Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Dubeņu fermā kluss un tukšs

Dubeņu fermā kluss un tukšs
Foto: Egons Zīverts
16.03.2016 07:03

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Akciju sabiedrības “Grobiņa” Dubeņu zvēraudzētava patlaban ir pārtraukusi darbību. Tur vairs nav ne kažokzvēru, ne darbinieku – “Kurzemes Vārdam” stāsta kāda sieviete, kura līdz šā gada sākumam strādāja fermā.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietniece Argita Jaunsleine stāsta, ka šogad vaislas dzīvniekus nolemts turēt tikai jaunajā fermā. Iepriekš 20 tūkstoši kažokzvēru tika izvietoti Ploces fermā, bet 10 tūkstoši – Dubeņos. Ekonomisku apsvērumu dēļ visi 30 tūkstoši ūdeļu tagad atrodas vienuviet. Darbinieki no Dubeņiem uz Vērgales pagastu strādāt nebraucot. Lai arī kopjamo dzīvnieku skaits palielinājies, papildu darbaspēks tur neesot nepieciešams. “Efektivizējam izmaksas un pilnībā noslogojam cilvēkus Vērgalē,” pamato A. Jaunsleine.

Līdz ar to, abām pusēm vienojoties, no darba atbrīvoti aptuveni 30 cilvēku. Tie ir gan dzīvnieku kopēji, gan kurinātāji, gan sargi un citi. Par to tika paziņots gan Nodarbinātības valsts aģentūrai, kā prasa likums, gan Grobiņas Novada domei.

Tomēr bijušajiem darbiniekiem A. Jaunsleine dod cerību pēc laika darbu atkal atsākt: “Ņemot vērā piedzimušo zvēru skaitu, dzīvnieki Dubeņos atkal atgriezīsies un cilvēkus pieņemsim darbā.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 16.marta numurā.

#kvards-20160316-06#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli