Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kaimiņu panākumi ir kā pamudinājuma dunka sānos

Kaimiņu panākumi ir kā pamudinājuma dunka sānos
21.09.2007 20:22

0

Atslēgvārdi

Šonedēļ kolēģus uzņēma Nīcas pagasta lauku attīstības speciālists Ainars Sīklis. Viņš piedāvāja ielūkoties zemnieku saimniecībā “Līvmaļi”, kur Cinkus ģimene nodarbojas ar kartupeļu un šķirnes zirgu audzēšanu, aizveda pie Līgas un Jāņa Rogām, kas ierīkojuši pildspalvu un motociklu muzeju, parādīja Mazkrūmu mājas, ko Bernātu krastā nopietni apdraud jūras viļņu iznīcinošais spēks. Kolēģi tika iepazīstināti arī ar sakoptību, kas valda viesu mājās “Šķiperi”, kur saimnieko Niedolu ģimene, un Daces Kronbergas “Aizpuros”.

Informācijas dienas speciālistiem Lauku konsultāciju birojs kādā no rajona pagastiem, nevis Liepājā sāka rīkot pērn. Šogad kaimiņu labāka iepazīšana tiek sekmīgi turpināta. Augustā tika apmeklēta Aizputes puse, bet tagad kārta pienākusi Nīcai.

Zirgaudzēšana prasa uzņēmību

Kā jau viesmīlīgā pagastā pieņemts rīkoties, pirmais ar viesiem tikās pašvaldības vadītājs Agris Petermanis, kurš sniedza īsu, taču pietiekami izsmeļošu pagasta ievērojamāko vietu un ļaužu aktivitāšu raksturojumu. Kaut arī Nīcā un tās apkārtnē netrūkst tādu, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību, viņš uzsvēra, ka lauksaimniecības nozare pagastā bija, nav izzudusi pašlaik un būs arī nākotnē. Šajā nolūkā galvenokārt tiekot izmantotas ūdeņiem atņemtās polderu platības, kur saimnieko gan uzņēmīgi dārzeņu audzētāji, gan pieredzējuši piensaimnieki, taču netrūkst arī tādu entuziastu, kas pievērsušies retāk izplatītām nodarbēm.

Pie savdabīgākajām Nīcas lauksaimnieciskās ražošanas virziena saimniecībām jāpieskaita “Līvmaļi”. To līdzīpašniece Arta Cinkus pastāstīja, ka jau daudzus gadus nodarbojas ar Latvijas šķirnes sporta tipa zirgu audzēšanu. Patlaban  aprūpē esot 17 dzīvnieku. No tiem 10 piederot Cinkiem, bet pārējie –citiem īpašniekiem. Zirgus ne tikai audzējot, bet arī trenējot. Šajā nolūkā no Nīcas un Liepājas uz “Līvmaļiem” ik pēcpusdienu braucot bērni, kas vingrinās jāšanā un piedalās rumaku kopšanā.

Saimnieki ciemiņiem demonstrēja arī Latvijas braucamā tipa šķirnes ķēvīti Palladu, kurai 1.augustā atskrējis kumeliņš VIP Ginters. Par šo strauji izzūdošo zirgu kopšanu un vairošanu ir paredzētas Eiropas Savienības subsīdijas, kas kalpo kā atbalsts ģenētisko resursu saglabāšanai.

Atzinīgi “Līvmaļos” redzēto vērtēja Kalētu pagasta lauku attīstības speciālists Jānis Lauva, kurš teica, ka apbrīnojot Artas entuziasmu. Iesaistīties zirgkopības biznesā varot tikai uzņēmīgs cilvēks un tāds, kam zirgi sirdij ļoti tuvi. Runājot par izbraukuma semināriem kopumā, viņš pauda viedokli, ka esot vērtīgi, ja to rīkotāji vairāk uzmanības velta ekonomiski spējīgu un interesantu saimniecību apmeklējumiem. “Līvmaļi” tādi bez šaubām ir. Tur vēlas un prot strādāt. Prieks, protams, arī redzēt sakoptās sētas, taču to iepazīšana vairāk līdzinās izklaidējoša rakstura pasākumam.

Savukārt Durbes novada lauku attīstības speciāliste Maija Lankupa uzskata – katram pagastam jāparāda specifiskais, ar ko tas atšķiras no citiem reģioniem. Nīca varot palepoties tieši ar lauku tūrismu, kas citur mazāk attīstīts. Liellopu fermas un graudaugu audzētāji esot pārstāvēti visos pagastos.

Bijušajā stallī – motocikli un pildspalvas

Diezgan droši var teikt, ka daudziem speciālistiem mute palika vaļā, ieejot Līgas un Jāņa Rogu ierīkotajā motociklu un pildspalvu muzejā, kas atrodas pie Toseles. Oficiāli tas esot atklāts pērn jūlijā. Speciālisti neslēpa, ka tādu tehnikas pārpilnību vienuviet ieraudzīt neviens nav gaidījis. Lai to visu atrastu, savāktu un sagatavotu eksponēšanai, saimniekiem bijis jāziedo ne mazums darba un līdzekļu. Lielākā daļa braucamrīku esot ražoti bijušajā Padomju Savienībā. Taču esot arī Ungārijā un Čehoslovākijā tapuši moči. Jānis gribējis kolekciju papildināt arī ar Vāczemē tapušiem spēkratiem, taču sapratis, ka tas nav tik vienkārši.

Līga pajokojās, ka labāk ir, ja cilvēks nodarbojas ar motociklu restaurāciju, nekā dzer šņabi. Arī abi puikas līdzās tēvam darbnīcās esot uzauguši, tur viņi apguvuši dažādas iemaņas, un tagad apstāties vairs neesot iespējams.

Interesanti, ka muzejs ierīkots bijušajā mājdzīvnieku novietnē, jo savulaik Rogas nodarbojušies ar lopkopību, turējuši aitas, cūkas un govis. Tomēr vēlāk vajadzējis pārtraukt šo nodarbi, jo nevienam nav bijis zootehniskās izglītības. Pati saimniece esot agronome, bet vīrs – mehāniķis. Arī ar motociklu kolekcionēšanu viņi esot aizrāvušies pēdējā brīdī, jo tagad vecā tehnika sākusi interesēt daudzus un  tiekot ļoti strauji izvesta no valsts.

Vērojams projektu rakstīšanas bums

Iepazīstot Nīcas pagastu, lauku attīstības speciālisti vienlaikus  uzzināja arī aktualitātes. Lauku konsultāciju biroja vadītājs Jānis Briedis uzmanību pievērsa faktam, ka iestājies Eiropas Savienības un nacionālo subsīdiju piesaistes brīdis. Šogad zemnieku interese un atsaucība par atbalsta maksājumiem esot tik liela kā nekad iepriekš. Vērojams īsts projektu gatavošanas bums. To katrā ziņā ietekmējuši arī sarežģītie laika apstākļi un piedzīvotie zaudējumi. Liepājas rajons  no pārlieka mitruma cietis vairāk nekā citi valsts reģioni, jo nokrišņu šeit bijis vairāk. Lielas labības platības joprojām stāv nenovāktas, jo nav iespējams uzbraukt uz lauka. To varēja vērot arī Nīcas apkārtnē. Lai neizputētu, lauku apsaimniekotāji glābiņu saskata projektu rakstīšanā. Biroja vadītājs uzskata, ka, to darot, saimniekotājiem lieti noderēs speciālistu palīdzība. “Visiem naudas var nepietikt,” viņš brīdināja. Tātad finansējumu saņems tie, kas pasteigsies pirmie un kam projekti būs kvalitatīvāk izstrādāti.

Pagaidām vēl Liepājas rajonā neviens no lauku attīstības speciālistiem nav saņēmis Zemkopības ministrijas apsolīto datoru un printeri. Kavēšanās, jādomā, notiekot tādēļ, ka ar tehnikas piegādi nodarbojas uzņēmums, kas uzvarējis konkursā.

Firmas darbinieki apmācīšot lietotājus arī rīkoties ar datoriem. Bet pēc tam, kad tie būšot saņemti, speciālistiem jāsazinās ar biroja grāmatvedi un jānoslēdz līgums, jo speciālistiem izsniegtā tehnika tomēr atradīsies biroja bilancē.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”

Zemnieku saimniecībā “Līvmaļi” lauku attīstības speciālisti apskatīja tagad reti sastopamās Latvijas braucamā tipa šķirnes ķēvīti Palladu un tai atskrējušo kumeliņu VIP Ginteru. Par tiem zirgaudzētāji saņem ES ģenētisko resursu saglabāšanai atvēlētās subsīdijas.

Motociklu un pildspalvu muzejā pie Toseles bija ko redzēt.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz