Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Grobiņas Humānās palīdzības centrs darbojas jau desmit gadu

Grobiņas Humānās palīdzības centrs darbojas jau desmit gadu
Foto: Egons Zīverts
23.08.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Labdarības biedrības “Latvijas Humānās palīdzības centrs” Grobiņas nodaļā darbdienas priekšpusdienā apgrozās ļoti daudz cilvēku. “Mēs dodam visiem un neprasām neko pretī,” saka vadītāja Valentīna Veita. “Otram palīdzēt ir svētība, dots devējam atdodas.” Tā notiek jau desmit gadus, un rīt, 24.augustā, jubilejas svinību labdarības pasākums notiks Grobiņas pilsdrupu estrādē.

“Es jau neesmu no tām runātājām, es labāk daru kaut ko”, par sevi saka V. Veita. Strādājot slimnīcā, viņa redzējusi ļoti dažādus cilvēkus, arī bezpajumtniekus, un sapratusi, ka pret visiem ir jāizturas vienādi, nedrīkst šķirot, bagātnieks vai bezpajumtnieks. Grobiņā nekādu palīdzības organizāciju tolaik neesot bijis. “Sākām no nulles. Vajadzēja sazināties ar Rīgu, vai vispār mūs te grib. Biedrības valdes priekšsēdētājs Rihards Krieviņš ir labs cilvēks, bet stingrs. Izlēma, piezvanīja un teica, lai darbojamies. Savā galvā biju iedomājusies, ka varbūt Rīga iesāks, bet mums vajadzēja sākt pilnīgi bez nekā. Vienu brīdi jau likās, ka jāatmet visam ar roku, jo nekā nebūs un neko nedabūs. Pirmais gads bija visgrūtākais. Pēc – jau radās viens sponsors, otrs,” stāsta vadītāja.

Pirmās biedrības telpas Lielās ielas 58. numurā ātri nācies atstāt, jo īpašnieki taisījās pārdot. Māja gan vēl tagad stāvot sabrukusi. Tagadējā mājā vienā galā darbojušies jaunieši, otrs bijis tukšs. 

Pamazām klāt nākuši citi darbinieki, tagad to ir divpadsmit. Vairākas organizācijas stabili atbalsta Humānās palīdzības centru. Visus desmit gadus tāda ir firma “Eugesta un partneri”, kura bija pirmā, kas iesāka ziedot. Kopumā Humānās palīdzības centru Grobiņā atbalsta 11 organizācijas. “Ar naudu mums nekādu darīšanu nav. Ņemam tikai produktus, drēbes, gultas veļu un citas vajadzīgas lietas. Sadarbojamies ar Grobiņas novada domi, ar Sociālo dienestu, paldies viņiem! Vieni paši jau nevar pastāvēt, ir jādraudzējas. Sadarbojamies ar biedrībām “Tabitas sirds”, “Otrā elpa” un “Tu esi gaidīts”,” saka V. Veita. Apģērbu saņem no “Otrās elpas”, arī paši grobiņnieki atnes.

Ne jau kurš katrs varot ar labdarību nodarboties, tai jābūt sirdslietai, šo desmit gadu laikā novērojusi V. Veita. Komanda nostabilizējusies, visiem tā esot sirdslieta.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 23.augusta numurā.

#kvards-20190823-04#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)