Trešdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Cer sakārtot tūristu iecienītus ceļa posmus Bernātos un Jūrmalciemā

Nīcas novada dome lēmusi par divu ceļa posmu Bernātos un Jūrmalciemā pievienošanu pie pašvaldības autoceļiem.

Cer sakārtot tūristu iecienītus ceļa posmus Bernātos un Jūrmalciemā
08.01.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Posmam “Dzintariņš–Baltijas jūra” Bernātos pievienos posmu “Jaunprieduļi–Stūrmaņi”, bet Jūrmalciema posms “Zivju kūpinātava–Mols” tiks pagarināts ar ceļu maršrutā “Ievas–Ulpēni”, vēsta Nīcas novada domes sēžu protokols.

Nīcas novada dome šādu lēmumu pieņēmusi, lai uzlabotu ceļu stāvokli un nākotnē varētu mazināt to noslodzi.

Abi ceļa posmi ir gan vietējo, gan tūristu iecienīti, jo ved uz nozīmīgiem atpūtas un apskates objektiem – pa dabas parka teritoriju, gleznaino piekrasti uz pludmali.

Nīcas novada pašvaldība arī izlēmusi piedalīties Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansētās rīcības projektu konkursā, lai veicinātu konkurētspējīgas un ilgtspējīgas Baltijas jūras piekrastes attīstību.

“Pašvaldībai ir prioritārie ceļi, kas jāsataisa. Konkrēto ceļa posmu pievienošana pašvaldības autoceļiem notika, jo paveras iespēja iegūt papildu naudu. Pagarinājām divus ceļa posmus ar cerību, ka varētu sakārtot vairāk ceļu,” skaidro Nīcas novada domes Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs Raivis Kalējs.

Bernātos iecerēta ceļa pārbūve un rekonstrukcija – tiktu izbūvēts melnais segums ceļa posmā no “Dzintariņa” līdz Baltijas jūrai, bet pārējos ceļa posmos plānota grants seguma rekonstrukcija.

Plānots atjaunot arī asfalta segumu automašīnu stāvlaukumam pie “Dzintariņa”.

“”Stūrmaņi–Jaunprieduļi” ir ceļa posms, kas no Bernātu “Tālā stāvlaukuma” ved pa kreisi cauri mežam ārā uz šoseju,” piezīmē R. Kalējs. “Apzināmies, ka Bernātu dabas parka noslodze tikai palielināsies, tādēļ izveidojot teju jaunu ceļa posmu,” viņš norāda.

Savukārt Jūrmalciema ceļa posma kreisajam atzaram no sabiedriskā centra “Ievas” kilometra garumā jāatjauno grants segums, bet posmam no kūpinātavas līdz “Tīklu mājai” jāuzklāj asfalta segums arī kilometra garumā.

Piekļuve jūrai pa kvalitatīvu ceļa segumu būtu neatsverams ieguvums gan pašpatēriņa zvejniekiem, gan uzņēmējiem.

Nīcas novada jūras piekrastē aptuvenais apmeklētāju skaits gada laikā ir ap 70 tūkstošiem.

“Kurzemes Vārdam” gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji jau iepriekš norādījuši uz nepieciešamību uzlabot ceļu stāvokli tieši Bernātos un Jūrmalciemā, jo sekas ceļa lielajai noslodzei vasarā varot izjust lietainajos pavasaros un rudeņos.

24 komentāri

2021-01-08 06:30

,,,: Mums centrā joprojām ir ielas ar šķembu ceļiem, par kādiem bernātiem te iet runa? Lūkas uz ceļiem ir vispār kaut kādas anomālijas, visas ir iegremdētas uz kādiem 3-4 centimetriem.

2021-01-08 08:09

...: Kādreiz bija mana mīļākā pastaigu vieta :( kūrorts, kur paelpot svaigu gaisu un uzņemt pozitīvas emocijas, a tagad... cilvēku pūļi, viss piebradāts, nav ne miera, ne klusuma. Eh, sabojāja Bernātus :( Lai gūtu labumu no dabas, ir jādodas tur, kur mazāk cilvēku, nevis spieto mašīnas un cilvēki. Nu Bernāti vairs nav tāda vieta.

2021-01-08 09:38

Efeja: To...
Bernātu dabas parks nav Jūsu privātīpašums. Un nevajag pārspīlēt - dabas parka teritorija ir milzīga un mežā neviens nespieto. Savā 5 km pastaigu maršrutā es labi ja 6 cilvēkus sastopu.

2021-01-08 09:44

Jaanis: Tā vieta ir labāka par Liepāju.

2021-01-08 10:16

TrueWisdom: Dienas iedvesma! Lai tik sanāktu!

2021-01-08 10:29

Saku: Tas ir labi.

2021-01-08 10:40

Ruks: Mulkigi izdot naudu lai asfaltetu celu kurs nekur neved un vai vajag izvedot stavvietu pie pasas juras ? Drizak butu izveidojusi lielaku stavvietu pie Dzintarina. Tur ir veci grausti ko var nojaukt un taja plavina var izvedot stavvietu. Aplis ari tur nav vajadzigs.

2021-01-08 10:51

TrueWisdom: To ceļu, kas iet gar tagadējo LOC sporta bāzi (iepriekš laikam Metalurga) līdz skaisti iekārtotajai atpūtas vietai un stāvlaukumam, 100% vajag sakārtot.
Tur pat NATO tankam ķēdes neizturētu.

2021-01-08 10:54

zumm: Uzskatu, ka primāri ir atjaunot visu posmu nogriežoties no šosejas - un tad izvērtēt līdz kurai vietai. Jo mašīnām samainīties...nu briesmīgi, jāstājas vai jāiebrauc nodrupušās malās, kuras arī ir ļoti bedrainas. Jo pa šo ceļa posmu jābraukā cilvēkiem ikdienā. Tad aktuāli paliek tik jūra, kafejnīcas u.c.izklaides

2021-01-08 11:05

Sveri: Pilnīgi piekrītu, ka DAUDZ svarīgāk ir atjaunot ceļa posmu no šosejas (Liepājas puses) līdz Dzintariņam. Tas gabals ir VIENKĀRŠI ŠAUSMĪGS, lai neteiktu vairāk! Samainīties grūti, sajūta kā amerikāņu kalniņos, liels daudzums bedru, lāpījumu un uzkalni... Tad jau liekas, ka tālākais grants ceļa posms ir daudz labāks!

2021-01-08 11:12

TrueWisdom: Zumm, pilnībā piekrītu, bet tur vismaz ir asfalts :D :D Vietējos saprotu, tas nav normāls ceļš.

2021-01-08 12:39

Bernātnieks: Ne viena vārda pa stāvlaukumiem! Ja būtu stāvlaukumi, tad ceļu segumiem nebūtu nekādas vainas.

2021-01-08 13:29

Cilvēks: NU TAD BEIDZOT!!! Zirgu kratāmais ceļš Bernātos vairs nebojās mašīnu un zobus pa to braucot.

2021-01-08 15:07

jāzeps: Manā jaunībā ,Bernātos bija ļoti laba motokrosa trase,kur tika rīkotas daudzas sacensības un treniņi ,vienu gadu bija par rīkotas Starptautiskas motokrosa sacensības ,Bernātos arī bija lielais tramplīns priekš slēpotājiem.Tā kā BERNĀTI ,ir topā arī senos padomju laika gados.

2021-01-08 16:40

Kaņepe: Jo labākus ceļus tur sabūvēs, jo vairāk mašīnu un cilvēku tur būs. Kur braukt, ja vienkārši mierīgi gribas pabūt dabā un pie jūras bez cilvēku pūļiem un spiedzošiem bērniem?

2021-01-08 17:41

Dienveidīgais: Kāds varētu sākt ziedošanas akciju ceļa posma atjaunošanai no šosejas līdz Dzintariņam. Piemestu kādu 30. Lētāk noteikti nekā ritošās remonts.

2021-01-08 18:00

jkass: MĒS viņus NEgaidām!

2021-01-08 20:35

Cik garš tik plats!: Iedomājaties ar kādu ātrumu cauri Bernātiem brauks mašīnas,ja tiktu salabots esošais,jā,varbūt ne pārāk ērtais ceļš.Apkārt daudz māju,mazi bērni,veci cilvēki.Ja salabotu to posmu,tad varu derēt,ka tur raļļotu uz pilnu jaudu,jo līkumi asi,pārredzēt grūti,bet tie kas mīl adrenalīnu tik jozīs uz pilnu atdevi,a tagad vismaz sliktā ceļa seguma dēļ,āteums jānoliek priekš cita ceļa,ja vien nevēlas pabojāt sava auto ritošo daļu.

2021-01-08 22:10

...: Dīvaina rosība,kāpēc tā?

2021-01-08 22:58

Harijs: Liepājā arī ir vietas, kur pastaigāties, gar Beberliņiem, fortiem. Tagad tur ir izveidota 15km Brīvības taka. Palikusi tikai iešanas vaina. Gan meža takas, gan jūra. Viss ko sirds vēlas

2021-01-09 00:06

Jaunliepāja: Kungi! Ceļš cauri Bernātiem ir iekļauts ,, Junesko'' vēsturiskajā mantojumā. Tas netikts remontēts tuvākos..... nezin cik gadus! Kā jums tas patīk? Romantika!

2021-01-09 10:47

Tā tas ir: Caur Jūrmalciemu jau traucas kā pa šoseju, to zīmi 50 neviens neievēro.

2021-01-11 12:17

ss: Bernātos nekas netiek darīts vitējo iedzīvotāju labā, bet viss tiek darīts tik priekš tūristiem - diemžēl.
Par jauno meža ceļu kustības būs maz, jo visi vēlas tomēr nobraukt cauri centram paskatīties uz Dzintariņu vai iepirkties. Tā vietā to ceļa posmu gar LOC nometni līdz tālam stāvlaukumam vajadzētu paplatināt, lai gar vienu tā malu drīkstētu apstāties auto bez soda kvīts. Tas daļēji arī atrisinātu stāvlaukuma problēmu.
Kārtējo reizi Bernātos viss ir izplānots bez sabiedriskās apspriedes (tā pat kā izdomāja un sačakarēja labu slēpošanas kalnu ar daudzām trepēm) :(

2021-01-14 20:44

Dabas parks netaisīs ceļus: No Jūrmalciema uz Papi caur mežu varētu normālu grants ceļu uztaisīt. Lai tūristi var ar riteņiem pamīt. Citādi to posmu riteņi ir jāstumj. Vel idiotisms bija mežā iedzīt šķīvenes un ceļu šķīvēt kur stumj riteņus. Sakartojat piekrastes meža ceļu tūristiem un kāpu izbraukātājiem.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz