Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Gaviezes dejotāji tiek pie jauniem brunčiem

Gaviezes dejotāji tiek pie jauniem brunčiem
Foto: Publicitātes
20.10.2017 07:02

"Kurzemes Vārds"

Gaviezes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vartava” ar Eiropas fondu atbalstu nupat ticis pie jauniem tautastērpu komplektiem, informē Grobiņas novada dome.

Projektu atbalsta Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA). Pavisam iegādāti 12 Bārtas brunču, villaiņu, aubju un saktu komplekti, 12 lina tautastērpu komplekti gan sievām, gan vīriem, kā arī kurpes un zābaki visiem kolektīva dalībniekiem. No SIA “Muduri” iegādātie tautastērpi ir autentiski tradicionālajam Bārtas tautastērpam, kas ir novada lepnums un atpazīstamības zīme, norāda pašvaldībā.

Grobiņas novada domes Kultūras nodaļas vadītāja Linda Pričina atzīst, ka jauni tērpi dejotājiem bijuši ļoti nepieciešami. Iepriekšējie esot pamatīgi nolietojušies, un katram dejotājam bijusi tikai viena kārta. Jaunie tērpi palīdzēs vienot Ingas Papirtes vadītā deju kolektīva “Vartava” koptēlu, un dejotāji tagad varēs pilnvērtīgi pārstāvēt novadu gan mazākos, gan lielākos pasākumos, kā arī Dziesmu un deju svētkos 2018. gadā.

“Sievas jaunajos Bārtas brunčos jau paspējušas padejot jūlijā notikušajā folkloras festivālā Vācijā. Savukārt vīru tērpi vēl nekur nav iemēģināti, jo saņemti tikai nupat – septembrī,” stāsta L. Pričina.

Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 24 tūkstoši eiro. No tiem ELFLA finansējums ir 18 tūkstoši eiro, bet pārējo sedz pašvaldība.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli