Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Grobiņā izveido jauniešu centru “Jauniešu domnīca”

Grobiņā izveido jauniešu centru “Jauniešu domnīca”
Foto: Ģirts Gertsons
31.10.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

“Šī ir vieta, kur mūs dzird, kur mūsu vēlmes tiek ņemtas vērā. Skolā uzticēties ir daudz grūtāk. Domnīcā mums ir sauklis – mēs katrs esam tāds, kāds esam, un tas ir forši,” par nupat kā izveidoto pašvaldības jauniešu centru “Jauniešu domnīca” saka viena no dalībniecēm, Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas skolniece Lauma Rožlapa.

“Mēs te jūtamies kā mājās. Ienākam, pašas tēju uztaisām, pasēžam mierīgi,” stāsta meitenes, kuras uz “Jauniešu domnīcu” atnākušas arī skolas rudens brīvdienās.

Lai arī ieplānots spēļu vakars, dalībnieces kopā ar vadītāju Inesi Gustu plāno, kā prezentēt savas idejas, tiekoties ar Grobiņas novada Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāju.

“Tas ir svarīgi, jo mēs ne tikai domājam, ko varētu uzlabot, bet cenšamies to īstenot arī dzīvē, pasniegt savas idejas.

Izstāstot savus plānus, mēs domes pārstāvim darīsim zināmu, ko būtu vēlams iekļaut jaunajā, nākamā gada attīstības plānā,” paskaidro vadītāja.

Arī iepriekš Grobiņā ik pa laikam braukuši dažādi speciālisti, kuri darbojušies ar pusaudžiem, bet nu jau kādu pusgadu bijis klusums. Nu jauniešiem pašvaldība atvēlējusi telpas Lielajā ielā, kuras viņi arī iekārtojuši atbilstoši savām vēlmēm.

“Viņi paši daļēji pārkrāsoja pat sienu, tur bija līnija brūnā krāsā, ko viņi padarīja košāku un krāšņāku. Lai tikai darbojas,” saka I. Gusta. Ar pārējo telpas labiekārtošanu un mēbelēm gan palīdzējusi biedrība “Tabitas sirds”.

“Man šķiet, tā ir mana misija. Pagājušajā gadā Robežniekos izveidoju bērnu ballītes, un šogad sanāca tā, ka pienākumi nomainījās un tiku pie darba ar jauniešiem.

Tā mēs izveidojām “Jauniešu domnīcu”. Šī ir mūsu trešā tikšanās reize, pats sākums. Šobrīd vēl esam procesā, plānojam, ko vēl vēlamies darīt, kā gribam pilnveidoties, ko sasniegt.”

Paredzēts ik pa laikam pieaicināt zinošus lektorus, kuri runās par dažādām jauniešiem aktuālām tēmām. Līdz pavasarim būs vairākas nodarbības ar nosaukumu “Drosme rūpēties”, tās atbalsta Kultūras ministrija un centrs “Marta”.

“Gribas, lai šī ir vieta, kur skolēniem būtu patīkami uzturēties, uzspēlēt kādu spēli, bet tajā pašā laikā justies vajadzīgiem un piedalīties sabiedrības un pilsētas attīstībā. Šodien iedomājāmies, ka varētu pārsteigt seniorus kādā no biedrībām, tāpat apsveram brīvprātīgo darbu kultūras jomā. Pavasarī plānots pārgājiens un filmu vakari.”

“Jauniešu domnīcas” pamatsastāvā šobrīd ir septiņi jaunieši, bet droši var pieteikties vēl citi interesenti. “Te var īstenot visādas idejas un labi pavadīt laiku. Droši nāciet, otrdienās no trijiem līdz septiņiem mēs te būsim,” aicina meitenes.

Viņas stāsta, ka Grobiņā ir daudz dažādu iespēju, kur jaunieši var īstenot un attīstīt savus talantus, piemēram, mūsdienu dejas, volejbols, basketbols, vieglatlētika, mūzikas skola, kuršu vikingu apmetne, jauniešu biedrība “Fusion”.

Tomēr šāda vieta, kur atnākt, domāt, ģenerēt idejas, censties tās īstenot pašu spēkiem un meklēt atbalstu, neesot bijusi.

“Domnīca man ļauj īstenot tās lietas, ko es viena īsti nevarētu. Nu labi, iespējams varētu arī viena, bet tas nebūtu jautri. Piemēram, ja es gribētu braukt uz jūru, talkot un vākt gružus,” laikrakstam saka Paula Elizabete Bardule no Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas.

“Mēs domājam un, kad domājam, tad darām,” saka I. Gusta, “labo darbu nedēļā bijām Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversmē. Nākamais, ko plānojam ar vidusskolas jauniešiem, ir brauciens uz Rīgu, uz konferenci “Uzdrīksties uzvarēt”. Aktīvi darbojamies un esam atvērti arī dažādām jaunām sadarbības iespējām.”

Nākamais lielais notikums, ko “Jauniešu domnīcas” biedri gaida, notiks novembrī, kad Grobiņā ieradīsies improvizācijas teātris un jaunieši pašu spēkiem mācīsies organizēt pasākumu kā īsti kultūras darbinieki.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli