Otrdiena, 24. maijs Marlēna, Ilvija, Ziedone
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dāvinātās lietas ar stāstiem iekārtojas jaunajās mājās

Sestdien, aicinot uz Muzeju nakts pasākumu, Otaņķu senlietu krātuves vadītāja Biruta Vāgnere interesentiem varēs parādīt jau iepriekš zināmo seno zirglietu šķūni, kuram klāt nākuši daži papildinājumi, kā arī viņa uzvedīs bijušās Rudes skolas palīgēkas otrajā stāvā, kur jau iekārtotas divas seno vēstures liecību istabas.

Dāvinātās lietas ar stāstiem iekārtojas jaunajās mājās
Iepazīstot savu darbu, Birutai Vāgnerei pašai daudz jāmācās savas dzīvesvietas vēsture, un, paņemot rokās priekšmetus, viņa labprāt atceras savu bērnību, kad viņas vecvecāki izmantojuši vairumu no senlietu krātuvē esošajiem rīkiem. Šis, piemēram, ir mietu dzenamais āmurs, fonā – dažādi citi lauksaimniecībā un zirgkopībā izmantojami rīki. (Foto: Ģirts Gertsons)
Iepazīstot savu darbu, Birutai Vāgnerei pašai daudz jāmācās savas dzīvesvietas vēsture, un, paņemot rokās priekšmetus, viņa labprāt atceras savu bērnību, kad viņas vecvecāki izmantojuši vairumu no senlietu krātuvē esošajiem rīkiem. Šis, piemēram, ir mietu dzenamais āmurs, fonā – dažādi citi lauksaimniecībā un zirgkopībā izmantojami rīki. (Foto: Ģirts Gertsons)
13.05.2022 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Viņa iepazīstinās ar otaņķnieku dāvināto lietu ar stāstiem jauno apmešanās vietu. ”Man šī būs pirmā Muzeju nakts,” saka Otaņķu vēstures liecību glabātāja, iekārtojot telpas, cenšoties gadu gaitā iegūto vēstures mantojumu sadalīt tematiski.

Lietas ar stāstu un senu darbarīku kopijas

Otaņķu senlietu krātuves mājvietas meklēšana un iekārtošana norit jau ilgus gadus, tagad pamazām darbi tuvojas noslēgumam, risinot vairākus tehniskos un labiekārtošanas jautājumus.

Iekārtošanas darbi vēl turpināsies palīgēkā, kur iepriekš Rudes skolas audzēkņiem notika amatu mācības stundas, bet vēl agrākos gados šai ēkā bijuši dzīvokļi dažiem skolas darbiniekiem.

Pirmajā stāvā atradīsies lielākie un smagākie eksponāti, kā greznas koka pūra lādes un citi, kurus nevar uznest pa ēkas stāvajām un šaurajām kāpnēm. ”Otrajā stāvā jāpabeidz priekštelpa, tad jau varēšu ievest parādīt, kā notiek senlietu sakārtošana apskatei,” viņa piebilst.

Šeit vienā telpā ir sakārtotas mājlietas un sadzīvē izmantojami priekšmeti, bet otrajā telpā – dažādu laiku tehnika – televizori, radio, rakstāmmašīnas, projektori un citi.

Senlietu krātuvei Otaņķu pagasta iedzīvotāji atdāvinājuši lietas gan ar vēsturiski nozīmīgu, gan emocionālu vērtību – lai tās neaizietu zudībā un par tām nebūtu jāuzzina pēc aprakstiem vai nostāstiem, bet tie būtu reāli taustāmi un izmēģināmi pierādījumi. Foto: Ģirts Gertsons

Otaņķu pagasta senlietu vākšanu un glabāšanu un vēstures apkopošanu uzsāka Alīda Vārna 2000. gadu sākumā, strādājot Rudes skolā par skolotāju. Vietējie sākuši nest dažādas nozīmīgas mantas, kurām ir vēsturiska vai emocionāla vērtība gan vietējā, gan valsts mērogā.

Viens no nozīmīgiem eksponātiem ir brieža ragu cirvju trīsdimensiju atveidi. ”Tie pastāsta par Otaņķu pagasta senākajiem laikiem, pirmsākumiem.

Proti, rokot dīķi, iedzīvotāji atrada kaula darbarīkus. Oriģināli tika nodoti Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, mums ir 3D printētas kopijas,” saka B. Vāgnere.

Tieši šogad Muzeju naktī plānots interesentus iepazīstināt ar krātuves vērtīgākajiem – senākajiem un vienlaikus mūsdienīgākajiem – eksponātiem un to saistību ar 3D skenēšanu un druku. Tāpat apmeklētājus Rudē priecēs muzikāli priekšnesumi un vairāku veidu ”Mīļāko atmiņu darbnīcas” gan pavisam maziem, gan arī jau pieaugušiem apmeklētājiem.

”Embutnieku” mājās, rokot dīķi, atrastie brieža ragu darbarīki – cirvji – atdoti Nacionālajam vēstures muzejam, Otaņķu pagasta vēstures glabātuve tikusi pie to trīsdimensiju izdrukātiem atveidiem. Muzeju naktī uz šādu oriģinālu un mūsdienās arvien vairāk izplatītu vēstures liecību saglabāšanu tiks likts akcents. Foto: Ģirts Gertsons

A. Vārnas aizsākto darbu pārņēma viņas mazmeita Lelde Jagmina, kura tagad ir Nīcas tūrisma centra vadītāja. Darbu senlietu krātuvē viņa pirms vairāk nekā gada uzticēja B. Vāgnerei, kura aktīvi darbojās vietējās interešu kopās un rakstīja projektus.

L. Jagmina kļuva par Nīcas novada kultūras centra vadītājas pienākumu izpildītāju. ”Bija paredzēts, ka es senlietu krātuves lietas pārņemšu uz īsu laiku. Bet tagad izskatās, ka būšu šeit ierakta uz ilgu laiku! Lelde palūdza, lai es viņai izpalīdzu uz kādu laiku, es piekritu,” smejoties teic B. Vāgnere.

Piekrītot izlīdzēt, jāstudē dzīvesvietas vēsture

Viņa pastāsta, ka nav dzimusi Otaņķu vai Nīcas pusē. Šeit viņa ir ienācēja. ”Vispār esmu kuldīdzniece. Aizgāju uz Liepāju, gribēju mācīties par skolotāju, izkritu matemātikas eksāmenā, negribēju iet uz Kuldīgu atpakaļ. Esmu strādājusi par bērnudārza audzinātāju – padomju laikos tas bija iespējams ar vidējo izglītību,” viņa atminas.

Liepājā B. Vāgneres ģimenē, kurā auga divas meitas, bijis divistabu dzīvoklis. Licies, ka ir par šauru, nācis piedāvājums dabūt trīsistabu mājokli Rudē. Vīram šai pusē arī piedāvāts darbs ar pilnībā jaunu ”Kamaz” automašīnu.

”Godīgi pateikšu, ka tad, kad atnācu uz šejieni, nebiju sajūsmā. Te neviena koka nebija, kā tas ir tagad – pa gadiem izauguši,” viņa stāsta. Bērni mācījušies Rudes pamatskolā – par skolu visu mūžu glabā vislabākās atmiņas. Tagad tas B. Vāgnerei pašai daudz nozīmē, strādājot senlietu krātuvē Rudes skolas vēstures muzeja stūrīša iekārtošanā.

Senlietu krātuves mājvieta turpmāk būs baltā Rudes skolas divstāvu palīgēka, kurai blakus jau iepriekš ierīkotais zirglietu šķūnis. Agrāk tajā turēta malka apkurei. ”Papildus jau tam, ko Lelde izdarījusi, iekārtoju skapīti senajiem rokas darbarīkiem,” rādot mietu dzenamo āmuru, saka senlietu krātuves darbiniece.

”Došu arī pamēģināt, kā kādreiz ar šādām uzpariktēm varēja izgludināt veļu!” saka senlietu krātuves vadītāja. Šādās vēstures glabātuvēs ir priekšrocība, ka lietas var izmēģināt pielietot praksē. Foto: Ģirts Gertsons

B. Vāgnere strādājusi Liepājā Apšu ielas aprūpes namā par audzinātāju. ”56 gadu vecumā ieguvu augstāko izglītību kā sociālā aprūpētāja. Tagad man ir 70 gadi un šādos darbos jāspēj turēt līdzi laikam un jaunajiem,” uzsver senlietu krātuves vadītāja.

”Lai arī vairākus desmitus gadu dzīvoju Otaņķu pagastā un visu te apkārt zinu, pazīstu, es daudz ko līdz šim nezināju, tagad iepazīstu savas dzīvesvietas vēsturi, apzinu vecās mājas, cilvēkus,” atklāj B. Vāgnere.

”Ja es ko nezinu, paprasu kolēģei Gitai Vanagai Nīcas krātuvē, arī Alīdai Vārnai, Leldei Jagminai,” viņa teic.

”Kad sāku strādāt, man bija tik daudz materiāla un lietu vienkopus kaudzē, ka atlika vien brīnīties un domāt, no kura gala sākt,” jokojot teic senlietu krātuves vadītāja. Sazortējusi visu krājumu pa kastēm un tagad pamazām izkārto pa tematiskām istabām un stūrīšiem. ”Un papildus pati apgūstu, studēju par šejieni daudz un pulka!” viņa atkārtoti teic.

”Darbs man ir uz pusslodzi, man kā pensionārei – pietiek un ir iespēja aktīvi darboties,” viņa saka. ”Jaunajiem ir citādākas prasības un vajadzības. Turklāt es daudz ko no visa šī zinu, jo esmu laukos augusi, dabūju visu ko darīt, tostarp vēl ar kājminamo ratiņu dziju vērpt. Opis atkal ierādīja zirglietas. Man liekas, ka daudziem jaunajiem būtu grūtāk, ja nav bijusi saskare un interese,” stāsta B. Vāgnere.

”Es saku, ka senlietu krātuve ir iekārtota vecās jaunās telpās jeb tā tagad atrodas jaunās, bet vecās telpās,” viņa norāda.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz