Pirmdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Domnieka krēslā: Gatis Kalniņš radis lietas risināt ātrāk

Gatis Kalniņš uzskata, ka deputāts var konstruktīvi strādāt domes sēdē un publiskas uzstāšanās nav svarīgākās, taču atzīst, ka arī tās vajadzīgas un šis aspekts viņam vēl jāapgūst. Lielākā daļa telefona zvanu viņam joprojām pienāk kā veterinārārstam, nevis kā Dienvidkurzemes novada domes deputātam, lai arī pirms četriem gadiem viņu ievēlēja Grobiņas novada domē.

Domnieka krēslā: Gatis Kalniņš radis lietas risināt ātrāk
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
13.10.2021 06:00

#SIF_MAF2021

"Kurzemes Vārds"

Tāpat kā 2017. gadā, arī šoreiz vēlētāji čakli vilkuši plusiņus, no 22. vietas paceļot G. Kalniņu uz ceturto vietu Zaļo un zemnieku savienības listē.

Viņš piekritis vēlreiz balotēties, jo ticis aicināts un iedrošināts. ”Apzinos, ka nevaru būt lietpratējs visās jomās, mēģinu koncentrēties uz tām, kas man tuvākas vai dzīves gaitā saprotamākas. Tāpēc esmu pieteicies Piekrastes attīstības komitejā. Bija jāizvēlas arī otra, un palika finanšu, jo esmu uzņēmējs un finanses ir nedaudz tuvākas nekā sociālā joma vai izglītība. Tur arī mēģinu dot savu pienesumu un pārējās jomās uzticēties kolēģiem,” stāsta deputāts.

Dienvidkurzemes novada dome tagad atbildīga par visu garo piejūru no Nidas līdz Jūrkalnei. Līdz kopējai vīzijai par tās attīstību vēl esot tālu. ”Vācam kopā visu mozaīku. Aktuālākās lietas jau iezīmējušās, tās saistītas ar Pāvilostas ostu, ceļu uz Ziemupi, piekļuvi jūrai Jūrmalciemā un tūrisma veicināšanu. Lielākais darbs pašvaldībā šobrīd saistīts ar administrācijas veidošanu. Tiklīdz tas būs pabeigts, sāksim domāt par piekrastes redzējuma veidošanu,” norāda G. Kalniņš.

Pašvaldības deputāta darbu kā pieredzi G. Kalniņš vērtējot pozitīvi.

”Nepatīkamais – uzņēmējdarbībā esmu radis risināt lietas daudzreiz ātrāk un aktīvāk. Es jau saprotu, ka tās ir demokrātijas blaknes, ka šeit nerisinās tik ātri.

Priekšnieku, kas kūrē lietu, ir diezgan daudz, un visiem nonākt pie vienota risinājuma paņem laiku,” viņš uzskata.

Grobiņa viņam zināma labāk, taču darba gaitās Dienvidkurzemē esot pabūts visur, kur ir dzīvnieki. ”Nevaru teikt kā vietējais, ka zinu katru rajonu no A līdz Z, bet tagad cenšos arī izbraukt kādu lieku līkumu, lai paskatītos, kāds izskatās tas ceļš, tā puse, kas tur notiek,” atklāj deputāts.

Lauksaimniekiem, kurus G. Kalniņš saticis regulāri, galvenās rūpes un vajadzības no pašvaldības esot ceļi un zemju izsoles vai līgumu pagarināšana. ”Arī darbaspēka pieejamība, bet to uz vietas var risināt tikai daļēji – ar dzīvesvietas uzlabošanu. Vēl zemes nodokļi, bet tos arī regulē likums,” viņš pastāsta novēroto.

Lopu dakteris pamanījis arī pārmaiņas laukos. Lielie saimnieki audzējot klāt piena govju skaitu, bet daudzas mazās saimniecības likvidējas, jo piena cenas ir nestabilas un trūkst darbaspēka. ”Process saistīts arī ar zemnieku novecošanos – jaunie nenāk lopkopībā. Taču statistika rāda, ka kopējais piena daudzums nemazinās, izslaukumi kāpj,” viņš atzīst.

Uzņēmējdarbības vidi, kāda līdz šim bijusi Grobiņas novadā, G. Kalniņš vērtējot pozitīvi, citur tik labi vēl nepazīstot. Uzņēmēju un investoru piesaiste esot svarīga, Grobiņā nekādi šķēršļi tai neesot likti.

”Pašvaldība var spiest tikai uz infrastruktūru, ar pārējo uzņēmējiem pašiem jānāk,” viņš atzīmē.

Dzīvnieku aizsardzības biedrība ”Liberta” jau vairākus gadus darbojas Virgas pagastā un nu piederīga Dienvidkurzemes novadam. Dzīvnieku glābēji ilgstoši cīnās ar naudas problēmām, jo iztiek gandrīz tikai no ziedotāju sniegtā atbalsta. ”Tikai labākos vārdus varu teikt, ”Liberta” strādā godprātīgi,” norāda G. Kalniņš.

”Protams, finanses viņiem ir vajadzīgas. Ja biedrība ir uzvarējusi konkursā par teritorijas apkalpošanu, tas jau ir pašvaldības atbalsts līguma ietvaros – samaksāt par izķertajiem klaiņojošajiem dzīvniekiem. Varētu mēģināt piedāvāt arī citus risinājumus, piemēram, garantēto summu uz gadu, lai biedrība varētu ar to rēķināties. Pašvaldībai ir jāapmaksā likumā noteiktās dienas, bet, ja biedrība izvēlas turēt dzīvnieku ilgāk vai arī sniedz ekstra palīdzību, to pašvaldība nevar.”

Iedzīvotāju izglītošana un dzīvnieku koloniju sterilizācija Grobiņas novadā praktizēta jau vairākus gadus, un G. Kalniņš domā, ka tā būs arī turpmāk. ”Protams, tas var notikt apdzīvotā vietā, kā Šķēdes dārziņi vai cits ciems, kur dzīvnieki savairojušies, ne individuālā mājā, kur saimnieks pats izvēlas, kā to regulēt. Pašvaldība var būt gan represīva pret dzīvnieku pavairotājiem, iesaistot Pašvaldības policiju, gan var arī informēt un dot iespēju sterilizēt un atlaist atpakaļ, tas ir komplekss darbs kopā ar Pārtikas un veterināro dienestu un dzīvnieku aizsardzības biedrībām,” viņš stāsta.

Trīs jautājumi

Vai saprotat dzīvnieku valodu?

– Cenšos. Saistībā ar profesiju to ķermeņa kustības ir apgūtas, varu nojaust, ko dzīvnieks taisās darīt. Ko viņš domā, to gan diez vai.

Ko cilvēkiem vajadzētu mācīties no dzīvniekiem?

– Filozofisks jautājums. Uzticību. Priecāšanos par dzīvi, domāju, ka dzīvnieki daudzreiz biežāk un vairāk priecājas par dzīvi nekā cilvēks. Šīs divas lietas uzreiz nāk prātā.

Vai iespējams pateikt, kam bija taisnība ”Dogo” dzīvnieku barības sāgā?

– Ja man prasa, ir iespējams. Protams, veterinārārstiem taisnība. Nesen publicēja pētījuma noslēgumu, neesmu to vēl izlasījis, bet saslimšanu saistība ar barību ir atrasta.

Vizītkarte

Gatis Kalniņš

 • Dzimis 1975. gadā.
 • Dzīvojis Ikšķilē, Jumpravā.
 • Pabeidzis Latvijas Lauksaimniecības universitāti.
 • Vetārsts uzņēmuma ”J & G Veterinārais serviss” Grobiņas veterinārajā klīnikā, kur strādā kopā ar sievu.
 • Meita studē Latvijas Mūzikas akadēmijā, dēls mācās Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolā.
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz