Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Divas skulptūras identitātei

Divas skulptūras identitātei
Foto: rucava.lv
01.06.2017 07:01

"Kurzemes Vārds"

Piektdien Rucavā un Sikšņos tiks atklātas tēlnieku Jura Švalbes un Zigmunda Biela veidotas skulptūras. Jaunie apskates objekti Rucavas novada abu pagastu centros būs kā simbolisks tradīciju un vēstures liecību atgādinājums.

Idejas autors ir Rucavas novada domes deputāts Guntis Rolis, kurš, tiekoties ar novada iedzīvotājiem, secinājis, ka pagastiem ir jāmeklē veids, kā parādīt savu identitāti: “Citos novados ir savi akcenti, mums tādu nebija. Salikām kopā to, ko iedzīvotāji vēlas, apkopojām idejas. Arī tēlniekiem šī doma patika.” Abi akmens tēli būs kā laika zīmes Latvijas Republikas un arī Dunikas pagasta simtgadei. Rucavas skulptūra liecinās par tradīciju pūra bagātību – Rucavas tautastērpu, bet Sikšņos darbs saistīts ar šīs apdzīvotās vietas pieminēšanu vēstures liecībās 1253. gadā – Dunikas melnais stārķis, kas simboliski ir lidojumā no pagātnes uz nākotni.

Darbus prezentēs tēlnieks Juris Švalbe, dziesmas dziedās Rucavas etnogrāfiskais ansamblis. “Tas ir tikai sākums. Ja cilvēkiem patiks, organizēsim jaunu ideju konkursus. Domāsim, kur un par kādu tēmu ko varētu veidot, uzstādīt,” atklāj G. Rolis.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli