Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Cenšas atbalstīt lauksaimniekus

Cenšas atbalstīt lauksaimniekus
Foto: Egons Zīverts
06.11.2018 07:00

"Kurzemes Vārds"

Priekules novada dome pieņēmusi lēmumu par atbalsta sniegšanu lauksaimniekiem saistībā ar valsts mēroga katastrofu, ko izraisīja lielais sausums pagājušajā vasarā. Tas gan nebūs finansiāls vai materiāls pabalsts, bet pretimnākšana zemniekiem, skaidro pašvaldības vadītāja Vija Jablonska.

“Atbalstu saņems zemnieki, kas aizvadītajā vasarā cietuši no sausuma. Lauku atbalsta dienests (LAD) veiks aprēķinu par to, vai konkrētajam lauksaimniekam ir bijuši zaudējumi. Lauksaimniekiem LAD jāsaņem izziņa, lai pretendētu uz šo atbalstu, un mēs neliksim viņiem maksāt kavējuma naudas par 2018. gadu,” saka novada domes priekšsēdētāja.

Par iepriekšējo gadu soda naudā iekasēti apmēram 20 tūkstoši eiro. “Tā ir pretimnākšana zemniekiem, jo 56% uzņēmējdarbības novadā ir lauksaimniecība, tas ir daudz. Tā ir vismaz attieksme, jo vēl jau LAD rēķinās, ir vai nav zaudējumi,” stāsta V. Jablonska. Atbalsts, viņasprāt, esot svarīgs ne tikai uz augkopjiem, kam mazākas ražas, bet arī lopkopjiem. “Nez vai viņi varēs atļauties par siena rulli maksāt 40 eiro, būs spiesti samazināt ganāmpulkus. Cik esmu runājusi, neviens nav savācis tik barības, cik nepieciešams,” zina stāstīt pašvaldības vadītāja.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)