Ceturtdiena, 22. oktobris Irīda, Īrisa, Airisa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izveido akordeonistu orķestri

Izveido akordeonistu orķestri
21.06.2007 17:56

0

Atslēgvārdi

Lai arī Liepājas rajona mūzikas skolu tradicionālās mūzikas festivāls “Zoķeris – 2007” pulcēja mazāk dalībnieku, nekā sākotnēji bija iecerēts, koncerti izdevās godam un bērni guva neaizmirstamus iespaidus. Tika realizēts arī festivāla mērķis – izveidot rajona skolēnu akordeonistu orķestri. Trīs dienu ilgajā festivālā piedalījās Pāvilostas un Vaiņodes Mūzikas skolas. Bija iecerēts, ka būs arī Liepājas 2.mūzikas skola, kurā liela daļa audzēkņu ir krievi. Tomēr viņiem nebija iespējams ierasties.

Vasara aizsauc citos ceļos

“Vajadzēja būt trīsdesmit bērniem, bija trīspadsmit,” saka Pāvilostas Mūzikas skolas direktore Inga Šnore un lakoniski nosauc iemeslu: “Vasara.” Festivālā pulcējās jaunie akordeonisti, kā arī daži tautas sitamo instrumentu spēlmaņi vecumā no deviņiem līdz 16 gadiem.

Festivāls notika projekta “Dažādu tradicionālo kultūru apguve Liepājas rajona mūzikas skolu audzēkņu vidē” laikā, tā autore ir pašvaldības projektu koordinatore Vizma Ģēģere. Projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Jau rakstījām, ka 19.maijā rajona mūzikas skolu audzēkņi viesojās Liepājā, kur iepazinušies ar krievu tautas mūziku un kultūru. “Šis bija atbildes variants ar latviešu mūziku,” paskaidro I.Šnore.

Bērniem notika ne tikai mēģinājumi un koncerti, bet arī kultūrizglītojošas ekskursijas.

Pirmajā dienā Pāvilostas Novadpētniecības muzejā viņi redzējuši zoķeri, kura vārdā nosaukts arī festivāls. “Tas ir egles kāts, uz kura zariem sakabināti smagumi – skrūves, naglas. Tam piesēja vienā galā striķi, iemeta ūdenī un ik pa laikam izķeksēja tīklus. To galvenokārt izmantoja mazās upītēs,” noskaidrojusi I.Šnore. Pēcāk bijuši aplūkot pelēko kāpu, gājuši pa jūras krastu. Bet dienas nobeigums bijis viesu namā “Vēju paradīze”. Vispirms noticis koncerts. Sākumā daudzi bērni kautrējušies spēlēt. “Mēs mācījām, ka savs instruments ir jāmīl un jāspēlē, ja gribas spēlēt. Nav jākaunas. Lielie sāka spēlēt, un mazie skrēja – es arī gribu. Koncerts izvērtās diezgan garš,” stāsta I.Šnore. Sarīkojumu “Vēju paradīzē” sponsorējis viesu nama īpašnieks Valts Videnieks. “Varējām baseinā lēkt, pirts bija,” piemin I.Šnore.

Spēlē arī uz “Hercoga Jēkaba”

Nākamajā dienā notikusi vizināšanās ar kuģīti pa Sakas upi. “Tā kā bija spēcīgs vējš un ļoti šūpoja, jūrā nemaz neizbraucām,” saka I.Šnore. Pēc tam iepazinušies ar jahtu ostu “Pāvilosta Marina”.

Pirmais kopējais koncerts noticis sociālās aprūpes namā Pāvilostā. “Skaisti skanēja, viņi pat bija četras balsis samācījušies. Tas ir ļoti grūti. Skolotāji neticēja savām acīm,” bērnus uzslavē I.Šnore.

Vēlāk restorānā “Āķagals” noticis vecāku vakars. “Atbrauca vecāki pat no Vaiņodes,” priecājas I.Šnore. Bērni atkal koncertējuši un pēc tam klausījušies folkloras kopas “Baļķi” uzstāšanos. Nav izpalikusi zivju kūpināšana, danči un pirts prieki.

 Festivāla nobeiguma dienā Ventspils rajona Jūrkalnē klausījušies etnogrāfisko ansambli “Maģie suiti” un arī muzicējuši paši. Piejūras brīvdabas muzejā Ventspilī izbraukuši ar bānīti, ostā – ar kuģīti “Hercogs Jēkabs”. “Laiks bija vējains, tāpēc nevarējām muzicēt uz klāja, kā bija iecerēts. Taču, arī iekšā spēlējot, sajūta bija fantastika,” sajūsminās I.Šnore. Vēl izgājuši arī “Džungļu taku”, apskatījuši Ventspils jūrmalu. Atceļā piestājuši kafejnīcā Jūrkalnē, pie krodziņa “Rīva”, kur sagaidīti ar lielu kūku un zivju zupu, pamielojušies un atkal pamuzicējuši.

“Centrālajos koncertos izpildīja apmēram piecus dažādu tautu mūzikas skaņdarbus,” piebilst Mūzikas skolas direktore un uzsver: “Projekta mērķis ir izpildīts. Esam redzējuši gan krievu, gan latviešu tautas mūziku un caur to iepazinuši kultūru.” Iecerēts, ka šāds festivāls notiks ik pēc diviem gadiem.   

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Ingas Šnores foto

Jaunie akordeonisti koncertēja arī veco ļaužu pansionātā Pāvilostā. Nobeigumā pat izvērtusies sadziedāšanās – visi kopā dziedājuši “Zilo lakatiņu”.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz