Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dod iespēju sociāli atstumtajiem bērniem

Dod iespēju sociāli atstumtajiem bērniem
01.11.2006 14:27

0

Atslēgvārdi

Vaiņodes Internātpamatskolā īstenotais projekts “Sociālās atstumtības riskam pakļauto ģimeņu sociālās rehabilitācijas un programmu izveide” ir attaisnojies, tāpēc darbs šajā virzienā jāturpina. Bez tam ir aplami uzskatīt, ka sociālā atstumtība ir aktuāla tikai Latvijā, jo ar šo problēmu cīnās arī augsti attīstītās valstīs. Šādas atziņas tika gūtas šī projekta noslēguma starptautiskā konferencē “Dzīves stratēģijas veidošanas iespējas jauniešiem ar zemām pamatprasmēm”, kas pagājušajā nedēļā notika Vaiņodes Internātspamatskolā.

Internātskolas – lieli krīzes centri

Sākums šim projektam meklējams pirms vairākiem gadiem, kad bērnu tiesību aizsardzības pārstāvji secinājuši, ka tuvākajā apkārtnē nav iestādes, kur patverties bērniem, kas izņemti no ģimenes. Vienlaikus aktualizējās jautājums par internātskolu lomu. Vispirms Vaiņodes Internātpamatskolā izveidots ģimenes krīžu centrs “Dialogs”, kurā līdz šim brīdim palīdzība sniegta 85 vardarbībā cietušiem bērniem un viņu mammām. Šis centrs tapis ar Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, kā arī Liepājas Rajona padomes finansiālu atbalstu.

“Es arī redzēju, ka pati Internātpamatskola ir viens liels krīzes centrs, jo visi bērni, kas tajā uzturas, ir savās ģimenēs cietuši no atstāšanas novārtā, emocionālās vardarbības, daži arī no fiziskas un seksuālas vardarbības. Apmēram 50 bērnu iepriekš bija uzturējušies “Dardedzē” un Talsos krīžu centrā, un speciālisti bija ieteikuši turpināt sociālo rehabilitāciju dzīvesvietā. Bet kā lai to izdara? Nepietiek ar to, ka internātskolā viņiem nodrošina tikai ēdienu, pajumti un mācības. Tad arī radās ideja par minēto projektu,” pastāstīja Liepājas rajona Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste bērnu tiesību jautājumos un šī projekta vadītāja Pārsla Ivanova.

Lai bērniem rastos pārliecība par savām spējām un viņi spētu skatīties nākotnē gaišākās krāsās, speciālisti izstrādājuši astoņas programmas: amatniecības, mājturības, mūzikas terapijas, mākslas, audzināšanas darba, fizioterapijas un masiera, sociālā pedagoga darba un sociālās rehabilitācijas darba.

Mācību gada laikā veikts arī pētījums, kā šo programmu iespaidā notiek vardarbībā cietušo pusaudžu sociālā rehabilitācija, kā arī izstrādāti ieteikumi programmu uzlabošanai. Iesaistot Kurzemes reģiona speciālistus, izveidots informatīvais materiāls par sociālās un psiholoģiskās rehabilitācijas iespējām. Projektu finansēja valsts un Eiropas Sociālais fonds.

Programmas var pielietot arī citas skolas

Konferencē secināts, ka sekmīga rehabilitācija vērojama, ja bērnu iesaista praktisko darbos, jo tad aug viņa pašapziņa un pārliecība, ka “es to varu”. Tāpat ir vēlams veicināt bērnu uzņemties līdzatbildību, piemēram, iesaistīt istabiņu iekārtošanā.
Pirmsskolas pedagoģe no Amerikas Savienotajām Valstīm Ināra Kiršteina konferencē norādīja, ka ASV ģimenēs, kaut varbūt ne tik lielā mērā kā Latvijā, pastāv identiskas problēmas.

To apliecināja arī Somijas pārstāvja Raimo Sinkkonena sacītais. Viņš 30 gadus Helsinkos vadījis Kristīgo misiju, kur cilvēkiem sniedz palīdzību krīzes brīžos. Izrādās, ka Somijā ļoti daudz jauniešu izdara vai mēģina izdarīt pašnāvību – aptuveni 1000  gadā. Tāpat lielu daļu nomāc depresija, bailes gan ģimenē, gan skolā. Tāpēc nevar teikt, ka sociālā atstumtība raksturīga tikai mazāk attīstītās valstīs. Drīzāk varētu vilkt paralēles ar pašlaik pasaulē dominējošajām vērtībām, kas ietekmē pusaudžu prātus.

Savukārt psiholoģe Amanda Ķeruže norādīja, ka dzīve nevienam nedod garantijas, ka viņš pats kādreiz nenokļūs krīzes centrā. Taču dzīve dod iespējas.
“Ir redzams, ka šajā projektā iesaistītie cilvēki ir strādājuši no sirds, nevis tikai tāpēc, lai apgūtu piešķirtos līdzekļus,” uzskata Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Laila Rieksta-Riekstiņa. Bez tam projektā izstrādātās programmas, piemēram, sociālā pedagoga un audzināšanas darbā, esot pielietojamas arī vispārizglītojošās skolās. Tāpēc tuvākā laikā šīs programmas būs izklāstītas ministrijas interneta mājaslapā un varēs izmantot kā metodisko palīdzību.

L.Rieksta-Riekstiņa atzinīgi novērtēja atbalsta grupu veidošanos, kurās bērni tiek mudināti runāt par savām problēmām. “Bieži vien nesaprašanās starp skolēniem un skolotājiem rodas, jo viņi savā starpā vienkārši nesarunājas. Un šādu grupu veidošana neprasa finanšu līdzekļus, vajadzīga tikai vēlme,” piebilda L.Rieksta-Riekstiņa.


Foto no konferences arhīva
Konference Vaiņodes Internātpamatskolā. No kreisās: Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Laila Rieksta-Riekstiņa, pedagoģe no ASV Ināra Kiršteina, Somijas pārstāvis Raimo Sinkkonens un ģimenes krīžu centra “Dialogs” vadītāja Laura Kronberga.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz