saglabātu esošajā līmenī, tāpēc tie turpina brukt. Liepājas rajonā šogad nopietni ceļu remontdarbi ieplānoti ļoti nelielos posmos, tāpēc autovadītājiem jārēķinās, ka arī turpmāk pārvietošanās nekādu baudu nesagādās. Šādas atziņas izriet no valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” Liepājas nodaļas vadītājas Baibas Kampmanes teiktā.

Likvidē atjaunošanas programmu

B.Kampmane pastāsta, ka ik gadu tiek gatavoti saraksti, kuros katram autoceļam tiek piešķirta uzturēšanas klase, kas izriet no satiksmes intensitātes. Tad arī sastāda plānoto ikdienas uzturēšanas darbu apjomu, ziemā paredzot tīrīšanu un kaisīšanu, savukārt vasarā – bedrīšu remontu. Taču amatpersona norāda, ka gandrīz puse no galveno un 1.šķiras ceļu seguma ir sabrukusi, tāpēc arī pēc lāpīšanas nevar lolot ilūzijas par ērtu pārvietošanos. Seguma atjaunošanai naudas vienkārši nav.

Iepriekšējos divus gadus darbojusies īpaša programma sabrukušo ceļu atjaunošanai. “Tad mēs varējām rēķināties, ka vismaz dažus kilometrus gadā atjaunosim. Taču šogad programmu likvidēja, laikam atzina par nelietderīgu. Tagad šie līdzekļi aizgāja 1. un 2.šķiras ceļu asfaltētā seguma periodiskai uzturēšanai,” skaidro B.Kampmane.

Remontēs Priekules – Vaiņodes šoseju

Viens no lielākajiem darbiem, ko šogad uz Liepājas puses ceļiem tomēr darīs, ir deviņu kilometru grants seguma atjaunošana Nīcas – Otaņķu – Grobiņas ceļam. Vidēji 10 centimetru biezā slānī tur tiks uzbērta planējamā kārta, izpļauti grāvji, iztīrītas caurtekas utt. Šis projekts jau ir līguma parakstīšanas stadijā.

Katru gadu ir finansējums programmai “Novadu atbalstam”. Pērn par šīs programmas līdzekļiem atjaunots asfalta segums Cīravas centrā, šogad pie jauna seguma 4,4 kilometru garumā tiks Vecpils – Padones ceļš un viens kilometrs ceļa Bunkas pagasta centrā, kas pašlaik ir katastrofālā stāvoklī un izbojāts gan ar šķērsviļņiem, gan garenviļņiem.

Programmā “Novadu atbalstam” remontējamos objektus var izvēlēties “Latvijas Valsts ceļu” Liepājas nodaļas speciālisti, kuri to dara sadarbībā ar Liepājas Rajona padomi. Nākamā gada plānos ietilpst Priekules – Vaiņodes ceļa posms. Tur seguma problēma jau ir ilgstoša, un speciālisti lēš, ka ceļš galīgi sabrucis. Tad nu, iespējams, nākamgad šim ceļam tiks atjaunots posms septiņu kilometru garumā.

Šogad paredzēta arī lielās caurtekas atjaunošana Vecpils pagastā. Vēl piešķirta nauda virzienu rādītājiem uz 2.šķiras ceļiem. Pagaidām, nokļūstot uz tiem, reizēm ir grūti saprast, kas kurā debespusē atrodas. Ar 136 virzienu rādītājiem Liepājas rajonā varēšot aprīkot visus 2.šķiras ceļus. Tāpat tiks uzstādītas 318 kilometru zīmes, tiesa, nākamgad būšot vajadzīgas vēl apmēram 300 šādu zīmju.

Brūk daudz straujāk, nekā būvē

“Kāds risinājums ir gaidāms uz 1.šķiras ceļiem, nezinu. Tieši tur situācija ir visdramatiskākā,” atzīst B.Kampmane. Jau pirms diviem gadiem tapa projekts par Ventspils – Grobiņas ceļa seguma atjaunošanu 13 kilometru posmā Vērgales pagastā. Šogad bija plānots to darīt par ERAF līdzekļiem. Taču pavasarī visi asfaltēto ceļu projekti no šīs programmas esot izmesti. Iespējams, mainījušās Eiropas prasības, un tā nolēmusi finansēt tikai grants ceļu atjaunošanu.

Līdz šim “Latvijas Valsts ceļu” nodaļas apkopoja informāciju par ceļu stāvokli un tad, izvērtējot situāciju kopumā, Rīgā lēma, kam naudu piešķirt vispirms. Liepājas rajons šajā ziņā zaudēja, jo satiksmes intensitāte uz Latvijas fona neesot tā lielākā. Nu esot plāni no nākamā gada dalīt naudu katram reģionam atsevišķi. Vai šī sistēma darbosies labāk, nav zināms. “Bet pašlaik mums vadība tā arī pasaka – mēs esam dziļā bedrē un neizskatās, ka tik ātri no tās tiksim laukā,” atzīst B.Kampmane. Šo atziņu viņa pamato ar faktiem. Normatīvie dokumenti paredz: lai saglabātu melno segumu, katru gadu nepieciešams atjaunot 10 procentus. Liepājas rajonā tas būtu 40 kilometri. Pagājušajā gadā atjaunoti 20 kilometri melnā seguma, kas esot uzskatāms par rekordlielumu skaitli, savukārt šogad tiks atjaunoti tikai daži kilometri.

Taču ceļu slodze nemitīgi palielinās, kaut gan liela daļa būvēti padomju gados un paredzēti to laiku satiksmes intensitātei. Savu artavu šajās nebūšanās gan ieliekot arī ceļu būvnieki. “Latvijas Valsts ceļi” aprēķinājuši, ka transporta objektu būves izmaksas 2006.gadā palielinājušās par 20,2 procentiem, kas trīskārt pārsniedz inflācijas līmeni valstī.

 “Mēs esam tikai izpildītāji, un nevaram ietekmēt lēmumus. Acīmredzot, aktīvākām jābūt pašvaldībām. Jo tām ir tiesības pieprasīt no valsts institūcijām atbalstu,” piebilda B.Kampmane.

Uzziņai

Asfaltēto autoceļu stāvoklis Liepājas rajonā

* Asfalta segums Liepājas rajonā – 415 km, sabrucis – 221 km (53%).
* Valsts galvenie autoceļi – 93,5 km, sabrukuši – 43 km (46%).
* Valsts 1.šķiras autoceļi – 196 km, sabrukuši – 128 km (65%).
* Valsts 2.šķiras autoceļi – 125 km, sabrukuši – 50 km (40%).

VAS “Latvijas Valsts ceļi” dati

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Grobiņas – Ventspils šoseja pie Pāvilostas autovadītājiem šogad uzdzen īpašus drebuļus, jo viegli ir ne tikai salauzt spēkratam riteņus, bet arī pašiem nosisties.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz