Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ezera krastu pārvērš par “Kurzemes pērli”

Ezera krastu pārvērš par “Kurzemes pērli”
03.07.2007 18:28

0

Atslēgvārdi

Skaistā vietā, kur skanējuši pēdējie Otrā pasaules kara šāvieni, kur no Sepenes ezera iztek Vārtājas upe, dažu gadu laikā radīta gleznaina atpūtas vieta, ko saimnieks nosaucis par “Kurzemes pērli”. Sākotnēji ģimenes atpūtas vietai iecerētais ezera krasts tagad uzņem gan dabas cienītājus, gan kāzu viesus. “Kurzemes pērles” saimnieks ir Ojārs Prelgauskis, kurš pazīstams arī kā SIA “Mans 1” līdzīpašnieks. Omulīgais vīrs – varētu teikt, labākajos gados – laipni sagaida viesus, izrāda to, kas sabūvēts, un nepiespiesti stāsta, kā “Kurzemes pērle” radās.

Neļauj iegādāties rīdziniekam

“Jau pirms desmit gadiem mani urdīja doma, ka vajadzētu dabūt īpašumā kādu mazu zemes pleķīti pie ūdens, tur uzbūvēt mājiņu un brīvajos brīžos doties atveldzēt dvēseli.” Tā kā Ojārs nodarbojies ar kokmateriālu biznesu, labi kontakti izveidojušies ar mežsaimniecības pārstāvjiem. Ieteicies, lai padod ziņu, ja padzird par iespēju iegādāties kādu zemes stūrīti pie ūdens.

Gaidīt vajadzējis diezgan ilgi – vairākus gadus, līdz viens no mežziņiem informējis, ka Sepenes ezera krastā esošā zemes gabala īpašnieks grasoties to pārdot rīdziniekam, kurš jau iemaksājis rokasnaudu. Ojāram vajadzējis par to samaksāt dubultā. Tai pašā laikā viņš norāda, ka tobrīd īpašuma cena vēl bijusi pieņemama un to varējis atļauties. Ja līdzīgs īpašums būtu jāpērk tagad, diez vai Ojārs būtu ar mieru to darīt.

Tā viņš ticis pie 50 hektāriem zemes ezera krastā, kur acis priecē gleznaina ainava.

Slavē gan bērnus, gan darbiniekus

Jau drīz Ojārs sapratis, ka īpašums tomēr ir tik liels, ka saviem spēkiem nebūs iespējams visu teritoriju sakopt un arī vienas ģimenes atpūtas mājiņas dēļ nav vērts. “Sākumā mēģināju to darīt, bet slodze iznāca daudz lielāka, nekā prieks,” atzīst Ojārs. Tad radās doma par kempinga izbūvi. Tā kā jau bijusi pieredze Eiropas naudas piesaistīšanā, tas darīts arī kempinga izveidē. “Lielu darbu ieguldījām. Darīju to ar domu, ka man ir četri bērni un lai būtu vieta, kur visiem kopā mācīties strādāt. Labāk, lai to māca savējais, nekā svešais. Un tagad arī visus darbus lielākoties padara mani bērni. Pa ziemu studē, pa vasaru strādā.”

Trīs cilvēki kempingā veic algotu darbu. Ojārs paslavē brāļus Rudaiķus, kuri ir vietējie Kalvenes ļaudis un ļoti noderīgi darbinieki ar prasmīgām rokām. 4,5 hektāru lielajā ābeļdārzā strādā dārzniece Marita Zvirbule, lai arī ne diplomēta, taču talantīga un darbu veic ar lielu entuziasmu. “Šie cilvēki ir mūsu zelta tīrradņi,” priecājas kempinga saimnieks.

Nedēļas nogalē vietu vairs nav

“Kurzemes pērle” atrodas sešus kilometrus no Rīgas – Liepājas šosejas. Lai nokļūtu pie Sepenes ezera, jāizbrauc cauri īstiem Latvijas džungļiem, tātad tā ir pateicīga vieta tiem, kas vēlas aizbraukt tālu prom no civilizācijas trokšņiem.

Atpūtniekiem pieejamas 12 divvietīgas mājiņas, kas aprīkotas ar visām labierīcībām. Atsevišķi izīrējama ir lielā māja, kurā atrodas 14 guļvietu, kamīnzāle, biljards. Tā atrodas pašā ezera krastā. Turpat līdzās ir pirts un ūdens baļļa. Ojārs piebilst, ka baļļu vislabāk izmēģināt ziemā, jo neesot nekas labāks, kā sēdēt karstā ūdenī un elpot dzestro gaisu. Starp citu, lielā māja ir vienīgais “Kurzemes pērles” objekts, kas atpūtniekiem pieejams ziemā.

Par atsevišķu samaksu var dabūt ūdensvelosipēdu, arī laivas, ko iecienījuši makšķernieki. Par šo nodarbi kempingā atsevišķi nav jāmaksā, jo ezera apsaimniekotājs ir “Latvijas Valsts meži”, tāpēc vajadzīga tikai oficiālā makšķerēšanas karte.

Vēl iespējams iznomāt atsevišķas nojumes ar terasēm, kur var sarīkot lielākus pasākumus bez nakšņošanas. Piemēram, nesen to izbraukuma sēdei izmantoja Liepājas Rajona padomes deputāti.

Par klientu trūkumu Ojāram sūdzēties nevajadzētu, jo nedēļu nogales kempingā jau ir aizņemtas līdz pat septembrim. Tomēr viņš skeptiski vērtē iespēju, ka Latvijā tūrisms būs viena no ienesīgākajām nozarēm. Katrā ziņā Turcijas vai citu dienvidu kūrortu līmeni mums nesasniegt. Tāpēc nepieciešama cita pieeja.

“Es šeit atpūtu organizēju tā, lai kempings nebūtu pārslogots, kaut arī platības ziņā te varētu uzņemt pat tūkstoti cilvēku. Cenšos raudzīt, lai šeit ir neliels cilvēkus skaits. Orientējos uz tiem, kuri grib atbraukt atpūsties mierā un klusumā. Man nav vajadzīgas lielas un skaļas kompānijas, kas uzcels telšu pilsētiņu un skaļi uzdzīvos visu nakti. Ko tad teiks tie, kas maksāja naudu par mājiņām, lai atrastos klusumā? Cits par to dusmojas, tomēr ir jāpieņem, ka saimnieks esmu es, tāpēc arī nosaku noteikumus,” norāda Ojārs. Izņēmums esot kāzu svinības vai uzņēmumu sporta svētki. Taču tad aiz kāzu viesiem vai svētku dalībniekiem kempinga durvis aizveras, lai nebūtu neviena sveša cilvēka, kuram traucētu kāzu gaviļnieki vai otrādi.

Izbrāķē sīkuma dēļ

Nav jau tā, ka Ojāram ar kempinga izveidi viss veicies gludi. Par dažām situācijām viņš vēl tagad izjūt mieles. Noraidīts projekts par viesu mājas būvniecību kempinga teritorijā, kur tiktu organizēta arī atpūtnieku ēdināšana. Ojārs neko neiebilstu, ja noraidīšanai būtu kāds būtisks iemesls, bet, viņaprāt, notikusi augstākā mērā cūcība. “Apmēram desmit tūkstošus latu iztērēju, lai sagatavotu tehnisko projektu un citu dokumentāciju un varētu pretendēt uz Eiropas naudu. Noraidījumu pamatoja ar to, ka tehniskajā projektā figurē 118 kvadrātmetru grīdas dēļu, bet nav minēti četri kvadrātmetri flīžu, kas ir fiksēti tāmēs. Starpība – 48 lati. To uzskatīja par tik būtisku nesakritību, lai projektu noraidītu,” ir sašutis Ojārs.

Otra nejēdzība saistīta ar reklāmas stenda un norādes izvietošanu Rīgas – Liepājas šosejas malā. Kad “Kurzemes pērles” īpašnieks to uzstādījis tieši pie pagrieziena, kas ved uz kempingu, no autoceļu uzturētājiem saņēmis draudu pilnu vēstuli, lai novācot norādi, citādi būšot tiesu darbi. “Kad painteresējos, kas par lietu, izrādījās, ka norāde drīkstētu tur atrasties, ja pagrieziena ceļš aizvestu tieši līdz objektam. Bet līdz “Kurzemes pērlei” jāveic vēl viens pagrieziens. Tātad – nedrīkst! Bet kāpēc? Vai kādam traucē? Tāds esot likums. Tad vajag mainīt stulbus likumus! Tagad esmu spiests turēt reklāmas stendu ar kempinga norādi piecdesmit metru no ceļa otrā pusē, kā tas paredzēts ārpus apdzīvotām vietām. Iznāk, ka man reklāmas stends ir, bet tas nepilda savas funkcijas,” Ojārs ir sarūgtināts.

Netrūkst kara liecību

Līdz ar zemes iegādi Ojārs daudz ko vairāk uzzinājis par šīs vietas vēsturi. No Sepenes ezera iztek Vārtājas upe, Otrā pasaules kara pēdējās dienās te bijusi frontes līnija. “Tās ir muļķības, ka 8.maijā visur apklusa ieroči un beidzās karš. Vietējie iedzīvotāji man stāstīja, ka vēl 9.maijā te abas puses blieza virsū viena otrai uz pilnu klapi. Un Vārtājas upe ir pēdējās kara dienas robeža,” stāsta Ojārs.

Vēstures liecības viņu interesējot, tāpēc arī devies mežā ar metāla detektoru. Pirms pāris nedēļām atradis, iespējams, tanka “Josif Staļin” kāpurķēdes velkošo riteni – zvaigzni. Meži vēl esot pilni ar kara liecībām. Vienu brīdi iešāvusies prātā doma kara mantu meklēšanu pārvērst par vienu no tūrisma izklaidēm. “Taču ātri vien pārdomāju. Tas ir pārāk bīstami. Negribu, lai kāds nejauši uzdurtos mīnai…” nosmej Ojārs.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Klusais un gleznainais ezers visvairāk vilina tos, kuri bēg no civilizācijas trokšņiem.

Ojārs Prelgauskis ir gandarīts, ka darbā kempingā iesaistās visa viņa ģimene.

Šādā romantiskā un labiekārtotā būdiņā pārītis var dūdot par 20 latiem diennaktī.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz