Svētdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Grobiņas novada pašvaldība atsāk silto pusdienu piegādi skolēniem

Grobiņas novada pašvaldība šonedēļ atsākusi silto pusdienu piegādi skolēniem, kuru ģimenes tās izvēlējušās. Attālināto mācību laikā brīvpusdienas saņem visi Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas 1.–4. klašu skolēni un 5.–9. klašu audzēkņi no daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Grobiņas novada pašvaldība atsāk silto pusdienu piegādi skolēniem
Grobiņnieks Mintauts Staņus saņem pusdienas dēlam pirmklasniekam. "Tās ir garšīgas," viņš atzīmē. (Foto: Egons Zīverts)
19.02.2021 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Nav laika gādāt ēdienu

Pusdienu piegādi mājās atzinīgi vērtē pirmklasnieka tēvs Mintauts Staņus. Otra atvase ir dārziņā.

“Nav noslēpums, ka vecāki tagad galvenokārt sēž mājās un palīdz skolot bērnus, lai neizlaižas galīgi. Domāt arī par ēdienu aizņem lielu laiku. Saņemt siltas pusdienas ir ļoti labi,” viņš pastāsta.

Saistībā ar mājmācību viņš priecājas, ka šobrīd tā ir 1.klase – tikai ceļa sākums skolā.

“Ja gadījumā kaut kas nedaudz aizkavējies, to citos gados var noķert. Taču dēls ļoti gaida, kad varēs atgriezties skolā. Bērniem vajag komunikāciju, nepieciešama sabiedrība.

Citādi bērns ieiet sevī, ir grūtāk sevi izpaust. Ja redz citus tādus pašus, ir vieglāk sevi apzināties,” uzskata tētis.

Tāpat patīkami, ka valsts izlēmusi par atbalstu ģimenēm ar bērniem. “Man ir valsts darbs maiņās, esmu nodrošināts, tāpēc lielu slogu nejūtu. Vienīgi tādā ziņā, ka bērns paliek mājās un lielāka uzmanība jāpievērš viņam. Nedaudz jāpiedomā pie lietām, no kurām varbūt jāatsakās, kuras nav primārās, bet izdzīvot varētu. Valsts izmaksātā nauda aizies bērnu apģērbos, jo sezona tūlīt būs galā un jāskatās, kas uz pavasari nepieciešams,” atklāj M. Staņus.

Kartupeļi garšo

Lai palīdzētu arī citiem skolēniem, kā arī vecākiem, kuri strādā no mājām, vai citiem ģimenes locekļiem, ir iespēja pieteikties siltām pusdienām par maksu. To cena ir 1,60 eiro, informē Grobiņas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Silto pusdienu piegāde turpināsies līdz brīdim, kamēr skolēni atkal varēs atgriezties skolā.

Šonedēļ valsts apmaksātās brīvpusdienas ēda 158 skolēni, bet 31 skolēns saņēma pusdienas par maksu. Ēdienu gatavo SIA “Zālītes A” un IK “Dambja individuālais uzņēmums “KTV””.

No vidusskolas to izvadā pa iepriekš izveidotiem maršrutiem. Pusdienu vedēji pa ceļam jau zvana saņēmējiem, jo ēdiena izvadāšanai jānotiek raiti. Lai aizvestu pusdienas aptuveni 60 pilsētā dzīvojošajiem skolēniem, nepieciešama pusotra stunda laika.

Pēc pusdienu kastītes uz sliekšņa iznākušais otrklasnieks Raimonds atzīst, ka ēdiens esot pa prātam. “Vislabāk man garšo kartupeļi, un to arī gatavo,” pastāsta puika.

Salīdzinot ar laiku pavasarī, kad pašvaldība sāka ēdiena piegādi uz mājām, patlaban ir pieaudzis to ģimeņu skaits, kas izvēlas siltas pusdienas, pastāsta Sociālā dienesta vadītāja Elīna Pirtniece-Niķele:

“Tas saistīts ar faktu, ka tagad vairāk bērnu paliek vieni paši mājās, vecākiem ir darbs.

Lai bērniem dzīve būtu vienkāršāka, labāk saņemt siltas pusdienas.”

Par valsts pabalstu pirks datoru

Otra izvēle ir pārtikas pakas, kuras skolēni saņem reizi divās trijās nedēļās. Tajās ir gaļas, miltu un piena produkti, augļi un dārzeņi, kā arī kāds gardums.

Pārtikas paku izmaksas pielīdzinātas brīvpusdienām paredzētajai summai 1,60 eiro dienā (5.–9. klase) un 1,42 eiro (1.–4. klase). Janvārī pārtikas pakas saņēma 113 skolēni, kuri mācās 5. 9. klasē un 358 skolēni – 1.–4. klašu grupā.

Vakar Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolā notika paku dalīšana. Pēc savas pakas atnākusi Līga Tīlišķe ar dēlu Jēkabu.

“Izvēlējāmies saņemt pārtikas paku, jo es pati visai ģimenei gatavoju ēst,” paskaidro ģimenes mamma. Dēls mācās 2. klasē, meita – sestajā.

Iepriekš saņemtās pakas saturu viņa vērtē pozitīvi, jo tajā bija mūspuses ražotāja “Elpa” produkcija. “Un auzu pārslas vienmēr dzīvē noder. Uzskatu, ka mūsu pakas ir pārdomātas un ļoti saturīgas,” atzīst L. Tīlišķe.

Mājmācībās atvasēm veicoties diezgan labi. “Domāju, ka viss ir atkarīgs no vecākiem – cik viņi ir griboši un varoši,” uzskata Līga.

“Ja savstarpējās attiecības ir labas, tad viss izdodas tā, kā vajag. Protams, ir citādi, trūkst komunikācijas, kāda ir skolā. Gan mēs pārdzīvosim, nāks pavasaris un varēs iet uz skolu.”

L. Tīlišķe saka paldies valstij par piešķirtajiem 500 eiro katram bērnam. “Naudu lietderīgi veltīsim abiem bērniem, varbūt pirksim datoru, jo dēlam nav, esam iedevuši savu personīgo,” viņa atklāj.

19 komentāri

2021-02-19 10:00

Normāli: Tuvojas vēlēšanas, var saprast censoņus!

2021-02-19 10:16

Mamma: Liels paldies pašvaldībai par pusdienām, mums tas ir liels atvieglojums, jo mājās ir 3 skolnieki un mēs vecāki strādājam darbā klātienē no rīta līdz vakaram. Novērtējam!

2021-02-19 10:16

Opis VA: Ja viens no vecākiem atrodas mājās un otru bērnu Kovid laikā stum uz dārziņu, tad nav ko teikt. Un nevar bērnam izvārīt kartupelīšus vai makaronus - sliņķis. Un cik tad var būt silts tas ēdiens, kurš tiek vizināts stundu pa pasauli. Tas jau sāk ost pēc banāniem.

2021-02-19 10:30

Haris: Bet komplektā nav paredzēta izglītība-zināšanas un audzināšana!

2021-02-19 10:41

Matīss: Paldies pašvaldībai. Bija siltas pusdienas arī pavasarī.

2021-02-19 10:57

mrs: Pie raksta prasītos atsauce, ka šī ir Priedola priekšvēlēšanu aģitācija. Tulīt būs lieldienas un atkal katrs Grobiņnieks būs spiests saskarties ar viņa uzbāzīgo sveikšanu un obligāto kinderolu.

2021-02-19 11:07

nu ne: tādas privātmājas un limuzīni pagalmos un nevar paši bērnus pabarot.

2021-02-19 11:22

šoks: Tāda nabadzība, ka nevar savas atvases pabarot? Tiešām mājās nav neviens kartupelis vai griķu paka, ko bērns var pats sev pagatavot? Vai mātei rokas no pakaļas aug, ka nevar iepriekšējā dienā kotletes sacept, ko atvase var uzsildīt un apēst? Tad jau te darbs socdienestam un bāriņtiesai. Tā taču ir bērna spīdzināšana! Pārējiem iedzīvotājiem, kuri spēj savus bērnus pabarot nav jāapmaksā sliņķu ēdināšana!

2021-02-19 11:36

Varis: Nu tiešām smieklīgi.paši mājās un tik pa ēstuvēm .vēl klāt pieved.slinkuma kalngals.

2021-02-19 11:43

Nazis: Nevis mātei rokas no pakaļas aug, bet vienam otram pirksti un mēle tur iesprūdusi. Kādreiz senākos laikos dzirdēju kādu vīru uz savu sievu kliedzot - ja tu nebeigsi pļurkstēt, es tev to mēli nogriezīšu un d---ā iebāzīšu,lai kustās dienu un nakti ,vismaz troksni netaisīs!

2021-02-19 11:52

Nu ja: Vai tik jūs - skauģi -tagad netrinat mēli neparko...vai tad kādam kautko dod ja viņam nepienākas...???

2021-02-19 12:00

Roki: Tie kam darba nav var sēdēt mājā un vārīt kartupeļus. Pareizi dara valsts atbalsts jāizmanto, citādi visu mūžu sēdēsiet savā zaru būdā un brauksiet ar moskviču!!!

2021-02-19 12:04

Kurmis: Ko Jūs te ņematies, Grobiņa nav vienīgā pašvaldība, kas ved siltas pusdienas, Nīca arī jau to darīja pavasarī. Jo atradās vecaki, kas saka kliegt kur paliek valsts dotā nauda bernu ēdināšanai. Tad nu pašvaldības lēma vai nu siltas pusdienas, vai pārtikas paka x mēnesī.

2021-02-19 12:36

janka: Nāk vēlēšanas, nāk, nāk!!!

2021-02-19 13:39

No ielas: Skat,cik laba dzīve Grobiņas novadā!Kas nekaiš! Pusdienas klāt pieved,nav jāgatavo!Uz un no dārziņa pavadone atved!

2021-02-19 14:17

neprofesionāli: Ko tad tikai Aivara kantori slavē? Balsis jāzvejo? Citur arī baro bērnus pašvaldības, jo liela daļa "māmiņu" tik aizņemtas ar mājsēdi, ka nav laika savus bērnus barot un audzināt.

2021-02-19 15:48

gila: Īsti ne pa šo tēmu- Grobiņa jau izceļas ne tikai ar pusdienām,kas ir pozitīvi,bet atļauj arī māju renovāciju dzīvokļos,kur maina apkures un ūdens apgādes caurules. Strādnieki šiverē no dzīvokļa uz dzīvokli un atklājies ,ka viens pat covidu nēsā sev līdz.Diez kā tas sakan ar pandēmijas apkarošanu...

2021-02-19 20:49

Mamma: Paldies par atbalstu, bet domaju, ka partikas pakai nav vērtiba 1.42 x dienu skaits 🤷‍♀️ pagaišgad bija lielākas, kas domātas mēnesim.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz