Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ilgi gaidīta satikšanās gadatirgū. Durbē pulcējas amatnieki, audzētāji un mājražotāji

Svētdienas priekšpusdienā Latvijas mazākajā pilsētā Durbē bija vairāk ļaužu nekā Liepājas centrā vai Pētertirgū. Gan vietējie iedzīvotāji, gan ļaudis no kaimiņu pašvaldībām un Liepājas apmeklēja šajā gadā pirmo pēc Covid-19 ierobežojumu mazināšanas rīkoto pavasara gadatirgu. Tajā bija pulcējušies ap 20 amatnieku, rokdarbnieku, ražotāju un audzētāju. Pircējiem vislielākā interese bija par noderīgo dārza darbiem.

Ilgi gaidīta satikšanās gadatirgū. Durbē pulcējas amatnieki, audzētāji un mājražotāji
Durbē šajā sezonā pirmajā gadatirgū visvairāk tika piedāvāti puķu, koku un krūmu stādi un dārza darbiem noderīgas lietas, par tiem arī pircēju interese bija vislielākā. (Foto: Dainis Ģelzis)
Durbē šajā sezonā pirmajā gadatirgū visvairāk tika piedāvāti puķu, koku un krūmu stādi un dārza darbiem noderīgas lietas, par tiem arī pircēju interese bija vislielākā. (Foto: Dainis Ģelzis)
27.04.2021 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Piesardzībai jābūt – noteikumi jāievēro

Pie ieejas gadatirgū izlikta brīdinājuma zīme, ka jāievēro divu metru distance un jālieto sejas maska. Tas attiecas gan uz pārdevējiem, gan pircējiem.

Pavasara gadatirgus rīkotāja Aiva Kasparoviča teic, ka brīdinājuma zīmju un dezinfekcijas līdzekļu izlikšanu paredz drošības noteikumi. “Jebkurā gadījumā piesardzībai jābūt,” saka A. Kasparoviča.

“Atsaucība no tirgotājiem ir liela. Redzēsim, kā būs ar pircējiem,” īsi pirms tirgus sākuma saka rīkotāja. Plānots, ka maija vidū tepat būs arī stādu tirgus.

“Vieni saka, ka gadu bijuši mājās, nekur nav izgājuši, tad nu aicināju nākt ārā. Mēs šogad izceļamies un pērn arī, kad visas norises bija uz robežas starp atļauts un aizliegts. Pēc tam daudzi teica paldies par iespēju tepat visu sapirkt,” pauž A. Kasparoviča.

Vairāki tirgotāji, kas Durbē ierodas regulāri, vairākkārt pārliecinās, vai arī kultūras namā nenotiek kādas aktivitātes. “Cilvēki pieraduši, ka ārā ir tirgus, bet telpās ir kādas izstādes. Iekšā vēl neko nevar,” saka Durbes kultūras nama vadītāja un viena no tirgus organizatorēm Daira Veilande.

Nepilnas stundas laikā mazpilsētas ielas gar kultūras namu un skolu ir mašīnu pārpildītas, bet tirgus placī pirkšana un pārdošana norit aktīvi un ar vērienu.

Foto: Dainis Ģelzis

Grib uz tirgiem arī citur

Durbes novada bitenieks Jānis Zālītis priecājas, ka pirmais šīs sezonas gadatirgus ir pašu novadā. “Pēdējais tirgus pagājušā gada rudenī pirms ierobežojumiem man arī bija Durbē, Ābolu svētkos,” uzsver medus tirgotājs. “Dikti maz sanācis pēdējā gada laikā patirgot. Labi, ka kaut kas sāk notikt, tā mājās sēdēšana jau apnikusi,” viņš piebilst.

“Pastāvīgie klienti paši tukšajā laikā atbrauca pie manis, citreiz aizvedu pats.” Tirdzniecības apjomam un ienākumiem bijis liels kritums. “Gribas braukt citur arī, tāpēc sapotējos,” uzsver Jānis.

Bitenieks Jānis Zālītis vienmēr atbalsta vietējos tirgus. Pēc medus arī šobrīd ir liels pieprasījums, gadatirgi vienmēr veicinājuši šī produkta noietu. Foto: Dainis Ģelzis

Vecpilnieks Māris Vītols tirgo mammas Ingunas Vītolas gatavotos sierus. “Tirgi nenotika, kritums bija pamatīgs. Pasūtījumu arī bija ļoti maz,” viņš saka.

92 gadus vecais Valdis, groziņu pinējs, stāsta, ka dakteris teicis – jādzīvo līdz pat 100 gadiem: “Ko es varu darīt, ja jādzīvo? Darinu kurvīšus jau vairāk nekā 40 gadus. Aizgāju pensijā, sāku pīt, no bērnības protu to darīt,” stāsta Valdis.

Pie viņa groziņus jau nopirkušas kalvenieces Inga Zariņa ar meitu Jeti. “Braucām tāpēc, ka zinājām, ko tirgos un ko mums vajag. Cerējām, ka onkulis būs sapinis jaunus groziņus. Liksim tos virtuvē – būs sīpoliem un citiem sīkumiem,” saka Inga.

“Prieks, ka atsākusies rosība, ir forša sajūta. Varbūt varēs aizbraukt vēl uz kādu vietu,” pauž pircēja. Groziņi ir tik lieli, ka tajos varētu ielikt arī kucēnu, ko dāvina kāds tirgus dalībnieks. “Varbūt mājās aizbrauksim arī ar sunīti, jo mums ir tikai kaķis,” smaidot saka tirgus apmeklētāja.

Kalveniece Inga Zariņa un viņas meita Jete iegādājušās groziņus no pinēja Valda. Tagad jāiet lūkot, ko nopirkt un likt groziņos iekšā.
Foto: Dainis Ģelzis

Redzēt citus un izrādīt sevi

Durbeniece, pensionāre Anna Birzaka kopā ar mazmeitu Jeti Jasmīnu tirgo no savvaļas ārstniecības augiem gatavotus tautas medicīnas līdzekļus. Ir gan ziedes, gan sūkājamas konfektes, gan pulverīši.

“Vispār pēdējā gada laikā, kad sarosījās vīrusi, bija pieprasījums pēc šiem līdzekļiem. Ja šos ar cukurkarameli apēd un pārējos smērē pa āru, neviens kovids neķers,” smaidot stāsta Anna.

“Nebijām ilgi bijušas tirgos, tagad pilnīgi prasās kaut kur vēl aizbraukt. Šitādā veidā, kad viss notiek ārā, kur kāds var ko saķert?” bilst vietējā tirgotāja.

“Vismaz te varam parādīt sevi un paskatīties uz cilvēkiem, kādi ir. Tagad jau pazīt tikpat kā nevar zem tām maskām,” viņa smejas. “Tie, kas zināja, arī tukšajā laikā paprasīja kādu no līdzekļiem, ko iepriekš pārbaudījuši vai pie manis tirdziņos pirkuši.”

Anna Birzaka ar mazmeitu Jeti tirgo no ārstniecības augiem gatavotus tautas medicīnas līdzekļus. “Ja tos lieto no iekšas un āra, nekāds kovids neķers!” pārliecināti saka durbeniece. Foto: Dainis Ģelzis

“Vismaz svaigā gaisā redzu tautu, pati sevi varu parādīt un varu visu ko ieraudzīt un nopirkt!” saka liepājniece Rita Klieče. Viņa uz Durbi atbraukusi kopā ar draudzeni Dzidru Poikāni. Iegādājušās rožu stādus.

“Man uzvārds kādreiz bija Roze, tāpēc arī rozes nopirku. Šodien, sniegam sniegot, varēsim stādīt rozes,” stāsta pircēja. “Stādi aizceļos uz nesen iegādāto mazdārziņu, kas pirkts ar mērķi, lai pilsētā varam būt svaigā gaisā un lai nav jāsēž mājās,” saka Dz. Poikāne.

“Sen jau gadatirgus vajadzēja! Kas tad tur var notikt, ja svaigā gaisā pērk un pārdod? Mums, pircējiem, labi un tirgotājiem arī! Tas ir galīgi garām, ka aprīļa beigās mēs normāli nevaram pat ārā pasēdēt,” pauž sieviete.

Liepājniece Rita Klieče uz Durbi atbraukusi tikai tādēļ, ka te beidzot notiek gadatirgus un var iegādāties dārzam vajadzīgo un noderīgo.
Foto: Dainis Ģelzis
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz