Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Grobiņas ģimnāzija saņem kvalitātes balvu

Grobiņas ģimnāzija saņem kvalitātes balvu
Foto: Publicitātes
19.12.2017 07:06

"Kurzemes Vārds"

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir pasniegusi Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” kvalitātes balvas “Spārni 2017”. Starp atzinības rakstu un kausu saņēmējiem ir arī Grobiņas ģimnāzija.

Grobiņas ģimnāzijas direktore Laila Urbāne pauž prieku un lepnumu: “Pirmkārt, tas ir lielākais skolotājas Indras Kalniņas novērtējums starptautisko projektu rakstīšanā, koordinēšanā un izpildīšanā. Otrkārt, projekts ir atzīts ar visām kompetencēm, ko tas ietver. Tas ir liels novērtējums, ja to skata plašākā mērogā.” Direktore atklāj, ka vērtēšana bijusi nopietna, jo skatīts, kas projekta laikā ir izdarīts, ko ieguvuši starptautiskās sadarbības partneri – jaunieši un skolas. Liels izaicinājums bijis skolotājiem, jo vajadzēja drosmi, lai svešvalodā, izmantojot specifisku terminoloģiju, vadītu atklātās stundas. Kvalitātes balva noteikti ir pamudinājums nospraust jaunus mērķus. “Ja paveikto darbu novērtē, āķis ir lūpā – gribas vēl un vēl! Aptaujājot skolotājus, arī viņi ir gatavi iesaistīties jaunos projektos,” gandarīta ir L. Urbāne.

VIAA Eiropas Savienības izglītības programmu departamenta direktore Dārta Darbiņa stāsta, ka šī gada konkursu nevar salīdzināt ne ar vienu citu gadu: “Pirmo reizi tika apbalvoti “Erasmus+” projekti. Vēl nozīmīgi, ka šī gada konkurss notiek “Erasmus+” programmas trīsdesmitgadē.”

Konkursā varēja startēt tie projekti, kas ir noslēgušies un ir atzīti par labās prakses projektiem. Kopumā pēc VIAA uzaicinājuma no dažādām organizācijām saņemts 21 pieteikums. Par ilgtspējīgu projektu īstenošanu balvas septiņās nominācijās saņēma piecas izglītības iestādes un divas nevalstiskās organizācijas. “No labākajiem tika izvēlēti labākie!” piebilst D. Darbiņa.

Grobiņas ģimnāzijai balva piešķirta nominācijā “2014. gada “Erasmus+” stratēģiskās starpskolu partnerības projekts” par projektu “Kā veicināt izglītības procesa pievilcību 21. gadsimta pusaudžiem?” D. Darbiņa uzskata, ka pats fakts, ka Grobiņas ģimnāzija tika izvēlēta un uzvarēja, jau ir liels sasniegums: “Labs un kvalitatīvs projekts, ko balva arī pierāda. Novēlu turpināt strādāt, lai projekta rezultāti nepazūd.”

Kvalitātes balvu “Spārni 2017” saņēma arī Rīgas Klasiskā ģimnāzija, profesionālās izglītības kompetences centrs “Smiltenes tehnikums”, biedrība “Mediju radošā studija”, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Valsts robežsardzes koledža un Biznesa augstskola “Turība”.

Kvalitātes balva “Spārni” ir tradicionāls konkurss, ko VIAA rīko kopš 2004. gada, lai sekmētu labas kvalitātes “Erasmus+” projektu izstrādi un ieviešanu, novērtētu projektu vadītāju ieguldījumu un veicinātu starptautiskas pieredzes apmaiņu. Nākamais projektu konkurss notiks 2019. gadā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli