Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kāpēc tik ļoti jālūdzas?

Kāpēc tik ļoti jālūdzas?
Foto: Egons Zīverts
30.11.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Durbeniece Drosma Daina Jaunzeme ir pirmās grupas invalīde. Līdz šim pa savu dzīvokli bija iemanījusies pārvietoties ratiņkrēslā, bet jau kopš februāra kundze guļ uz gultas un vēlas, lai aprūpētāja ierastos biežāk. Lai risinātu problēmu, viņa pēc palīdzības vēršas pie laikraksta ”Kurzemes Vārds”, jo sarunas ar Durbes Sociālo dienestu kundzei īsti nevedoties.

Visas ligas sākušās 1949. gadā, kad trīs gadu vecumā mazā Drosma pārcieta bērnu trieku. Bet ar kruķiem tikusi uz priekšu diezgan labi. Viņa kolhoza laikos pat dabūjusi darbu, tādā veidā nopelnījusi sev pensiju. Gadiem ejot, veselības stāvoklis pasliktinājies.

”Radās problēmas arī ar mūsu ambulanci – kājas jāpārtin, bet man viena roka nekustīga – nu ko tad es varu darīt? Prasīju savai ģimenes dakterei Annijai Būmanei, viņa saka, ka nenāks, jo viņai tas neesot jādara, vairāk neko man nepaskaidroja. Ministru kabineta noteikumos it kā rakstīts, ka pie pirmās grupas invalīdiem jānāk pēc pieprasījuma. Cik es varu lūgties? Un kad dakters atnāk, jautā man, ko es gribot. Visur man pakalpojumi ir bez maksas, bet viņa man saka, ka jāmaksā. Nesen prasīju māsiņām pretsāpju zāles, bet nedod vairāk kā vienu dienā, taču man patiešām ļoti sāp, ar vienu tableti nepietiek,” asarām acīs stāsta D. Jaunzeme.

Kundze stāsta, ka nelāga pieredze sanākusi arī Liepājas slimnīcā: ”Šāda – tikai pa gultu – dzīvojos jau no februāra. Tā mani tajā Liepājas slimnīcā sadakterēja, vairs negribu tur iet. Viņi izmežģīja man roku, lai gan teicu, lai tā nedara. Man pārbaudīja sirdi, un es tur nevarēju uzcelties tā, kā vajadzēja, viņiem likās, ka es nokritīšu, un viņi mani mēģināja noturēt. Nu tagad tā roka tāda samocīta ir.”

Drosmas kundze stāsta, ka visu dzīvi bijusi viena, tuvinieku neesot, tāpēc vecumdienās nākas paļauties uz Sociālā dienesta palīdzību, tomēr neiet tik labi, kā gribētos: ”Agrāk viss bija kārtībā, aprūpētāja nāca divas reizes nedēļā un man ar to pietika. Tagad viss ir citādi. Ne jau es viena esmu tā cietēja, te ir vēl tādi kā es.”

Sieviete stāsta, ka Liepājas slimnīcā ārsti nolikumā esot ierakstījuši, ka aprūpētājai pie viņas ir jānāk trīs reizes nedēļā: ”Bet aprūpētāja Inta Benete nāk reizi nedēļā, otrdienās. Arī laiks ir ierobežots – divas stundas. Bet, kad runāju ar vadību par iespējām, man saka, ka citiem vispār nekā neesot. Ja godīgi, nezinu pat, kam lai to visu lūdzu – Sociālā dienesta vadītājai vai viņas vietniecei? Viņas gadiem pie manis nav bijušas, tikai aprūpētāja un asistents Normunds Strēlis, kas nes pusdienas no trešdienas līdz piektdienai, es viņam lūdzu arī krāsni iekurināt.”

Durbes sociālā centra vadītāja Oksana Strēle par šo situāciju ir informēta, bet nekādu personīgu informāciju par Drosmas kundzi sniegt nevarot. ”Situācija patiešām ir smaga, aprūpētāja bieži vien paliek pie kundzes ilgāku laiku, nekā paredz vienošanās. Mēs sniedzam visu palīdzību, ko šajā gadījumā likums no mums pieprasa, bet arī to izvērtē individuāli, par to sīkāk es komentēt nevaru.” 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30. novembra numurā.

#kvards-20181130-04#

Foto galerija

63 komentāri

2018-11-30 08:32

: Vai cilvēkam piemērotāka vieta nebūtu pansionātā??Krāsni jakurina-ziema,ko darīt,janosalst,lai tik citiem rokas būtu jakustina mazāk??Reizi nedēļā aprūpētāja,bet cilvēkam vajadzības katru dienu..Ļoti smagi ko tādu lasīt,kur iemests teksts-daram visu kas pēc likuma pienākas,reizēm tik viegli pieturēties un piesaukt likumu,bet reāli ko?!Neko!!!Jo ir tak likums..Nežēlīgi..

2018-11-30 08:41

KLUKSTE: Ak šausmas. Nu tak uz pansionātu, lai pagasts maksā

2018-11-30 08:45

Sirdsapziņa (cilvēka): Mūs Valstī cilvēks nav nekas!!!
Sociālā palīdzība + medicīnas aprūpe = ir sapuvusi pašos pamatos jau gadiem. Cerams ka ir cilvēki ar sirdsapziņu kas varētu palīdzēt šai kundzei.

2018-11-30 08:56

lilyja: Žēl ka mūsu valstī vecumdienas jāpavada kādam kaut ko lūdzot un gaidot kad soc.dienests būs labā omā un palīdzēs.

2018-11-30 09:03

Soc....: Par daudz tos kabinetos sēž paši ierēdņi.Pie cik 1 grupas invalīdiem vispār aizbrauc gadā?Vai kādam tas interesē kā šie ļaudis dzīvo?

2018-11-30 09:48

Misija: Kas dzīvo tuvuma, nevar kundzei palidzet?

2018-11-30 10:24

ja pats būsi saulīte...: NU jā no malas šķiet ,ka situācija ir sarežģīta un nežēlīga ! Bet , ir pašam slimniekam jāpiedomā arī pie tā.lai cilvēki gribētu biežāk iegriesties un palīdzēt, un pašai priecāties par palīdzību ! Nu nav jau tai Durbē visi necilvēki, bet nu kad kundze vēl varēja pārvietoties, bija iespaids,ka pēc viņas domām visa pasaule ir jāpārmaina, viņas tiesības netiek respektētas un viņas taisnību neviens neapstiprina! Arī tagad ir iespaids,ka kundzei viss likumā paredzētais ir izdarīts, bet lai ienāktu un palīdzētu kaimiņi un biežāk kāds iegrieztos,arī pašai kundzei ir jānovērtē, bet ja neviens to nevēlas darīt ...,tad ar likumu tur neko nepanāksi ! Lai nu kā ,bet tiešām šij kundzei liktenis ir smags, ja ir jāpaļaujas tikai uz līdzcilvēkiem,nu tad nevar visu laiku visus kritizēt un meklēt ienaidniekus pa visu Liepājas novadu! Šim vientuļam cilvēkam tiešam nepieciešams atrisināt jautājumu par dzīvi pansionātā! Kāpēc vēl turpat jau gada laikā nekas nav atrisināts!?

2018-11-30 10:25

ita: Tiem,kuri iesaka kundzei dzīvot pansionatā ...lai aizbrauc un padzīvo tur kadu nedēļu!!!Šeit ir cilvēka māja ar viņa iemīļotām lietām,ja cilvēkam ir 1.grpas invaliditāte tad vinam jasanem attieciga piemaksa pie pensijas-tas ir likuma noteikts!Durbe ir jabut soc.dienestam,tur sedosie cilveki sanem naudu par to lai atrastu cilveku,kurs par so sievieti rupesies-vinai pietiks naudinas lai piemaksatu soc.darbiniekam kurs vinu aprupes.Protams,jaskatas lai sis aprupetajs ir godpratigs un sau darbu tiesam padaritu!

2018-11-30 10:26

Sandris: Pieļauju, ka tantuks pati negrib uz soc māju.Kaut gan šinī gadījumā tā būtu labākā izeja.

2018-11-30 10:43

: Ita,redziet,aprūpētaja jau ir(tekstā aprakstīts),tik iegriežas reizi nedēļā-otrdienās!Tālāk,asistents no 3dienas līdz 5dienai!Tik ziema jau klāt,pati krāsni iekurināt nevar,tad pārējās dienas salt??Jā,jā-pansionāts nav zelta bedre,bet vai tagad viņas dzīve tāda ir??Kas tad ir labāk,vienai aizmirstai,aukstumā gulēt vai nu tomēr siltumā un kaut ar kaut kādu attieksmi,bet vismaz vēl kāds cilvēks tuvumā?

2018-11-30 11:04

KRISTA: NU KO NU PAR SOC.DARBINIECEM

2018-11-30 11:06

ANDA: JELGAVAS SOC...

2018-11-30 11:20

Telma: Tai viņas aprūpētājai,taču ir pilna laika darbs Liepājā..Nezināju,ka tā kundze vēl paspēj aprūpēt.

2018-11-30 11:24

Raibā muiža: Visu mūžu būt atkarīgai no citiem, tas ir visnotaļ skumīgi. Var saprast , ka dusmas uz visu pasauli, īgnums, bet nav tā, ka neviens viņai nav palīdzējis. Kaimiņi vienmēr palīdzējuši nesavtīgi gan pārtiku nesuši, gan veļu mazgājuši, gan papļāpājuši, gan padalījušies ar dārza veltēm, bet vienmēr kaut kas nebija pa prātam. Tad maizīte nav atnesta īstā, tad veļa par daudz smaržojot, āboli par saldu, piens par liesu, tad bērni par skaļu uzvedās aiz logiem, tad kāds viņas kapeikas pievācis, tad daktere ne tās zāles iedevusi utml. Cilvēkiem apnika klausīties negācijas un vairs pie tantes negāja. Domes darbinieki uztaisīja nobrauktuvi,lai varētu laukā izbraukt,bet tad par siltu,tad par aukstu. Radi tāli arī ir,un augsti stāvošas personas, bet kur visi palikuši? Kāpēc? Tiešām kundzei būtu labāk pansionātā, kur varētu papļāpāt , uzraut dūmu, uzspēlēt kārtis, būtu siltumā, paēdusi, ārsta uzraudzībā! Un tie komentētāji, kas nezin esošo situāciju, lai labāk padomā , kad pēdējo reizi ir aciemoti vecāki, kad apmeklēti piederīgo atdusas vietas! Pagastā ir arī nevalstiskas organizācijas , kurām būtu jāpainteresējas par vientuļiem, veciem cilvēkiem, sadarbojoties ar soc. dienestu ,tā padarot vientuļu,klusu ,savrupu cilvēku dienas mazliet cerīgākas,interesantākas.Varbūt tad šie vientuļnieki mazāk dusmosies uz visu pasauli.

2018-11-30 11:38

Mmm.2: Ar pansionātiem ir tā, ka visa pensija ko cilvēks saņem ir pie darbinieces galvenās. No pensijas atvelk samaksu par uzturēšanos, zālēm un ārstiem un ja kaut kas paliek, tad ar arī tas ir pie darbiniecēm uz rokas neko nevienam neizsniedz. Par atlikušo tad arī nopēr to ko katrs paprasa. Bet ir tādi cilvēciņi kuriem ar pensiju vien nepietiek, lai apmaksātu uzturēšanos pansionātā, tad pārējo maksā radinieki. Bet valsts iedod pliku pigu.

2018-11-30 12:19

Kantainais: Jālūdzas tādēļ ,ka visas runas un rūpes par invalīdu aprūpi un cilvēcību ir tiaki liekulīgas runas...patiesībā šīe cilvēki NEVIENAM nerūp..tāpat kā pensionāri,kuri ,kā teica viens kropls valdības izdzimums --=savu pensiju nav pelnījuši.!!! Laba attieksme pret invalīdu ir līdz brīdim ,kamēr tam ir nauda..Gluži kā pret vecu radinieku no kura gaida mantojumu.Ārišķīgā ""rūpe"" par invalīdiem ,neredzīgajiem redzama uz katra trotuāra --patiesībā ,tas bija veids ,ka tikt pie naudas ..Nauda izšķir visu--ir nauda ..tad ir OK.Nav naudas ,tu nevienam neesi vajadzīgs.
Un tagad cilvēks vērsies pēl palīdzības sabiedrībā...ko ""sabiedrība "'tagad darīs...???
neko ..jo sabiedrība neko nevar izdarīt.NEKO ..nekas no tās nav atkarīgs

2018-11-30 12:20

pats dev dara pāri: Nu atklāti runājot šai kundzei neviens mekad, arī agrāk , nav varējis izdarīt pa pràtam, vienmēr viņa gribējusi visus tiesāt, un socdarbinieki tur likumā paredzēto padara,bet pārējie kaimiņi neviens nevar kundzei izdabāt . Ar karošanu un sūdzēšanos neko nepanāksi !

2018-11-30 12:32

ANDA: JELGAVAS SOC...

2018-11-30 14:27

Liepajniece: Ja cilveks atsakàs no tà ko soc.dienests ir piedàvajis un visi vainìgi,nekas nav labi,nu tad ko...Katram kaprìzam vecim aukli nevar pielikt klat.

2018-11-30 14:58

ita: Aiziet no rita,sanest malku un iekurinat krasni,kamert krasns kuras var apkopt kundzi,pagatavot tai brokastis un pusdienas,nolikt visu pa rokai šim cilvekam!Ja grib stradat ar sirdi tad vairak par 3 stundam tas neprasa,ja grib saņemt tikai naudu tad nekā!Un nestāstiet,ka kundze ir nesaticīga un neļauj strādāt,VIENKĀRŠI DARIET SAVU DARBU PĒC LABĀKĀS SIRDSAPZIŅAS!!!

2018-11-30 15:17

i.: pirmkārt, jāstrādā ar TO, lai CILVĒKS(invalīds no bērnības) NEBŪTU ĪGNS!!
atriebjoties jums VESELAJIEM viņai par īgnumu un taisnības meklējumiem - jūs veselie esiet šoreiz 100 reižu lielāki ĪGŅAS un ĻAUNI cilvēki!!!
Ar vārdu pielieciet invalīdam prieka spārnus! Tad pārējo materiālo.

2018-11-30 15:38

ita: I.Zelta vārdi!!!

2018-11-30 17:02

.: Aprūpētāja nav tikai 2stundas, citreiz ir trīsreiz vairāk nekā vajadzētu.

2018-11-30 17:38

realitāte: Cilvēki ir kļuvuši ļauni. Iespējams, ka tāpēc, ka paši saņem maz un maz prieka redz. Tā tas pa ķēdīti aiziet un visi kļūst arvien īgnāki un īgnāki... Diemžēl.

2018-11-30 18:10

PR: Šitā kundze no sociem dabū vairāk kā citi invalīdi novadā, vairāk kā pienākas, viņai pirmajai visu. Jo māk skaļāk bļaut un sūdzēties.

2018-11-30 18:47

mh: Sociāla aprūpe, ir kā sūdu bedre. Tu ej pie cilvēka ar prieku, savu darbu dari ar prieku, bet paliec pa sūdu un vell tevi nozākā. :)

2018-11-30 19:08

gudrajiem: Kurā pansionātā ir dakteri? Kurā pansionātā pa nakti dežūrē mediķi? Kurā pansionātā cilvēkam pie gultas aizsniedzamā attālumā ir zvana poga,ja paliek slikti? Ja ir kāds viszinis tad lūdzu komentaros uzrakstiet.Aprūpētāja kas kundzei nav no tām iejūtīgajām sievietēm,negribas ticēt ,ka nevar piedāvāt citu ,nez vai Durbē nav bezdarbnieku????

2018-11-30 19:22

to PR: Ikvienam socdarbiniekam jāspēj tikt galā ar jebkuru īgnu cilvēku. Mēs esam tādi, kādi esam. Ja Durbes soddienests nespēk tkt galā ar saviem pienākumiem, jāmaina Durbes socdienesta vadība. Tur jāstrādā spējīgam cilvēkam, lai šādus ierakstus nevajadzētu lasīt! Varbūt tādi apbižotie no socdienesta laukos ir daudzi, bet ne visi spēj izteikt publiski savas domas un sašutumu.

2018-11-30 20:06

213: Vai tiešām Durbes dome nebar atrast citu bezdarbnieku, kas būtu sliktās aprūpētajas vietā? Ak Dievs, kā tā sieviete var vispār būt aprūpētaja.

2018-11-30 20:30

Aris: Tiesam lai ta briesmone tur vaiors cilvekam nebojatu laiku tas nieka 2 stundas kuras pavada "stradajot"

2018-11-30 20:41

?: Mīļie cilvēki, par ko bija raksts? Jūs ka tik kādu nozākāt, tajai aprūpētājai ir darba noteikumi. Un domāju, ka raksts bija par domi, kura nepalīdz, bet jūs te tik,zākajat aprūpētāju. Ja jau tik labi esat, tad pašicejat un darāt, kas jums neļauj?

2018-11-30 20:50

Kaimiņš: Ja jau šai kundzei tiek vairāk nekā citiem invalīdiem Durbes pusē,
tad jau nav saprotams ar ko nodarbojas sociālais dienests. Varbūt uz nedēļu iesēdināt ratiņos, lai rodas sapratne .UN daudziem ir zināms
kāda situācija pansionātos...

2018-11-30 20:51

Zinujauzinh: Šim cilvēkam neviens neizdabās, sauc televīziju nezin ko uz mājām, lai uzmanība tiktu vairāk un kāds pažēlotu viņu, pie viņas soc.darbinieki iet un citi cilvēki (kaimiņi) aprūpē viņu, bet kā jau teicu, neviens viņai nav pa prātam....
Taču vienmēr viņa sūdzēsies cik slikti iet viņai, tad pie loga ratiņkrēslā nesēdētu un nesmēķētu un nebļautu uz citiem...

2018-11-30 21:32

gudrajiem: sarunājat kādu 100-latnieku ,lai savas stundas atstrādā pie kundzes kurinot krāsni utt

2018-11-30 21:35

to 213: Aprūpētājs nedrīkst būt bezdarbnieks!

2018-11-30 21:43

gudrajiem: tam 21:32
malkas nesējs var būt :)

2018-11-30 22:27

Nezinīši: Beidziet! Šo kundzi zina visa Durbe! Lielākā dała ir centušies vińai palīdzēt, bet nekad nekas nav pa prātam! Šeit ir stāsta viena puse! Pansionāti ir piedāvāti-pati atsakās, naudu vińai pieškir par ko maksāt aprūpētājam-bet cigaretes tak vairāk vajadzīgas! Būtu kaut reiz Paldies pateikusi! Soc dienest strādā łoti labi un daktere ar medmāsām vienmēr palīdz, bet ja pats cilvēks ir noskańots negatīvi pret visu un nekas neapmierina tad ar zelta kalniem pat neizdabāsi!

2018-12-01 01:12

pārdomas: Izskatās,ka veselības aprūpe kundzei arī ,,klibo".Ja cilvēks saka,ka ļoti sāp, kāpēc nav nodrošināta adekvāta ārstēšana?Kas ir viena pretsāpju tablete?Protams, ja cilvēkam sāp, viņš būs īgns un neapmierināts, tas ir loģiski, varbūt kaut ko nervu sistēmai arī vajadzētu-ko nomierinošu vai antidepresantu? Te darbs gan soc dienestam ,gan mediķiem, bet vieglāk jau piedāvāt pansionātu,būs ,,no kakla nost''

2018-12-01 11:04

ita: Durbē ir baznīca,tātad kristīgi cilvēki ar mīlestību sirdī...visas cerības uz šo draudzi!Kā jau teicu iepriekš,viens cilvēks saņems malku visai nedēļai!Citi,ceru ka atradīsies draudzē,var pēc kārtas uz 3st.katru dienu iekurinàt kràsni,pagatavot ēst un apkopt kundzi.Ar laiku cilvèks atplaukst,ja viņu nemocīs ar pārmetumiem.

2018-12-01 11:21

Vientulība !: Vai visi zināt , kas ir vientulība +vecumkaites , kuras jebkuru nomoka ar katru dienu vairāk ? Pat kaķītis meklē glāstu ! Sieviete NELAIM"IGA ,slimības dēļ nav saņēmusi mīlestību. Tas grauj jebkuru ! Pat 50 gadīgas sievietes jūtas nelaimīgas, jo nelieto alkoholu, nesmēķē , bet tādas godīgās nevienam vīrietim nevajag...., bet sirdī sāpe,

2018-12-01 17:09

uh!: izprecināt, nosvinēt novada kāzas, ceļojums,pēc tam memuāros to visu rakstīs un jauka dzīve!!

2018-12-01 17:45

Pa draugam: Vainu noveļ uz aprūpētāju,bet kur tad paliek tās večiņas bērni vai mazbērni?Tas jau arī nav nornāli,katru dienu nevar izbraukāt 13.km,mūsdienās degviela arī maksā labu naudu.Šai vecajai tantiņai visi nevar izpatikt,cik zinu ļoti tramīga un izvēlīga.Padomājiet arī par tiem cilvēkiem kuri dala mīlestību un darba spēku ar šādiem vecajiem.Pašai Intai noteikti arī ir ģimene,kura prasa savu.

2018-12-01 21:46

ina: Vai šeit nav pašas kundzes attieksme pret līdzcilvekiem. Iespējams pieradusi, ka viss pienākas. Viņas stāstījumā tikai negācijas, ne kādas pateicības un prieks par sniegto palīdzību!

2018-12-01 23:00

ejT: jūs vis kādreiz būsiet veci un vēl nezināt kādi būsiet,,bet ja sociālais darbinieks netiek galā,varbūt viņam šis darbs nemaz neder un jāmaina profesija

2018-12-02 07:37

ja: nu nav nekadas medusmaizes tas soc darbinieces ir diezgan rupjas varbut loti ilgi iesedejusas ,domaju ka ta ari bus ka pasi ari jauni nepaliek Drosme ir patikama pa radio visus mili apsveic pat jabrinas ka šitik drausmigi komentari .

2018-12-02 09:22

es: Cilvēki ar smagām invaliditātēm, kam klāt nāk kāda nervu kaite, parasti ir ļoti apvainojušies uz visu pasauli, jūtas apdalīti un bieži vien tādēļ ir neiecietīgi un kategoriski pret pārējiem.Tiem kas nesaskaras, pat iedomāties nespēj cik grūti ir saglabāt mieru pavadot tās divas stundas pie klienta, smagi ar mīļumu apkopt ja visu laiku saņem pretī negācijas un neapmierinātību. Soc.darbinieks var būt kaut eņģelis, ļaunums nomāc visu. Un runājot konkrēti par šo kundzīti, lai dievs dod spēku visiem kam ar viņu jādarbojas.

2018-12-02 09:34

uns: Jūs, negāciju skribenti! Vai maz apjēdzat, kāds ir soc aprūpētāja smagais darbs? Un cik daudz ir tādi, kas raujas pēc šī darba? Nāciet un pastrādājiet! Jums tik degunus urbināt un pārgudrus komentus drukāt!

2018-12-02 13:30

Inta: Tà kà komentàros zinàtàji raksta ka neesmu piemèrota šim darbam,tad pastàstìšu ko pie šìs kundzes patiesi daru. Źèl ka man neviens nepajautàja ,par manu darbu. Tàtad kundze melo ,ka pavadu 2 stundas ,es stradaju 3-4 stundas,kamer padaru kas ir nepieciesams. Vàru zupas,mazgaju traukus,sagatavoju èdienu ,kadreiz kàdu ķìseli . Mainu gultasvelu,mazgaju grìdas,putekli. Kamer vara zupu kurinu kràsni. Mùsu soferitis,ceĺ kundzi ratos jo pati nevar,pec tam cel atpakal,nes malku 5-6 maisi,lai nedelai pietiktu. Vedam no aptiekas zales ,pustdienas. Soferitis vel atved no tirgus ko kundze velas.. kapèc zàkajat ja isti nezinat kada ir patiesiba,es vel aizbraucu tresdien galvu mazgat,pec kundzes velmes.,mazgaju marlites parsienu kajas un meru asinspiedienu. Esmu nepiemerota ,drosi piesakaties nemaz nebusu apvainojusies. .Beidziiet nomelnot musu darbu,nezinot kada ir patiesiba.

2018-12-02 15:00

Iveta: Inta,es esmu bijusi Tava kolēģe Zīdaiņu namā un zinu,ka pret darbu Tu izturies ļoti apzinīgi..bet veci cilvēki var novest līdz nervu sabrukumam..Nesen uz ielas dzirdēju telefonsarunu,kur sieviete raudādama teica,ka vairs nespēj izdabāt visām iegribām un lai cita radiniece ejot kopt.

2018-12-02 15:03

Zinu: Viennozīmīgs atbalsts Intai un Zigim zinot šīs kundzītes raksturu.

2018-12-02 16:25

R.K.: Ja cilveks nevar visu paspet nevajag apnemties. Sij kundzitei tiesam liekas,ka vajag aprupetaju katru dienu,nevis piekraut gultu ar dazadam lietam ka kramu tirgu. Socialiem laiks sakt domat un risinat situaciju.

2018-12-02 16:34

to R. K.: Vari nākt pieteikties par aprūpētaju! Drīkstēsi rūpēties kaut katru dienu no rīta līdz vakaram! Nez vai tik tantei derēsi! Pratīsi visu izdarīt atbilstoši likumam!

2018-12-02 17:19

?: Brīvprātie, labie ļaudies. Vajag palīdzēt? Kur esat palikuši?

2018-12-02 17:58

sniedzite: ka jums nav kauna apzakat intu , es vinu pazistu jau 20 gadus izpalidziga , sirsniga strada no visas sirds un dveseles

2018-12-02 20:39

Līga: Intiņ, neņem galvā, Tu esi super forša, nevienu mierīgāku, labsirdīgāku nezinu! Visgudrāk runà tie, kuri neko nezin, bet katram iespēja iet un palīdzēt kundzītei, redzēsim cik izturēs

2018-12-02 22:19

blakus: Jāapsveic Inta, par izturību! Risinājums- iecelt tantuku mašīnā un uz pansionātu, vai aizvest pie tiem radiem! Vēl tak tantukam bija tas vīrs pēc sludinājuma, kur tas palika? Arī palika uz pagasta kakla. Baigie azistāvji- brauciet un paši aprūpējiet to super veceni, tad redzēsiet neto vien

2018-12-02 23:26

Durbeniece: Tantukam vecuma marazms. Protams grūti, protams vientuļi, protams, aizvainojums uz cilvēci, pašvaldību, radiem, kaimiņiem un politiku, ārstiem, aprūpētājiem, aizvainojums uz līdzcilvēkiem.... TAČU TĀ NEDRĪKST! Nedrīkst tā izturēties pret cilvēku, kas par tevi rūpējas. Inta dara savu darbu atbildīgi. Un tās nav tikai dažas stundas nedēļā. To praktiski nevar izdarīt tikai dažas st.strādājot. Tas ir laiks, ko viņa atņem sev, savai ģimenei, nesaņemot adekvātu atlīdzību.
INTA, LAID GAR AUSĪM ŠITO ŠMUCI. CILVĒKI MĒDZ BŪT NEIECIETĪGI, BET TAS TUR AUGŠĀ TO REDZ UN IR IERAKSTĪJIS GRĀMATĀ PIE TAVIEM LABAJIEM DARBIEM! Izturību!

2018-12-04 15:40

Durbiniece 2...: Vai tad viņai pa to naudu nemaksa?!
Viņa taču strada lai saņēmtu naudu tad lai ludzu strada.ja jau tik gruti tad lai izvelas vienu darbu. Nevis te tantukam krit virsu....

2018-12-04 16:10

Vilks: Sausmas pa Intu vispar nerunasim. Viņai ira rados ari Invalīds vai kadu reizi ira aizbraukusi vie viņa/s ? Cik te runa kad nava ilgi bijusi ciemos,un pat nava pazvanijusi lai apjautatos ka iet,ko dara?

2018-12-04 19:17

Sarmite.: Zinu Intu ,viņa ir ļoti jauka ,mīļa,ļoti ļoti pacietīga un līdzjūrīga,izpalīdzīga un dara savu darbus ar lielu atbildības sajūtu,nu tiešām ļoti žēl ka aprūpējamai tantei nav pateicīga sirds.,,un neredz kādu brīnišķīgu palīdzi Dievs vīņai piesūtījis.Ar savu radiņu Invalīdu Jānīti Inta tiekas,un sazvanās bieži.!!!!Lai Dievs Svētī un sargā Intiņu.!!!

2018-12-04 20:06

Liepajnieks: Cik analfabētisku cilvēku komentāri, šajā rakstā netika pieminēts ne Intas darbs, ne radinieki, lieciet tam cilvēkam svētu mieru, atrodiet kaut vienu teikumu kurā būtu norādīts tas ka Inta nepilda savus darba pienākumus?! Cik zinu pašvaldība cilvēkus pieņem uz pilnu slodzi vai pusslodzi, domaju ka šobrīd pieteikumus uz vakanci gaida Durbes sicialais dienestz - Jūs- kliedzējus, kas tikai kliedz, vai vel labākā gadījuma lidzcilvēkam pat ēst neatstaj bet aizbrauc pie radiniekiem! Tiesājiet paši sevi,jo tieši Jus kas kliedzat ar savu netīro sirdsapziņu nespējat neko vairāk ka tikai otru noniecināt.
Priekā! Uz tiem svētkiem!
Domāju kad kāds varētu izdarīt vēl labāku darbu uz ziemassvetkiem un ņemt šo jauko dāmu, uz savam majam un aprupet kaut visu dienu, iespejams tak labi nopelnīt.
Jaukus svetkus!

2018-12-06 15:10

Seniore: Drosmas kundzei ir radinieki.Durbē dzīvo māsa Gaida Kaire.Slavenā komunista Augusta Brigmaņa sieva Elita ir viņas māsas meta,par kuru Drosmas kundze bērnībā rūpējās.

2018-12-06 15:15

Seniore: Kļūdījos-pareizi būtu māsas meita Elita Brigmane.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz