Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cīnās par Vaiņodes internātpamatskolas saglabāšanu

Cīnās par Vaiņodes internātpamatskolas saglabāšanu
12.09.2017 18:10

TV Kurzeme

Iespējams jau no 2018. gada 1. janvāra internātskolu uzturēšanas izmaksas būs pašvaldību pārziņā, savukārt Izglītības un zinātnes ministrija finansēs tikai pedagogu atalgojumu. Par varbūtību, ka pašām vietvarām būs jāfinansē to uzturēšanu, jau ir nobažījušās vairākas pašvaldības, tostarp arī Vaiņodes. Lai segtu internātskolas un citu novadā esošo skolu uzturēšanas izmaksas, tā plāno pārdot savā īpašumā esošo cirsmu.

20 komentāri

2017-09-13 06:52

minna: Zemessardzes bataljons, tas būtu forši...demogrāfiskais sprādziens garantēts! :)))

2017-09-13 08:48

ej ellē: neatceries šis ir tas kurš bēgļus grib uzņemt Vaiņodes novadā lielos daudzumos

2017-09-13 13:29

haga: Kam tā internātskola vajadzīga? Kāpēc pašvaldībai jāuztur tas, kur mācās citu pašvaldību berni? Lai katrā pašvaldībā izveido savu internātskolu priekš saviem pagasta bērniem un tad, lai uztur. Tik mazs skaists ar bērniem, štats liels, kuru jāuztur. Ir VIDUSSKOLA, kur paņem savus pašvaldības bērnus no internātskolas, pieliek klasē pa vienam palīgskolotajam (~+12 skolotāji) un problēma atrisināta. Nekadas internāskolas nevajag. Vai pašvaldību skolās nav brīvu vietu? vai skolas tik pārpildītas?

2017-09-13 13:48

patriote: Tādas kā pašreizējās internātskolas tiešām nav vajadzīgas.Būsim godīgi - te lielaāks uztraukums par pedagogu darbavietu zaudēšanu nevis par bērniem- par bērniem jārūpējas katram pagastam, nevis jataisa kombināti, kuros kopā ir daudz nelaimīgu bērnu.

2017-09-13 16:32

sponger: Novāciet baneri!

2017-09-13 17:03

gadījums: Skaidrs, plānošana nederīga novada attīstībai, sporta halle skolu virziena pārstrukturēšanai neder, lidlauks bāzes attīstībai neeksistē, meži algām nepietiek. Plānojiet Pasaules naudas kaltuvi!

2017-09-13 18:40

bārda: Iesākumā vajag atlaist visas vecās vārnas....

2017-09-13 19:15

suslis: elementāri --pārdodiet tos skolu haholiem un vaiņodē drīz vien sāks dedzināt riepas :):DD
p.s.Nu bet vai nevienam neienāk prātā ,kas tas ir cilvēktiesību un bērnu aizsardzības likumu pārkāpums?? Par šādu ierosinājumu vien vajag nomētāt ierosinātājus ar akmeņiem kopā ar viņu pašu ģimenes ""locekļiem"".

2017-09-13 19:22

Bijusa audzekne.: Es macijos saja skola. Tai laika bija loti daudz berni. Musu klase vien bij 32 berni. Skola bija loti laba,ari pedagogi bija labi. Zel,ja so skolu likvide.

2017-09-13 21:41

k,,,: MAN ARI PAVEICAS SO SKOLU BEIGT KOMUNIZMU LAIKOS.BET KA PARADIJAS KAUTKADA MISTISKA BRIVIBA TA VISS SAK JUKT UN BRUKT.NOARDIET SKOLU,ZEMI IZNOMAJIET DANIEM,KURI JUMS TUR NETRUKST,TIE AUDZES LABIBU,UN UZ ARZEMEM NOSUTIS LIELAKU NAUDU DABUS.VIETEJIE VARES IET VARPAS SKAITIT.TA BUS TA SKOLA.

2017-09-13 21:46

k,,,: Bernudarzu ari neaizmirtat likvidet.Varbut tas jau ir likvidets,kamer dzivojos pa arzemem,neko nezinadams.

2017-09-14 00:34

absolvents: to

haga, tev pašai arī vajadzētu vismaz kādu pamatskolu pabeigt un iemācīties pareizi rakstīt.

2017-09-14 00:51

absolvents: Nesaprotami kas notiek , mums ir sava valsts,bet mēs visu tikai ārdam iznīcinam likvidējam,kāpec? Vai tad mēs nesaprotam,ka katrs bērns kas tiks izmests uz ielas vai neizglītots ,galu gala nesīs jums visiem zaudējumus,pasarg dievs arī draudus. Ja pagasta priekšnieks saka ,ka te var būt armija,tad jau skaidrs kur ir mūsu prioritāte,tikai kas pēc gadiem šo valsti aizstāvēs???

2017-09-14 08:58

par ko šis stāsts?: Novada attīstība izceļas it visa nograušanā, nu jau taustīšanās un vecos sapnīšos! Viss atpalikušākā sovhoza plāni turpinās šī pārsvara gaumē!!!

2017-09-14 09:27

Nu tak.. :D: 14.09.2017 08:58 komentētājam!
Tu esi tā degradējies, ka mal vienu un to pašu nepārtraukti, ja kaut kas notiks Latgalē, tad jau tavā izpratnē arī būs vainīga Vaiņodes esošā vara.. :D

2017-09-14 09:30

................: liepajniekiem.lv iespārda.. man cik reizes jācenšas ievietot komentāru lai tas parādītos?!?!? :@

2017-09-14 10:30

to nu tak : D: pasaki klātienē, ļekaini, un pierādi savu patiesību.. jo ar malšanu tiešām esi kruts...ha

2017-09-14 10:32

........: tev jāstrādā būtu šajā laikā, iespārdīsi zem zegas naktī

2017-09-14 19:50

pārups: Katrā novadā savu internātskolu!!!!???? Izdevīgs gadījums! Nāk prātā tā anekdote-Revidents atbrauc uz kolhozu un jautā govju ganam ganībās pēc govju pārskaitīšanas, kad atradis vienu lopiņu ne tādu,kā pārējās gotiņas.Kas tas tāds?-Tas ir bullis?Revidents-kas ir bullis? Ganiņš- govs vīrs!Ārprāts- kāpēc jūsu kolhozā piekopj tādu netiklību,lai sākot no rītdienas katrai govij būtu savs vīrs!!! Bet 21.gadsimtā- lai katrai pašvaldībai būtu sava internātskola! Ierosinājums Šadurskim!

2017-09-15 10:53

raud vai smejies!: Saglabājot esošo ir fakts, kas neattciecināms uz citiem novadiem.
Jau ieguldītais infrastruktūrā, speciālistos, pamatbāze. Pārcilvēcīgs darbs izaugsmē.
Šādas sekas apjaušamas bija entos gadus, bet viens krietni velk, lai velk..
Aha vara!!! Plānošana (papīru aizkrāsošana) 20.gadiem uz priekšu...Kam tas viss?
Politiskā atbildība neeksistējošs jēdziens! Kas notiek, ar saimnieka talantu lūdz mūžīgo skolnieciņu...Debess noskaidrojies!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz