Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kad visas pārdevējas durbenieces

Kad visas pārdevējas durbenieces
10.08.2007 18:00

0

Atslēgvārdi

Grobiņas KB Durbes veikalā “Tev – 11” notikušās izmaiņas pircēji novērtē pozitīvi. Tirdzniecības telpās paveikts plašāks remonts, ieviešot pašapkalpošanos un pārkārtojot preču izvietojumu. Taču galvenais – vadītājai Anitai Anaņjevai izdevies uzlabot apkalpošanas kultūru, radīt vairākas jaunas darba vietas un izveidot saskanīgu kolektīvu. Mācību gads tuvojas septiņjūdžu soļiem, tāpēc A.Anaņjevas rūpju lokā arvien biežāk ir preces, kas skolēniem un vecākiem saistās ar 1.septembri. Mūsu saruna risinājās visnotaļ nesen labiekārtotajā noliktavas telpā, kur vadītāja kopā ar veikala darbinieci Olgu Brikmani rindoja izvietošanai tirdzniecības zālē dažādu krāsu pildspalvas, blociņus, burtnīcas, klades un citus jaunās paaudzes izglītošanai vajadzīgos piederumus.

Agronome prot arī tirgoties

“Man pašai jaunākā meita Līga šoruden mācīsies Durbes vidusskolas sestajā klasē, tāpēc no pieredzes zinu, kas pusaudžiem visvairāk patīk un vajadzīgs,” paskaidro vadītāja. “To sagādāt pašreiz ir mūsu galvenais uzdevums.”

Saspringtā darba starpbrīžos A.Anaņjevai tomēr izdodas atrast mazliet laika pārrunām par veikalu, kolektīvu un pašas interesēm. “Tirdzniecībā, kas pašlaik ir mana profesija un vienlaikus arī vaļasprieks, laikam esmu atradusi savu īsto aicinājumu,” spriež A.Anaņjeva. “Savulaik pabeidzu Nīcas vidusskolu, pēc tam mācījos Saulaines tehnikumā, iegūstot agronomes diplomu. Gadus piecpadsmit cēlu sociālistisko lauksaimniecību Nīcas, Vērgales un, beigās, Durbes kolektīvajās saimniecībās. Savu labumu tālākajai dzīvei tomēr ieguvu – iemācījos labi rēķināt un aprēķināt, sagādāt deficīta mantas un vajadzīgajā reizē arī izdevīgi tirgoties. Kad kolhozu darīšana sabruka, nebija grūti pārkvalificēties uz tirdzniecību.”

Pirmie soļi pārdevējas profesijā A.Anaņjevai bijuši kādreizējā Durbes kolhoza centra privātveikalos. Tad ģimenes apstākļu un veselības problēmu dēļ vajadzējis paņemt nelielu pārtraukumu, līdz pērn augustā viņa atkal atgriezusies aiz letes, šoreiz Grobiņas KB veikalā Durbē. Pieņemt A.Anaņjevu par vadītāju iepriekšējās darbinieces vietā uzņēmumam ieteicis Durbes kolhoza pēdējais priekšsēdētājs Jānis Zgirskis.

Kolektīvā valda saskaņa

“Sapratu, ka arī mazpilsētā vajadzīgs mūsdienīgs veikals. Kad pirmajos mēnešos izdevās apgrozījumu dubultot, vienojāmies ar KB vadītājiem par tā remontu, nepaplašinot tirdzniecības telpas. Piemērotas pārdevējas vajadzēja atrast pašai,” stāsta vadītāja.

Vajadzīgie kadri atradušies turpat Durbes novadā. Pirms 25 gadiem strādāt par sakaru inženieri uz šejieni atkomandēta Olga Brikmane. Taču, uzņēmumam “Lattelekom” samazinot štatu, Olgai vajadzējis pārkvalificēties. Pēc kursu beigšanas viņa sākusi strādāt par pārdevēju Grobiņā. Piedāvājums to pašu darīt Durbē viņu iepriecinājis – vairs nevajadzējis ikdienā ceļot uz kaimiņu pilsētu.

Līdzīgs liktenis ir kādreizējai profesionālajai šuvējai Daigai Zvirbulei, kura arī ir durbeniece vairāk nekā 20 gadu. “Tagad ar jauniem tērpiem aprūpēju tikai savu ģimeni un labus paziņas,” smejas Daiga. Un piebilst: “Tirgoties man patīk. Žēl, ka meitai Ingai citas intereses. Pabeigusi skolu, viņa gatavojas studēt medicīnu.”

Pašu jaunāko pārdevēju Kseniju Čurakovu sastapt neizdevās. Mājās jāauklē gadu vecā meitiņa, tādēļ veikalā tikai pusslodzes darbs. “Arī Ksenija ar darbu un kolektīvu apmierināta. Kā redzat, visas pārdevējas, priekšnieci ieskaitot, ir Durbes novada meitenes. Varbūt tieši tādēļ mūsu starpā tāda laba saskaņa un vēlēšanās krietni strādāt,” pieļauj vadītāja.

Pazīst gandrīz visus vietējos

Grobiņas KB valdes priekšsēdētājs Maigonis Almanis pēc grāmatvedības aprēķiniem lēš, ka, salīdzinot ar gadu iepriekš, šovasar veikala “Tev – 11” apgrozījums palielinājies piecas reizes. A.Anaņjeva uzskata: “Nekādas privilēģijas vai īpašas reklāmas mūsu veikalam nav. Domāju, liela nozīme ir tieši pastāvīgam kontaktam ar šejienes pircējiem. Labi pazīstu gandrīz visus durbeniekus, viņi savukārt – mani un pārējās pārdevējas. Lauku cilvēks bieži vien šeit ienāk ne vien kaut ko nopirkt, bet arī parunāties, izstāstīt savus priekus un bēdas, sevišķi ja viņam mājās nav neviena tuvinieka.”

Arī atpūtas stūrītis kafijas iemalkošanai pircējam rada patīkamu noskaņu. “Te varam pamācīties gaumi un laipnību. Var nojaust saskaņotu un mērķtiecīgu kolektīva darbu,” saka ilggadējā vidusskolas direktore Velta Ernstsone. Līdzīgs arī novada lauksaimniecības konsultantes Maijas Lankupas vērtējums: “Patīkami pašai ieiet un ciemiņus ievest.”

Pēteris Peičs

Daiga Zvirbule (no kreisās), Ksenija Čurakova un Olga Brikmane Anitas Anaņjevas vadībā strādā saskanīgi un iztiek bez asumiem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz