Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

“Iļģu” iemītnieki pastaigāsies droši

“Iļģu” iemītnieki pastaigāsies droši
Foto: liepajniekiem.lv
16.04.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Grobiņas novada dome ir nolēmusi slēgt sadarbības līgumu ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” par apgaismota gājēju un velosipēdistu ceļa izbūvi un uzturēšanu gar valsts reģionālo autoceļu P106 Ezere – Embūte – Grobiņa.

Grobiņas novada domes Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis uzskata, ka līguma slēgšana ir ļoti laba un vērtīga iecere, kas būtiska iedzīvotāju drošībai: “Dome jau krietnu laiku atpakaļ vērsās pie “Latvijas Valsts ceļiem”, jo šajā posmā gar ceļa malu staigā arī cilvēki no Iļģu pansionāta. Situācija ir bīstama gadiem. Esošais gājēju celiņš ir līdz Grobiņas pilsētas robežai, tagad plānots izbūvēt tālāko posmu.”

“Latvijas Valsts ceļi” piedāvāja risinājumu, ka uzņēmums apņemas gājēju un velosipēdistu ceļu projektēt un izbūvēt, bet Grobiņas novada pašvaldībai rosināja uzņemties rūpes par tā uzturēšanu, piemēram, sniega tīrīšanu, kaisīšanu un elektroenerģijas nodrošināšanu. Abas puses ir vienojušās. Nesen ir pabeigta gājēju un velosipēdistu ceļa būvprojekta izstrāde, un pašreiz notiek tā ekspertīze. Ja projekts tiks akceptēts un tiks atrisināti visi zemju īpašumu jautājumi, būvdarbu iepirkumu izsludinās šogad.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa skaidro, ka sadarbība ir loģiska un lietderīga. Valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekama finansējuma apstākļos, tāpēc visi būvniecības projekti tiek realizēti prioritārā secībā. Šādos apstākļos gājēju un velosipēdistu infrastruktūra tiek būvēta tur, kur ir pietiekams iedzīvotāju blīvums – apdzīvoto vietu tuvumā. Pašvaldības ir ieinteresētas infrastruktūras izbūvē, jo var labāk nodrošināt tās uzturēšanu – ir ielu un ietvju uzturēšanai piemērota tehnika ar mazākiem gabarītiem nekā valsts autoceļu uzturētāju tehnikai, kas nav piemērota šādu gājēju ceļu uzturēšanai. “Latvijas Valsts ceļi” konkrēto gājēju velosipēdistu celiņu savā ziņā arī uztver kā sociālu projektu, jo ir ņemtas vērā pansionāta “Iļģi” iemītnieku ikdienas pastaigu vajadzības vai ceļa mērošana līdz Grobiņai.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli