Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cilvēki ar invaliditāti iegūst jaunus arodus

Cilvēki ar invaliditāti iegūst jaunus arodus
21.06.2008 07:00

Atslēgvārdi

Lielu paldies par piedzīvotajiem mirkļiem vakar savā izlaidumā Cīravas arodvidusskolā teica cilvēki, kas šeit mācījušies projekta “Invalīdu profesionālā apmācība un rehabilitācija” ietvaros. Diplomus par apgūtajām pavāra, galdnieka, automehāniķa palīga un grāmatveža profesijām saņēma 66 cilvēki ar invaliditāti. Pēc nedēļas Cīravas arodvidusskolā būs izlaidums dienas nodaļas audzēkņiem.

“Mēs jau otro reizi te rīkojam izlaidumu divās kārtās,” sacīja arodvidusskolas direktors Kārlis Fricsons. 39 pavāri, automehāniķa palīgi un galdnieki vienu gadu ilgušo mācību programmu skolā pabeidza jau pērn, šogad šo profesiju apguvējiem piepulcējās arī divus gadus ilgušā grāmatvežu kursa beidzēji.

“Sākumā, kad tikko šo projektu sākām, arī paši bijām bikli, nezinājām, kā un ko darīt. Mazliet arī raizējāmies, kā tie, kam jau ir augstākā izglītība, tagad uztvers to, ka jāmācās arodskolā,” K.Fricsons uzrunāja absolventus, atceroties apmācību projekta aizsākumu. Bet viss izvērties labi, to apliecināja absolventu smaidi, pateicības, ziedi un uzgavilēšana saviem pasniedzējiem.

Grāmatvežu aroda apmācības kuratore bija Dace Pole, automehāniķu palīgus kūrēja Agris Braša, pavārus – Rota Reboka, galdniekus – Ilmārs Šķuburs.

Lai tiktu līdz izlaidumam, audzēkņiem bija jākārto arī kvalifikācijas eksāmeni neitrālas komisijas priekšā, tajā strādāja iespējamo darba devēju pārstāvji. Un K.Fricsons neslēpa gandarījumu, ka komisija audzēkņu zināšanas atzinusi par labām un pietiekami profesionālām.

Divus gadus ilgušais projekts “Invalīdu profesionālā apmācība un rehabilitācija Cīravas arodvidusskolā” noslēdzas 30.jūnijā. Tā laikā cilvēkiem ar invaliditāti bija iespēja ne tikai apgūt arodapmācību – teoriju, praktiskās apmācības un kvalifikācijas praksi uzņēmumos, bet iziet arī sociālās rehabilitācijas kursu. Pēc mācību stundām bija iespējams apmeklēt dažādas vakara nodarbības, piemēram, floristikā, stikla apgleznošanā. Vislielākā interese no četriem arodiem bijusi par grāmatveža un pavāra specialitāti.

Apmācības notika Sociālo pakalpojumu pārvaldes administrētā Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros. Projekta sadarbības partneri ir Liepājas Neredzīgo biedrība, Liepājas Pilsētas domes Sociālais dienests, sociālās aprūpes centrs “Iļģi” un Liepājas invalīdu reģionālā nodaļa “Kristīne”.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”

Pavāra aroda kuratorei Rotai Rebokai uzgavilē viņas nu jau bijušie studenti, ne tikai pateicoties par zināšanām un kopā pavadīto laiku, bet arī sveicot viņu dzimšanas dienā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz