Piektdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Grobiņā ļaudis pelēkā laikā priecē košas lampiņu virtenes

“Sniega taču nav,” vilkdams vadus vēl vienai lampiņu virtenei dzīvžogā, saka grobiņnieks Renārs, “vajag, lai ir gaišāk.” Arī citus gadus saimnieki greznojuši savas privātmājas, taču šogad Ālandes iela pārtapusi mirdzošā Ziemassvētku pilsētiņā. Kaimiņš paskatoties uz kaimiņu un nolemjot, ka vajag vēl kaut ko izgaismot.

Grobiņā ļaudis pelēkā laikā priecē košas lampiņu virtenes
"Kaimiņi paskatās un arī nolemj, ka vajag vairāk izgreznot mājas," saka Alkšņu ģimene. Taču vispirms jau skaistumu radot paši sev šai tumšajā laikā. (Foto: Egons Zīverts)
23.12.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Vietējie smej, ka par atļautā ātruma pārkāpšanu dzīvojamā zonā vairs neesot jābažījas, jo katra garāmbraucošā automašīna pamatīgi sabremzējot, lai braucēji var apskatīt Ziemassvētku rotājumus un gaismiņas. Tempu samazina arī skrējēji, un šurp speciāli nāk un brauc cilvēki, kas vakara pastaigu maršrutā jau iekļāvuši Grobiņas pašvaldības uzstādīto egli pie pilsdrupām un zeltā zaigojošos aizejošā un nākamā gada simbolus – žurciņu un vērsi.

Pie izgreznotajiem namiem sastaptie Ālandes ielas iedzīvotāji kautrīgi norāda uz uzņēmēju un mototriāla patronu Alkšņu ģimenes māju – tā jau esot visskaistākā. “Viss pelēks ir, kaut ko krāsainu vajag. Iznāc ārā, un visa apkārtne gaiša,” saka Zigmārs Alksnis. Viņš pastāsta, ka ik gadu kaut ko pieliekot klāt, atrodot citādas lampiņas.

Šogad jaunums ir dažādi mazi dekoriņi pie žoga – rūķi un pūkaini lācīši. “Kaimiņu mazā meitiņa katru pastaigu sāk ar to samīļošanu,” saka Ilze Alksne. Sudrabegli pie mājas iestādījuši pirms gadiem divdesmit, kad no sešām atvasēm pasaulē bija nācis tikai vecākais dēls. Tā nu egle augusi kopā ar bērniem un nu sniedzas pāri jumtam. Kuplajai saimei ir tā laime arī šajos Ziemassvētkos būt visiem kopā.

“Kādreiz, kad biju jauns, visai mājai bija ugunītes riņķī. Tagad sieviņa logus padekorējusi,” rāda slavenais Grobiņas konditors Edvīns Trinītis. “Grobiņa cauri vien saposta, ir svētku sajūta.”

29 komentāri

2020-12-23 09:45

Moto moto: Mājas sadekorētas tiešām skaisti! Fotogrāfs gan pārsteidz, kas tās pa bildēm? Lielākā daļa gaišājā laikā bildētas lampiņas! Un tad vel liekas ar pasūdīgu telefonu!

2020-12-23 10:50

Džo: Alkšņu ģimene ir tik jauka! Kas par skaistām dekorācijām!

2020-12-23 14:10

lampa: Aha ,biezās mājas spīd,nabagu būdiņas tumšas

2020-12-23 15:47

Nja: Nu kur tad bez Alkšņa! Grobiņas klana pārstāvim uzmanības par maz? Alksņi NAV feini! Pieredze un ne kāda skaudība te nav ja izdomājat gaudot no klana.

2020-12-23 16:07

DOMĀ LĪDZI: NJA,!!! KO MULDI?CIK ZINU VIŅI IR FORŠI,VISA ĢIMENE,NEESMU NE DRAUGS,NE RADS,BET PĀRDEVĒJA.

2020-12-23 16:59

Nja: pārdevējai, apsveicu, man gan nācies to tā veča riebeklības savulaik dzirdēt, ļoti nepatīkams iespaids palika. Necienu tādus cilvēkus un vēl šādas tādas lietas kas ar jaunatni saistīts nepavisam foršas nav bijušas, ne ar mani saistīts, bet! Nu nav cieņas. Šis vispār ir dīvains portāls, jā, nauda valda par pasauli! Tā, ka domā pati, PĀRDEVĒJA (tik ko pārdod?)!!!!

2020-12-23 17:05

KKK: Nu tad ko??
Tad pacelsim glāzes par to ,lai to visu iekļautu UNESCO mantojumā)))
Prozit !

2020-12-23 17:12

Puķīte tam nja.: Viņi ir forša ģimene kamēr nemaisās viņiem pa kājām. Bet vaitad tādi neesam mēs visi? Cilvēki kā cilvēki. Bet skaisti, ka izdekorē savas mājas.
Vispār kopumā Grobiņa ļoti skaista!

2020-12-23 17:14

Santa: Paldies ikvienam, kas ir veltījis savu laiku, līdzekļus un izdomu dzīvesvietas sapošanā svētkiem! Vakaros pastaigām pievienota vērtība - prieks, apbrīna un lepnums! ☃️🎅

2020-12-23 18:03

Nja: Santai, Jums vajadzēja to rakstu uzrakstīt, jo tiešām daudz cilvēku ir jauki izrotājuši savas mājas, pūlējušies! Nezināmie izrotātāji, mēs par jums priecājamies un sakām jums - paldies par gaismiņām!

2020-12-23 18:52

Māju nacionālistiem: Kultūras pieminekļa statusu jāpienaglo pie sienas. Tās zīmes kabin uz visādām būdām

2020-12-23 19:32

ha: Alkšņu ģimene malači, skaisti izdekorēts. Foto var redzēt, ka mammai ar dēlu pašiem arī patīk.

2020-12-23 23:38

Aleksandrs: Tie,kuri te raksta tos skaudības pilnus komentārus,varbūt paši beidzot izdariet ko vērtīgu .Alkšņiem tie ir bērni ,bizness,un saimniecība .Super strādīgi bērni izaudzināti !Viņiem ir ar ko lepoties ! To ,mīļie panāk ar smagu darbu ,un nevis aprunājot Tā,lūk !!

2020-12-24 00:22

Zhanis007: Ne tikai Grobiņā! Visā
pasaulē un katrā ğimenē!

2020-12-24 00:41

Nja: Nu nu, ko tur skaust ... nāks citi laiki ....? Daudz vairāk patīk tie pensionāri un mazo aldzinu saņēmēji, kas sagrabinājuši naudiņu un lampiņas nopirkuši! Riebjas to naudīgo plātīšanos publiskā telpā! Par labu gaumi jau tas neliecina.

2020-12-24 07:31

Helena: Ļoti skaisti!Malači grobiņnieki! Cilvēkiem šajā drūmajā laikā vajag prieku , gaismu unmīlestību!

2020-12-24 09:22

Daiga: NESAPROTU,VAI TOS CILVĒKUS TAS COVIDS PAR TIK MUĻĶIEM PATAISĪJIS, KA TIK NORIET UN NOSKAUST CITU LAIMI.!

2020-12-24 10:57

:(: Gudri d.irst, nav malku cirst! Jā, skaisti izskatās lampiņas, tikai ne visi cilvēki tās var atļauties! "Viss pelēks ir, kaut ko krāsainu vajag. Iznāc ārā, un visa apkārtne gaiša." Alkšņu ģimenīte varētu arī manu māju apkabināt ar lampām un logos salikt spožos sū.diņus. Ja ir zaudēts darbs, un knapi pietiek ēdienam un rēķinu apmaksai, ir nepatīkami lasīt rakstus par dižošanus, -lūk es TO varu atļauties un , ka vajag ko krāsainu. Brīnišķīgi, nu tad sēdi savā apkarinātā raibajā mājā un lec pa gaisu, bet neesi pāvs!

2020-12-24 12:05

Moto moto: Jaaa! Te kādam vajag palīdzību, tikai ne jau finansiālu, bet psihologa! Tad ej un dari lai tev kaut kas būtu, nevis nīdi komentāros! Alkšņu ģimeni zinu diezgan labi! Nekas nav viņiem no gaisa nokritis, viss pašu spēkiem sasniegts! Tādas iespējas ir jeb kuram, vajag tikai no dīvāna piecelties!

2020-12-24 17:15

.: ka saka attieksme rada attieksmi ja esi kretins tad ari labi cilveki pret tevi var but nejauki varbut ka vaina ir tevi pasa,bet to neredzi.izgaismots vnk super

2020-12-25 14:34

lampa: Re kā ,taisnība jau ir ,skaistas lampiņas utt.,tomēr labāk būtu kādu nabadzīgu pensionāru par tā spožuma naudu iepriecinājuši. Domāju cilvēkiem neskauž ,tikai uz kopējās nabadzības un pelēcības fona tā izrādīšanās nav pārāk patīkama.

2020-12-25 20:19

Lampiņa: Zigmārs ir sīks Aizezera bandas bandenieks un viņam par uzticīgu kalpošanu šad un tad tiek pamests kāds kauliņš. Pašam viņam, varbūt, pieder tikai lampiņas. Ja tev simpatizē Aizezers, tad arī Zigmārs ir draugs. Citādi nedraugs.

2020-12-26 13:49

To lampa: Ko tu ņaudi ! Labāk saki ka pašai slinkums pie gaismiņām piedomāt !Varēji visu gadu katru mēnesi pa pāris eirīšeim atlicināt un būtu lampiņas pie ta as mājas,bet -mīļie čīkstošie nabadziņi,labāk jau pasauli tiesāt,nevis sa vu māju sakārtot! Kāpēc jādāvina nabadziņiem, cigaretēm katrai dienai pa paciņai ir,bet ap 12 eiro pa visu gadu lampiņām atlicināt nevar. Kur tad ir tie daudzie nabadziņi- kam katru gadu dzimst pa bērnam un pa bērnu naudu pērk cigaretes un alu? Malači čaklie Grobiņnieki,prieks par jūsu svētku sajūtu, par gaišo māju un sētu !

2020-12-26 21:52

ausainis: >13:49
Ne jau visi smēķē un kož! Kaut ko tādu izdomāt var tikai reāla aita! Pāris eirīšus citi atlicina, lai rudenī sīkajam var pm.brilles nopirkt! Zini, aita, cik tās maksā?? Un gribētu redzēt -kādas lampiņas var nopirkt pa 12 eur.. Tās tiešām var jumtam aptīt apkārt???:DDD Nu, tā lai ir gaisma taču, kā Alkšņu pārītis saka!:D No manis -arī personīgs FUI šim pārītim par dižošanos smagā laikā. Neaizrijaties!

2020-12-27 18:02

saule: Raksts par izgreznoto Grobiņu- ir skaisti, bet -arī laukos darbīgi ļaudis ar savu izdomu un darbu radījuši svētku noskaņu! Kalvenes pagastā gar sporta laukumu ir tik bŗīnišķīgi rūķi!!! Prieks bērniem un pieaugušajiem!
Un kafejnīcas apkārtne -skaistiiii!!!

2020-12-29 14:31

Ūpis.: Lampiņas atmest skaudību un iedegt savã sirdi gaismu ,tad arī laime spīdēs spožāk un būs pozitīvs skats uz notiekošo.
Prieks par Alkšņa ğimeni.

2020-12-29 17:15

Reinis: Kurš fotografē Ziemassvētku lampiņas dienas gaismā?! Vo līmenis.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz