Pirmdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Grupēs, šķiros un dalīs

Grupēs, šķiros un dalīs
Foto: Ģirts Gertsons
27.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Nīcas novada iedzīvotāju sapulcē, kas bija veltīta jaunajam atkritumu apsaimniekošanas tarifam, cilvēki pamazām sāka celties kājās un devās prom. “Neizskatās, ka jūs gribat mums līdzēt,” teica kāds nīcenieks. Viņi nebija sagaidījuši atbildes pēc būtības uz saviem jautājumiem, kāpēc gružu izvešana tik ļoti sadārdzināsies, kamēr kaimiņu novados tarifs ir mazāks. “Ir izdarīts tas, kas ir,” teica novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis, uzklausot daudzos iedzīvotāju pārmetumus, ka jaunais līgums noslēgts uz septiņiem gadiem un ar augstu koeficientu atkritumu tilpuma un svara attiecībai, kādu iepirkumā iekļāvusi domes Iepirkumu komisija.

Ar iedzīvotājiem tikās iepirkumā uzvarējušā atkritumu apsaimniekotāja SIA “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs. Viņš paskaidroja, ka līguma slēgšana uz septiņiem gadiem ir pasūtītāja, t.i., Nīcas novada pašvaldības izvēle: “Trīs, pieci vai septiņi gadi ir tikai finansiālā aprēķina priekšrocība. Pieredze liecina, ka, slēdzot līgumu uz trim gadiem, tarifs būtu augstāks. Lai sniegtu pakalpojumu, ir jāiegādājas automašīnas, konteineri. Izdalot izmaksas uz trim gadiem, tarifs būtu lielāks.” “Iepirkumu komisijas ieskatā septiņi gadi nesadārdzina tarifu,” atzīmēja A. Petermanis. Viņš teica, ka saprotot, cilvēkiem nepatīk jaunais tarifs 20,66 eiro (bez PVN) par kubikmetru, taču, viņaprāt, Iepirkumu komisijai neesot jātaisnojas par to, ko izdarīja, jo par iepirkumu nav bijis sūdzību no Iepirkumu uzraudzības biroja. Jaunā maksa par gružu izvešanu tiks piemērota no 15. maija, nevis no 1. aprīļa, kā bija ziņots iepriekš, to nosakot iepirkuma dokumenti, paskaidroja domes priekšsēdētājs.

“Nīcas dome atbalsta nešķirošanu,” atzīmēja kāds no iedzīvotājiem, “sanāk, ka privātmājām ir noteikts apjoms un šķirot nedrīkst, jo mums tādu iespēju nav.” Nešķiroto atkritumu daudzumu, viņaprāt, samazināt neesot iespējams, jo jāmaksā par pilna konteinera izvešanu, kaut arī pustukšs esot pats mazākais un to izved reizi divos mēnešos. A. Petermanis aicināja vest stiklu, plastmasu un citus šķirotos gružus uz dalīto atkritumu savākšanas laukumiem un nodot bez maksas. V. Stankevičs skaidroja nīceniekiem, ka minimālo atkritumu tvertnes tilpumu un izvešanas reižu skaitu nosaka pašvaldības saistošie noteikumi: “Vēl mazāku un retāk kā reizi divos mēnešos nevar izvēlēties. Retāk neļautu arī Vides un reģionālās attīstības ministrija. Samaksa ir pilna par pilnu konteineru – tādi ir pašvaldības saistošie noteikumi.” “Clean R” pārstāvis arī uzsvēra, ka atkritumu šķirošana rada nevis fiskālo efektu, bet veicina zaļo domāšanu labākai nākotnei.

Saskaņā ar līgumu, kāds gružu apsaimniekotājam noslēgts ar pašvaldību, Nīcas novadā tagad gan privātpersonas, gan juridiskas personas var pasūtīt konteinerus šķirošanai. “Jauns punkts, ko pašvaldība paredzējusi, ir šķiroto atkritumu izvešana bez maksas juridiskām personām. Privātpersonām ir jāmaksā par konteineru nomu, jo tām ir mazāks šķiroto atkritumu apjoms, kas sadārdzina pakalpojumu,” teica V. Stankevičs.

“Kurā pusē jūs esat?” A. Petermanim, kurš personīgi parakstīja jauno līgumu, pārmeta nīcenieki. “Vai jums neradās šaubas par cenu kāpumu? Kāpēc nepasludinājāt, ka iepirkums nav noticis?” Domes priekšsēdētājs lūdza atbildēt izpilddirektoru Andreju Šakalu, kurš pateica, ka nevarēja izziņot iepirkumu bez rezultāta: “Nebija tādu nosacījumu.” “Jūs jau bijāt sarunājuši?” – arī tāds jautājums skanēja no zāles, jo cilvēki nesaprata, kāpēc bija jāapmaksā rēķins par pusgadu, ja “Clean R” nezināja, vai uzvarēs iepirkumā un turpinās sniegt pakalpojumu. V. Stankevičs skaidroja, ka iepriekšējā līgumā bijis izvēlēts šāds taksācijas periods. Ja pakalpojumu vairs nesniegtu šis uzņēmums, tiktu veikts pārrēķins. “Iepriekšējais apsaimniekotājs strādā, līdz ir jauns apsaimniekotājs,” norādīja A. Petermanis. Visiem, kas jau paspējuši noslēgt jauno līgumu, tas ir spēkā, taču saskaņā ar jauno tarifu būs jāmaksā no 15. maija.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27. marta numurā.

#kvards-20190327-04#

Foto galerija

38 komentāri

2019-03-27 08:14

Es šķirot netaisos!: Kāda jēga man tagad daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājam šķirot atkritumus?Vēl pie tam visiem brīvi pieejamās gružkastēs?Tad lieciet virsū žogu!Un vispār,citur un ne tikai Eiropā,cilvēkam zaļā domāšana atmaksājas arī materiāli,bet pie mums grib,lai ubagi šķiro,bet bagātie nopelna-neko nedarot.Par tādu apsaimniekošanas maksu lai Komun.pārvalde ar Petermani priekšgalā nāk un šķiro manus atkritumus paši!

2019-03-27 08:25

Cik liels otkats atleca domei: Līgumu šakālis parakstīja lai pats atbild vai demisonē. No šī var secināt 7 gadus gružu vedēji tiek lobēti. Novada domes nolaidības rezultāts "bezdarbība" par ko algu saņem kas nepar jo neatbild.

2019-03-27 08:48

iksija: Agri, esi vīrs un atkāpies! Vai Daina, Inga un pārējie deputāti ir gatavi uzņemties atbildību par sava līdera nespēju kompetenti vadīt pašvaldību?

2019-03-27 08:57

Liepājniece: Jūtu jums līdz. Cīnāties par to lai lauž līgumu!!!

2019-03-27 09:55

ujā: Agris stāv ļaužu priekšā, kā nopērts zēns un nožēlo nodarīto!

2019-03-27 09:56

Sapņotājs: Es redzēju sapni, kā kāds stiepj roku pēc tā kas tam nepienākas. Ņem ņem un ņem. Tad pēkšņi kur gadījies kur ne atlido liels spēcīgs puts un knābj tai grābjošā rokā knābj knābj kamēr tā nokalst.
Un tad putns sāk rakāties visādos papīros un atrod īsto - burvju papīru !!!!

2019-03-27 10:20

niceniece: biedziet noriet petermani ,zinoss kompetents, pieklajigs redzot un dzirdot tos deputatus ar sporta halles krustmati prieksgalako tur var sagaidit. spodrina savas spalvas publiski pazemojot domes vadibu, tikai sapulce pirmo reizi uzzinajusi, ka tads gruzu iepirkum izsludinats, ko tad gul un nelasa informaciju, bet naudu par piedalisanos sapulces sanem...

2019-03-27 10:27

faktors: Tā jau "mīļās " Lienītes skola- noriet un pazemot. Abas labas- no vienas partijas.

2019-03-27 10:27

S.V.: Man atkal sapnis bij par to, ka paši esat pardevušies savam vergturim - viens par 10litriem degvielas cits par desu. Cits vienkārši garā un saprātā vājš. Tad ari kalpojiet kalpojiet galvu virs plintusa neceliet.

2019-03-27 10:27

Sapņotāj,: taisi augšā seriālu-"Petermanis un burvju papīrs",vai T Knābis pret netīrajiem gružiem",vai...Ir idejas?Taisām konkursu!Sapņotāj,paldies,tu man uzlaboji apnicīgo ikdienu!

2019-03-27 10:32

Tas ir spļāviens sejā visiem: Par inteliğenci neliecina izskats,par inteliğenci liecina padarīti un vēl darāmi darbi un attieksme pret saviem vēlētājiem.

2019-03-27 10:33

V.S: Es ar redzēju sapni.
Ka viena daļa vergu pardodas par desu cits par 10 litru degvielas, cits garā vājš cits saprātā. Tad arī kalpojiet savam vergturim un galvu augstāk par plintusu neceliet. Tā čupa uz jūsu galvām tik liela ka gaismu neredzat.

2019-03-27 11:36

kains: kādēļ citās pašvaldībās nav tādas augstas maksas? Tāpēc, ka kungs domāja izlekt un taisīja savu iepirkumu!!!

2019-03-27 11:59

pats vedīšu: Iznāk ,ka šo pakalpojumu var sniegt jebkurš uzņēmējs ,jo tad ,kad ir garantēts līgums uz septiņiem gadiem nīceniekiem vajadzēs uzņēmējam apmaksāt jaunas atkritumu mašīnas iegādi , atkritumu konteineru iegādi u.c.Kur tad ir ši uzņēmuma pienesums nīceniekiem? SUPER BIZNESS!Nekādi ieguldījumi no uzņēmēja , par visu samaksās iedzīvotāji !

2019-03-27 12:10

Gulbenietis: Kāpēc Nîcas dome pieņēma tādu piedāvājumu, kurā minēts, ja SIa clean R varēs uzsākt sniegt savu atjritumu savàkšanas pakalpijumus, ja nopirks jaunu atjritumu savākšanas maßīnu! Tātad skaidrs no kuras tāds atkritumu izvešanas pakalpojuma sadārdzinājums Nīcā! Iedzīvotājiem jāapmaksā jaunas mašīnes pirkšana ! Vai tad nebija pretendenti, kuriem jau ir savas atkrutumu vedēju mašīnas? Būtu lētāk!!!!

2019-03-27 15:27

elektriķis: Petermanim pēc šādas cūcības ir jāatkāpjas. Es pieļauju, ka viņš personīgi dabūjis kādu smuku labumu no gruženiekiem, ja varēja uztaisīt tādu nesmukumu uzspļaujot iedzīvotājiem.

2019-03-27 16:07

Nazis: Vispār atkritumu bizness ir tiktāl sačakarēts, ka tālāk vairs nav kur...
Eiropā par 1 plastmasas pudeles vai skārdenes nodošanu maksā naudu. Un ne mazu naudu. Kādreiz bija ap 10 santīmiem gabalā. Pie mums viss ir forši - atkritumu apsaimniekotājs nopērk zilu vai dzeltenu konteineru, lai naivie pilsoņi tur jau mestu plastmasu vai stiklu, kuru paši pēc tam var nodot pārstrādei un par to saņem naudu.
TIkai šī iemesla pēc es principiāli neko nešķiroju. Neredzu jēgu darīt darbu kāda cita cilvēka vietā, lai tas iegūtu peļņu...

2019-03-27 16:43

to Nazis: Tevis pieminētā Eiropā (arī Skandināvijā) preces cenā ir iekļauta summa, kuru atgūsti, ja nodod tukšo taru, attiecīgi neatgūsti ja nenodod. Jautājums - vai Latvijas sabiedrība ir gatava maksāt vairāk un pēc tam nodot šo taru.

2019-03-27 17:37

Krustēvs: Nīcā daudziem jūk kritiskā domāšana ar kritisko nodiršanu

2019-03-27 18:17

spriediet domājiet: Ja tā paskatās no malas, tag sanāk ka ir ciems ,ir iedzīvotāji un iedzīvotāju (piedodiet) gružii !! Nu pats ciems ar to nevar tikt galā! Kāpēc Nīcā vajag firmu no Rīgas, kas izved ciema atkritumus !! Kas ir pašvaldība nevar nopirkt vienu gružu mašīnu, uztaisīt pakāpenisku grafiku, četrus vīrus pa maiņam un apkalpo savu teritoriju ! Sabalansē godīgu izcenojumu, tai skaitā ilgtermiņa kredītu tehnikai un rullē vaļā !! Kur nodot atradīs, Nīca atrodas izdevīgā vietā un galu galā kāpēc ne Ķīvītēs ( nezinu materišlo pusi)!!! Kam jums vajag tos Rīgas kungus kas šķūrē jūsu mēslus par dārgu samaksu ? Protams tas nav tik vienkārši, kā es to pasniedzu,bet to visu var vienkāršot un Petermanis nebūtu apbižots !! Jūsu atkritumi un jūsu lemšana ! Galu galā Cleaner-am Liepājā Kapsēdes ielā ir iedzīvotāju šķiroto atkritumu pieņešanas laukums, kur pieņem par velti . Pats biju un aizvedu un saliku pa attiecīgiiem konteineriem !Nekādu problēm!!

2019-03-27 18:29

Lāsma: liekaties tak mierā, septiņi gadi paies ātri.

2019-03-27 20:15

asaaka: nezinu gan,grobiņas novadā gruži maksā 14,21 /m3+pvn! kādas bijušas iepirkuma prasības un nosacījumi ja var uzvarēt firma,kurai "jāpērk automašīnas un konteineri"?!viņi ko, līdz šim bulciņas izvadāja?

2019-03-27 21:28

Novērotājs: Tiešām pārsteidza deputātu nekompetence kas nezina kas ir iepirkums un kā tas norisinās un kā tas atrisinās. Bija info, noteikumi diezgan brīvi, piedalīties varēja jebkurš! Tikai redz kad jāpiedalās tad bija tikai divi pretendenti! Bija iespēja visiem šiem nezinošajiem deputātiem aicināt visas Veronijas, zaao, leišus, poļus, andrīšus un pēterīšus ar IK un SIA un būtu bijis varbūt kāds lētaks ar. Bet tagad kad viss ir beidzies un noslēdzies tad pēkšņi pamodās no ziemas miega un sāka visus aģitēt neslēgt līgumus, boikotēt un ko tik vel ne. Kāpēc tad tā pati Laura nebija tik aktīva un nesūtīja aicinājumus citām firmām lai piedalās?
Nu ir tā kā tas ir. EKO bija vel dārgāk...kaimiņos lētāk tagad bet pirms tam bija dārgāk. Nīcā ilgstoši bija lēti, bet mūžīgi tā nenotiek. Paies 7 gadi un tad visur būs vel dārgāk bet tad Nīcā teiks ka ir lēti!

2019-03-27 21:32

Nešķirotājiem: Piedodiet bet tā ir vienīgā iespēja maksāt mazāk! Ja nešķirosiet tad maksāsiet daudz....un par to depozītu sistēmu.....ja to ieviesīs tad cena veikalā arī pacelsies....

2019-03-27 21:47

Novērotājam: Precīzi, kā kulaks uz acs. Tagadējā klaigātāja pati ilgstoši ņēmās ar iepirkumiem, tad uzmeta lūpu un aizgāja uz labāku vietu. Tur ilgi nenoturējās, jo, gandrīz salaida skaidās vairāku miljonu projektu. (Runā, ka padotie to ūdeni mācējuši saslaucīt). Un tagad baigā taisnības cīnītāja?

2019-03-27 22:06

Novērotājiem: Agri, beidz rakstīt sev komentārus. Tu esi kritis tautas acīs un tur Tu vairs neko nevari padarīt.

2019-03-27 22:44

Es: Privātmājas šķiros,daudzdzīvokļu mājas maksās,lai šķirotu ir jānodrošina slēgta tipa vietas,bet 7 gadus nekas nemainīsies,tāpēc metīsim iekšā visu pēc kārtas,cena viena,lai strādā kom pārvalde un pašvaldības policija,nebūs jāaudzē dupsīši krēslos,bet jāapsargā gružukastes.a priekš kam mums nīcā vajag domes deputātus,pati viņiem šeit nav ko teikt,un juriste,kas nav sagatavojusies sapūlcei.tā tā mūsu naudiņa aiziet,uzturam tos ,kas dzen mūs postā un tos ,kas ir bezpēcīgi mūs glābt.

2019-03-27 23:32

Dzintariņa sveķi: Tātad noteikumos bija prasība , ka firma,varēs veikt pakalpojumu tikai,ar jaunu automašīnu?Gribu saņemt atbildi uz Clen R pārstāvja,teiktā"ka,jāpērk,jauna gružu mašīna un atkritumu konteineri ,lai varētu uzsākt sniegt pakalpojumu!,, piekrītu komentētājam ,ka izskatās šī firma pirms tam ir tikai bulciņas pārvadājusi

2019-03-27 23:33

k,,,: Kas tad jums PATRIOTIEM notika? Neapmierina si valsts sistema,! Es vislaik stavu mala,un noskatos ka jus vislaik kliedzat URAAA, URAAAA.Par URAAAA,ir jamaksa. 81 MILJONS,TIE NAV TUKSTOSI, izdalot kadam premijas.URAAAA.

2019-03-28 07:06

liepājniece: Nīcā palikuši 15 iedzīvotāji,un tie paši grauž viens otram rīkli,kas Jums latvieši kaiš?

2019-03-28 09:10

antibiotik: Ceru, viens otrs savā kreatīvajā muhļīšanā aplauzīsies, un vienreiz ar visiem saviem papagaiļiem pavēros rūtotu sauli. Tur jau sen ož pēc kārtīga šmona.

2019-03-28 09:16

Zita: Nu kam ir atkritumu urna,tam jau arī atkritumi būs jāved. Ja urnas nav,kā komunālās pārvaldes darbinātājiem,tad nav problēmu arī ar tarifiem un atkritumiem...

2019-03-28 14:46

kāvisi: Nesatraucieties nīcenieki drīz būs novadu reforma un tad visus pievienos, pielīdzinās un par jūsu novadu un klaigāšanu neviens neliksies zinis, iznīksiet kā nebijuši. Un Petermaņa laiks jums liksies visskaistākais, - bērnudārza audzinātājs un audzekņi, kas visu laiku niķojas un nekas nav viņiem labi.Izlaistie, izlutinātie un neaudzinātie! grūti jums nāksies Liepājā tādas opcijas nav - niķoties.

2019-03-28 17:16

apbrīnojami: Protams, padomju laiks arī kādam dikti mīļš. Apbrīnojami, ka komentāros nīceniekiem visi ir slikti, lai ko darītu un kā darītu. Laikam jau šādu diktatūru ar vienpersoniskiem lēmumiem arī ir pelnījuši.

2019-03-29 08:42

Varu deret ka...: Komentetaji pat puse nav Nicinieku.Bet lielai dalai taisniba.

2019-03-29 11:49

sponder: Eko Kurzeme labs taktisks gājiens, nākošreiz visi piedalīsies kopējā iepirkumā!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz