Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kaimiņiem suņa dēļ rodas nesaskaņas

Kaimiņiem suņa dēļ rodas nesaskaņas
13.07.2007 18:09

0

Atslēgvārdi

Grobiņā, Jāņu ielā, izcēlies konflikts divu kaimiņu starpā, kuri līdz šim dzīvojuši mierā un saticībā. 9.mājas iemītnieces Dzintras Bēgmanes sunim acīs iepūsta piparu gāze. To esot izdarījis kaimiņš no 7.mājas – Gints Kapenieks. Apsūdzētā puse apgalvo, ka suns tiranizē mājas iemītniekus un viņi to redzējuši kā vienīgo problēmas risinājumu. “Vakar vakarā mans suns pieskrien pie žoga un rej. Iepūta viņam piparu gāzi acīs,” satraukta stāstīja Dz.Bēgmane. Tas noticis pirmdienas vakarā.

Visiem grauž acis

Meitene pie Kapenieku mājas pļāvusi zāli, Dzintras suns pieskrējis pie žoga un viņu sarējis. “Meitene bļāva uz mani, lai savācot suni, bija ļoti rupja pret mani. Nevarēju pat saprast, kā viņu apklusināt,” stāsta 9.nama saimniece. Pēc tam mājās pārbraucis G.Kapenieks, paņēmis zāles pļāvēju un sācis strādāt. Dz.Bēgmane turpinājusi savā pusē ravēt. Vienubrīd sākusi ausīties, ka suns sāk nikni riet. Kaimiņš pēc tam iekāpis automašīnā un aizbraucis.

“Suns pienāk blakus, man pēkšņi acis sāk grauzt. Es vēl neko. Dēls pa paradumam suni sabužināja, sāka bļaut, ka acis sāp. Mazgāja ar ūdeni, vēl trakāk sāka sāpēt. Vēlāk uzzinājām, ka ar ūdeni piparu gāzi nemaz nedrīkst mazgāt,” notikumu gaitu izklāsta Dz.Bēgmane. Sapratuši, ka kaut kas nav kārtībā, un izsaukuši policiju. Kārtības sargi pieļaujot, ka, visticamāk, tā bijusi piparu gāze, kas reālu kaitējumu ne saimnieku, ne suņa veselībai nevar nodarīt. “Man acis grauza, puikam, vīram arī. Mēs līdz ar suni cietām. Viņš nekaunīgā veidā bija izplānojis, ko darīt!” uzskata Jāņa ielas 9.nama saimniece. Nākamajā dienā Bēgmaņi aizbraukuši uz policiju par notikušo uzrakstīt iesniegumu.

“Varēja taču pateikt – ņem un savāc, nevis sapūst suni ar gāzi,” sieviete spriež. Kapenieku ģimene savukārt apgalvo, ka uz šādiem aicinājumiem kaimiņiene nereaģējot. Sakot, ka suns ir viņas teritorijā un var darīt, ko grib.

“Es visu laiku esmu darbā, tikai pienāk informācija no dažādiem avotiem,” par saasināto situāciju saka G.Kapenieks, tādēļ redakcijas ierašanās brīdī sapulcinājis visu kuplo ģimeni, meitu draugus un krusttēvu Sergeju ieskaitot. Ģimene atstāsta savu versiju par pirmdienas novakares notikumiem. Viena no meitām – Agneta pļāvusi zāli, bet pie žoga nav varējusi tikt. Kā tam tuvojusies, tā suns uzreiz sarosījies. Tā tas bijis arī iepriekš. “Līdz šim Agneta drosmīgi pļāva, bet suns aug aizvien lielāks,” saka Ginta sieva Indra. Šoreiz meitene lūgusi kaimiņieni suni savākt. Dzintra atteikusies to darīt. Tad pārbraucis Gints. Viņš nenoliedz, ka dzīvniekam acīs ko iepūtis. Tā ir īpaši suņiem paredzēta gāze, viņš rāda baloniņu. Tas Kapeniekiem bijis kabatā jau aptuveni mēnesi, tikai iepriekš nekad neesot sadūšojušies izmantot. “Savu bērnu drošības dēļ es darīšu visu,” vīrietis uzsver.

Policija iztaujās lieciniekus

Sūdzība par šādu notikumu ir reģistrēta, ir uzsākta administratīvā lietvedība, apstiprina Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Šādos gadījumos lietu izskata pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.1. panta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Par to fiziskām personām var uzlikt naudassodu no 5 līdz 250 latiem, juridiskām personām – no 10 līdz 500 latiem.

Pagaidām, kamēr nav uzklausīta otra puse, kā arī liecinieki un kaimiņi, policija vainīgo nevar nosaukt. “Varbūt tā bija pašaizsardzība, varbūt abas puses vainīgas,” G.Gēbelis nosauc iespējamos variantus.

Līdzīga gadījuma Policijas pārvaldes redzeslokā šā gada laikā vēl neesot bijis.

Sauc par neaudzinātu

Vilku suns ir pusotru gadu vecs, pastāsta saimniece. “Kamēr bija mazs, viņi uz to bļaustījās, necentās sadraudzēties,” Dz.Bēgmane norāda. Tomēr Kapenieku bērni apgalvo, ka kaitināšana nekad nav notikusi.

Sergejs uzskata, ka suns ir vienkārši neaudzināts: “Ne tikai rej pie žoga, bet arī pielavās un nobaida. Tā jau infarktu var dabūt.” Ne vienreiz vien tas pārbiedējis Indru. Arī meitai Līgai, kurai dzīvnieki ļoti patīk, esot bail. Pati saimniece piecus metrus tālāk ravējot, bet savu mājdzīvnieku neapsaucot. Viņi baidās, ka ar laiku suns var pārlēkt ne visai augstajam žodziņam. Bet, kad suns mājās ir viens pats, tas esot kluss, mierīgs.

G.Gēbelis skaidro, ka policija var iejaukties tikai tad, ja suņa riešana traucē naktsmieru. Tādā gadījumā tas klasificējams kā pārkāpums no dzīvnieka turētāja puses. Ja suns rej pa dienu, varot sūdzēties tikai par pārlieku augstu trokšņa līmeni. Lai konstatētu, vai normas ir pārkāptas, vai nav, nepieciešams veikt mērījumus. Arī par to, ka suns biedē kaimiņus, dzīvnieka īpašniekam nevarot neko pārmest. “Ja skrien savā nožogotā teritorijā un žogam netiek pāri, tas nav pārkāpums,” norāda amatpersona.

Jāņu ielas 7.nama iemītnieki, jautāti, kā dzīvos turpmāk, smejas – ar baloniņu kabatā. Tikmēr G.Kapenieks nopietni saka: “Sunim ar laiku izveidojas reflekss. Ja kaut kas nepatīk, tas vairs tā nedara.” Dz.Bēgmane savukārt atstāsta, ka veterinārārsts brīdinājis – suns pāridarījumu atceras un pret uzbrucēju var kļūt vēl agresīvāks. Viņa tagad ir nobažījusies: “Kaimiņš ir mednieks, kas zina, kas kādā dullumā uznāk.”

Kapenieku ģimene vienojas, ka valstī vajadzētu pieņemt likumdošanu, kas nosaka – suņiem nepieciešama obligātā apmācība. “Vācu aitu suns pēc dabas ir holēriķis, nav no miermīlīgajiem. Tikai tad, ja audzina, kaut kas sanāk,” zina teikt G.Kapenieks. Madara, vēl viena no ģimenes atvasēm, teic: “Nav jau obligāti jāmāca velties uz sāniem un vēl visādi brīnumi.” Pašiem sava suņa patlaban nav. Kad bijis, turēts īpaši izveidotā aplokā.

Nesaprotas arī žoga dēļ

Līdz šim konflikts kaimiņu starpā bijis tikai par žogu, kas atdala vienu teritoriju no otras. “Dzīvojam Līvānu mājās. Nekāda konflikta iepriekš nebija bijis, tikai stiepjas līdzi viena problēma – sieta žogs uz betona stabiem,” stāsta Dz.Bēgmane. Viņa uzskata, ka G.Kapenieks, būdams SIA “Kurzemes amatnieks” vadītājs un viesu mājas “Pie Jāņa” saimnieks, varētu uzlikt jaunu žogu. “Esam vairākkārt teikuši, lai tos četrdesmit metrus nomaina. Ravēju, un bieži vien drēbes saplēšu. Kolhoza govis būtu nosarkušas no kauna par tādu aploku kā viņam žogs,” apgalvo Dz.Bēgmane. “Bet nē, viņš ir ietiepīgs, principi laikam.”

Arī G.Kapenieks stāsta, ka 20 gadu dzīvojuši kaimiņos, bet nesaskaņu nav bijis. Viņš citu dzīvē cenšoties nemaisīties. Bet jaunu žogu tuvākajā laikā tiešām negrasoties uzstādīt, jo tas nav dekoratīvs elements, bet tikai atdala vienu teritoriju no otras. Turklāt esot svarīgākas lietas, kam tērēt līdzekļus, – bērnu uzturēšana, mājas remonts.

Tomēr uzņēmējs atzīst, ka pirms aptuveni 15 gadiem uzliktais siets ir aprūsējis, no kaimiņu suņa lēkāšanas augšpusē bijis izstiepies. Krusttēvam nesen uzdevis to iestiept un pārkrāsot. Krāsot gan neesot izdevies, jo Dz.Bēgmane aizrādījusi, ka tad nokaltīšot viņas tūjas. Viņš gan piedāvā – ja kaimiņiene vēlas, lai žogu nomaina, pats var piedalīties ar līdzfinansējumu.

Jāņu iela Grobiņā tiek raksturota kā turīgu cilvēku rajons, viena no mazākajām, klusākajām pilsētā. Visi dzīvojot draudzīgi. G.Kapenieks norāda: “Dzintriņa ir no tā cilvēku tipa, kas meklē kašķi. Viņai ik pa laikam ir konflikti ar kaimiņiem. Nepatīkami, ka tādas attiecības.” Andris Matisons, kaimiņš no Jāņu ielas 11.nama, nosaka: “Grūti ir ar viņu, ļoti grūti. Uzbrūkoša. Viņa izvēlas vienu, un tad kādu laiku intensīvi konfliktē. Liekas, viņā ir kāda sāpe, varbūt atstumtības izjūta. Un šīs emocijas uzņēmušas nelabu virzienu.”

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz