Sestdiena, 19. septembris Verners, Muntis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ikara svētkos visiem lidot nesanāk

Ikara svētkos visiem lidot nesanāk
13.08.2007 19:21

0

Atslēgvārdi

Mazliet klusāk nekā iepriekšējos gadus, toties humorpilnā gaisotnē aizvadīti ceturtie Ikara svētki. Tie ir svētki mūsu ģimenēm, tie ir svētki, kuros satiekas esošie un bijušie priekulnieki, apgalvo viena no svētku rīkotājām, Kultūras nama vadītāja Inguna Zēģelniece. Visas dienas garumā kopā ar priekulniekiem un pilsētas viesiem bija Ikars un barons fon Korfs. I.Zēģelniece nebeidz vien slavēt abus vīrus – Pēteri Trupu un Aivaru Kalnarāju –, kas no lomas nav izgājuši ne mirkli.

“Pēterim ir radoša pieeja, nav kā citi – atbrauc, nostrādā un aizbrauc. Viņš ir mūsu Ikars otro gadu un domā jau par to, kā un ko varētu darīt nākamgad. Aivars barona lomā arī ļoti labi iederas – īsts kungs, skaistuma cienītājs.”

Ikars un barons fon Korfs apmeklēja arī amatnieku izstrādājumu un suvenīru tirdziņu, kur preces iegādājās par zelta naudiņām ar šokolādi vidū. Tur varēja nopirkt gan sudrablietas, gan dzintara izstrādājumus, gan cukura vati un popkornu, gan tamborējumus un pat apavus un apģērbu. Šogad tirdziņš netālu no vidusskolas gan nebija tik plašs kā citas reizes, jo halles celtniecības dēļ laukums ir ierobežots.

Bērniem īpaši patika Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Meža pasakas”. Viņi aizrautīgi dzīvoja līdzi uz skatuves notiekošajam. Jaunieši un pieaugušie tika gaidīti uz sporta sacensībām, bet tie, kuriem neko pašiem darīt negribējās, varēja noskatīties pašdarbnieku koncertu.

Atsaka pēdējā brīdī

“Pirmo reizi man bija arī skumīga pieredze,” atzīst I.Zēģelniece. Divas nedēļas pirms svētkiem dalību atteicis motoklubs “Grobiņa”. Vasarā, kad svētki notiek malu malās, tik īsā laikā citu līdzvērtīgu priekšnesumu nav izdevies sarunāt. “Tad nu pastiepām garumā zirgu jāšanas sacensības,” sarīkojuma organizatore pastāsta, kā izkļūts no neveiklās situācijas.

Pēdējā brīdī par neierašanos paziņojuši arī divi uzņēmumi, kas bija solījuši piegādāt uzkodas un gardumus. Toties iestiprināties varēja pensionāru kopas “Zilais lakatiņš” bufetē “Ķēķis”. “Sacensību dalībnieki pasportoja, un uz “Ķēķi” prom,” novērojusi I.Zēģelniece. Pieprasījums bijis tik liels, ka “Zilā lakatiņa” sievas strādājušas līdz pat vakaram, kad sākās jelgavnieku teātra izrāde. Gājušas mājās sāpošām kājām.

“Man patika, ka varēja nopirkt ko garšīgu, ka bija stafetes, bet visvairāk man patika deju grupas. Un balle patika,” Ikara svētkus vērtē liepājniece Anita Strazdiņa. Viņa būtu gribējusi palēkāt arī pa piepūšamo pilsētiņu, taču tur laisti tikai mazi bērni. Neesot izmantojusi arī piedāvājumu palūkoties uz Priekuli no gaisa. “Es nemaz nezināju, kur ir tā vieta, kur var iet lidot. Lidmašīnas visu laiku lidinājās, tad jau gribētāju droši vien bija daudz,” jauniete spriež.

Ikara svētkos varēja izvizināties ar četriem lidaparātiem. Divi no tiem ieradās tikai ap pulksten diviem dienā. “Rinda bija tāda, ka visi, kas stāvēja, nemaz nepaspēja izlidot. Tas ir skumji, jo cilvēks jau tā neko no svētkiem neredz, rindā stāvot, un ja vēl nedabū izbraukt…” nopūšas I.Zēģelniece. Priekulnieks Intars Mellums stāsta, ka rindā uz lidojumu bijis jāgaida aptuveni stunda.

Satiekas bijušie priekulnieki

Šās nedēļas nogalē rajonā notika vēl viens vērienīgs sarīkojums – Aizputes pilsētas svētki. I.Zēģelniece uzskata, ka šāda dublēšanās Ikara svētku apmeklētāju pulku nemazina. “Mūsu pasākums nav tik liels. Tas ir paredzēts galvenokārt pilsētas ģimenēm. Brauc bijušie skolas audzēkņi, priekulnieku draugi, radi, citi, kam kādreiz bijusi saistība ar pilsētu. Atbrauc tādi cilvēki, kas te sen nav redzēti,” ir novērojusi svētku rīkotāja. Un vēl atgriežoties tie, kuri reiz jau bijuši.

I.Zēģelniece piebilst, ka šogad svētki bijuši mazliet klusāki sporta halles būvniecības un Kultūras nama remonta dēļ. Tas prasījis lielus izdevumus. Tomēr viņa sola, ka nākamgad, kad Ikara svētkiem apritēs pieci gadi, būs grandiozs sarīkojums.

Šoreiz īpašais paldies tiek teikts pašvaldības vadītājai Vija Jablonskai, kura ne vien parūpējusies par finansiālo atbalstu, bet arī vērojusi aktivitātes visas dienas garumā un ballē uzturējusies līdz pat pulksten trijiem naktī.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Intara Melluma foto

“Ķēķī” varēja pamieloties gan ar skābeņu zupu, gan kliņģeriem, rausīšiem un augļiem.

Pusdienlaikā barons fon Korfs jeb Aivars Kalnarājs devās pastaigā pa Priekuli. Viņš uzklausīja visus, kas nāca klāt, lai stāstītu savus priekus un bēdas.

 

Ikara svētki notikšot tik ilgi, cik ilgi būšot rinda pie lidaparātiem. Rīkotāji spriež, ka bērni dzimst un dzimst, tāpēc tā nekad neapsīks.

Sportiskās aktivitātes bija paredzētas izturīgākajiem svētku dalībniekiem. Lielajā karstumā tas nemaz nebija viegli.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz