Sestdiena, 25. marta Māra, Marita, Mārīte, Mare
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Godā tur dižo rakstnieci Zentu Mauriņu

Gan Latvijā, gan ārpus tās, bet pavisam īpaši tieši Grobiņā 15. decembrī atzīmēja izcilās rakstnieces un domātājas Zentas Mauriņas 125. dzimšanas dienu.

Godā tur dižo rakstnieci Zentu Mauriņu
Daļa dokumentālās filmas par Zentas Mauriņas dzīvesbiedru Konstantīnu Rudivi uzņemta tepat Grobiņā, jo Zentas Mauriņas piemiņas istabās atrodami daudzi vērtīgi materiāli, tai skaitā arī rakstnieces vēstuļu kolekcija. Producents Bruno Aščuks atzīmē, ka filma galvenokārt veidota no to cilvēku stāstiem, kuri abus dzīvesbiedrus pazinuši, satikuši vai pētījuši. (Foto: Ģirts Gertsons)
Daļa dokumentālās filmas par Zentas Mauriņas dzīvesbiedru Konstantīnu Rudivi uzņemta tepat Grobiņā, jo Zentas Mauriņas piemiņas istabās atrodami daudzi vērtīgi materiāli, tai skaitā arī rakstnieces vēstuļu kolekcija. Producents Bruno Aščuks atzīmē, ka filma galvenokārt veidota no to cilvēku stāstiem, kuri abus dzīvesbiedrus pazinuši, satikuši vai pētījuši. (Foto: Ģirts Gertsons)
20.12.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Tam par godu Zentas Mauriņas piemiņas istabās tika organizēts pasākums, kurā kinoproducents Bruno Aščuks iepazīstināja ar topošo filmu par rakstnieces dzīvesbiedru Konstantīnu Raudivi, savukārt mākslinieks Jānis Rudzītis atklāja savu fotoizstādi “Savrupība”, kurai iedvesmu smēlies Z. Mauriņas personībā.

Vēl joprojām daudz nezināmā

Zentas Mauriņas piemiņu istabu vadītāja Maija Rolava stāsta, ka, ņemot vērā kovidlaika ieviestās korekcijas, kad pasākumu norise bija ierobežota, šogad gribējies rakstnieces dzimšanas dienā uzrīkot plašāku atceri.

“Es jūtu, ka šobrīd cilvēkiem ir interese ne tikai par tādiem tīri izklaidējošiem sarīkojumiem, bet lielāka interese ir arī par kultūras pasākumiem ar dziļāku vērtību. Kad bija jāsāk organizēt šis pasākums, man gribējās, lai tas ir dzīvs un aktuāls – lai nebūtu tikai lasījumi vai koncerti, kas, protams, arī ir skaisti un vērtīgi. Līdz ar to man šķita, ka vajadzētu parādīt filmas fragmentus, lai cilvēki zinātu, ka nekas nav pārtrūcis, viss notiek, un lai cilvēkiem būtu, ko tālāk gaidīt,” viņa saka.

Dokumentālā filma par Z. Mauriņas dzīvesbiedru Konstantīnu Raudivi uzņemta Grobiņā, Liepājā, Rīgā, Vācijā un Zviedrijā. Kovida ierobežojumu dēļ filmēšanas process ieildzis, taču filmas producents Bruno Aščuks teic, ka pirmizrādi tā varētu piedzīvot nākamā gada aprīlī.

Lai gan filmas centrā nostādīts K. Raudive un viņa specifiskā nodarbošanās – parapsiholoģija un klausīšanās mirušo balsīs –, B. Aščuks uzsver, ka Z. Mauriņas klātbūtne filmā jūtama, turklāt viena no filmas tēmām ir abu attiecības.

“Viņa Raudives darbā īpaši neiesaistījās, bet tomēr atbalstīja. Viņi viens otru centās atbalstīt. Vai nu viņa patiešām ticēja tām balsīm, vai atbalstīja tikai tāpēc, ka to darīja Konstantīns, to grūti pateikt. Taču atbalsts bija, jo Mauriņa viņam palīdzēja iegādāties arī aparatūru. Viņa, protams, bija vairāk zināma, populārāka, bet viņš jau pats necentās ļoti publicēties,” stāsta producents.

Plašākai publikai maz zināms ne tikai par K. Raudivi un viņa nodarbošanos, bet, kā norāda M. Rolava, arī par pašas Z. Mauriņas dzīvi.

“Par viņas biogrāfiju mēs informāciju smeļamies viņas romānos, bet romāns nenozīmē dokumentālu liecību. Tur, protams, ir daļa dokumentalitātes, bet literārajos darbos ir vēl arī sakāpinājums, sapņi, drāma.

Dažādi dokumenti, skolas liecības un viss pārējais – tā mums ir ļoti maz, tāpēc mēs nevaram akli ticēt viņas rakstītajam vārdam. Arī tas, kā viņa rakstīja par savu ģimeni: par to, ka brālis Verners mira ar cukura diabētu, viņa raksta, bet par to, ka tajā pašā gadā ar mēneša starpību mira viņas vecākā māsa – nemin vispār nevienu vārdu. Es esmu atradusi vienu teikumu kaut kur dienasgrāmatās, kur viņa rakstīja, ka vecākā māsa mirusi pēc grūtas slimības,” stāsta M. Rolava un atzīmē, ka tieši tāpēc ir svarīgi, ka realitāte tiek celta gaismā un tas tiek darīts cieņpilni.

”Tie ir cilvēki, kas atstājuši svarīgas pēdas mūsu kultūrā. Ir lietas, kuras mēs zinām un par kurām varam runāt, bet vai tas ir viss, kāpēc par viņiem runājam? Mēs par Zentu Mauriņu nerunājam tikai tāpēc, ka viņa bija invalīde, bet gan tāpēc, ka viņa atrada sevī spēku būt par cilvēku un parādīt kaut vai savai paaudzei to, cik daudz var sasniegt,” piebilst piemiņas telpas vadītāja.

Viņa uzsver, ka rakstnieces piemiņas saglabāšana atkarīga no pašiem cilvēkiem. ”Man šķiet, ka vienmēr būs kādi cilvēki, kuriem tas interesē un kas spēs pavilkt citus līdzi.”

M. Rolava arīdzan priecājas, ka Zentas Mauriņas piemiņas istabas nu tikušas pie krājuma papildinājuma – plašu atskaņotāja, galda un dažiem citiem priekšmetiem, kas reiz piederējuši pašai Z. Mauriņai. Par to jāpateicas B. Aščukam un pārējai filmēšanas komandai, kura tos pēc filmēšanas atvedusi no Vācijas.

“Mums nekas nebija jādara, vajadzēja tikai izplest rokas un saņemt.”

Tāpat piemiņas telpa varētu tikt arī pie rakstnieces krājgrāmatiņām, ja tās izrādīsies nevajadzīgas Rakstniecības un mūzikas muzejam.

Savrupības spēks un daile

”Iespējams, ka zinu tikai klišeju līmenī, bet tomēr es saprotu, ka Zenta Mauriņa aiz sevis atstājusi lielu spēku, kas liek par viņu runāt un iedvesmo. Es atļāvos šo iedvesmu izmantot un paņemt sev,” saka mākslinieks Jānis Rudzītis, kurš rakstnieces piemiņas pasākumā atklāja savu fotogrāfiju izstādi ”Savrupība”.

Mākslinieks stāsta, ka savrupību saskata ne tikai rakstniecē, bet arī sevī kā fotogrāfā. “Savrupība ir tajā, ko es daru attiecībā pret fotogrāfiju – es skatos no malas. Arī Zenta Mauriņa bija centrs savai dzīvei, bet pasaulei viņa varbūt šķita tāda kā no maliņas – savrupa.

Viņa vēroja, piefiksēja domas, un, kad šīs domas sakrājās vai uzsprāga, viņa tās pauda lekcijās, savās grāmatās un rindkopās.”

J. Rudzītis akcentē savrupību kā īpašību, kura pelnījusi tikt pa īstam novērtēta, atzīta un ievērota. ”Ne vienmēr jābūt centrā, lai tu būtu pamanīts. Lai tevi sadzirdētu, tu vari būt arī savrups. Tas pat ir interesantāk, jo tad tu nedaudz esi kā mednieks, kurš slēpjas, novēro un savu pulveri izšauj vajadzīgajā brīdī,” viņš saka.

Fotoizstādi “Savrupība” mākslinieks Jānis Rudzītis veidojis pēc Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītājas Maijas Rolavas aicinājuma. Domājot par Z. Mauriņu, mākslinieks atlasījis kadrus, kuros tvertas sievietes – ne tikai savrupībā, spēkā un viedumā, bet arī sievišķībā un maigumā. Foto: Ģirts Gertsons

Iedvesmodamies no Z. Mauriņas, savās fotogrāfijās J. Rudzītis galvenokārt iemūžinājis sievietes. Tvertie kadri izkārtoti pēctecīgi, sākot ar jaunu meiteni un beidzot ar sirmgalvēm, kuru matos ieslēpies viedums. “Tie ir sievietes dzīves periodi. Kādai tas spēks izpaužas skatienā, kādai – nostrādātajās rokās un mazliet melnumā aiz naga,” teic fotogrāfs.

Pāris kadros blakus sievietei notverts arī vīrietis, taču, pēc J. Rudzīša vārdiem, vīrietis sievietei kalpo tikai kā atbalsts. ”Vīrietis šeit ir aizejošs, viņš ir tikai nedaudz klātesošs, visur dominē sieviete. Kas var būt skaistāks par sievieti? Patiesībā visi kari, dzeja, māksla – viss ir radīts tieši šai būtnei, sievietei. Man šķiet, ir jauki, ka filmās, dzejā, mākslā, kultūrā šo piemin.

Saule, zeme, laime, mīlestība – tas viss ir sieviešu dzimtē, un tas man ļoti patika,” skaidro mākslinieks.

Dažās izstādītajās fotogrāfijās J. Rudzītis atļāvies paspēlēties, ieliekot tajās kādu savu domu, piemēram, par to, ko sievietes kadra iemūžināšanas brīdī varējušas domāt. “Man ļoti patīk šis paša ieliktais stāsts. Es ļoti ceru, ka Zentas gars un klātbūtne šīs fotogrāfijas novērtēs un negrūdīs manu domu ārā, jo pie viņas es tiešām nāku ar tīru un baltu domu.”

Piemiņa ar hiacintes ziedu

Savukārt J. Rudzīša sievai Agnesei Rudzītei, kura vīram palīdzējusi fotogrāfijas izkārtot, pieder ideja par jaunas tradīcijas iedibināšanu Z. Mauriņas piemiņai. Viņa aicina katru iestādīt hiacinti un to izplaucēt, rakstnieces dzimšanas dienu padarot par hiacintes uzziedināšanas dienu.

Šīs idejas aizmetnis meklējams tai faktā, ka Z. Mauriņas tēvs savai meitai katrā dzimšanas dienā dāvinājis hiacinti.

“Es nemaz nezināju, ka es to izdomāju. Man likās, ka kāds to jau sen dara. Es iedomājos, ka tas vienkārši būtu jauki,” smaidot saka A. Rudzīte, kurai pašai ļoti tīk darboties ar ziediem un augiem.

Viņa jau mēģinājusi hiacintes izplaucēt un uz rakstnieces dzimšanas dienas atceres pasākumu bija atvedusi hiacinti podiņā, kurai piederas uzplaukt Zentas Mauriņas piemiņas istabās.

“Kā šī uzziedināšana ir notikusi, mēs neviens nezinām – tas ir noslēpums, bet tie, kas ir intelektuālas barības cienītāji, respektīvi, Zentas Mauriņas cienītāji, var šādā veidā to atcerēties. Tas ir ļoti vienkārši, neko nemaksā, bet sirdi sasilda. Ja Vairai Vīķei-Freibergai bija ideja par 4. maiju kā Baltā galdauta dienu, tad mums turpmāk būs šī ideja par hiacinšu uzziedināšanas dienu,” atzīmē arī M. Rolava.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz