Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Katrai zemnieksētai sava aura un pievilcība

Katrai zemnieksētai sava aura un pievilcība
25.06.2007 17:38

0

Lai gan lielākajā daļā pašvaldību sakoptākās sētas mēdz novērtēt rudenī un labākos godina valsts svētkos 18.novembrī,  ir pagasti, kur to dara vasaras viducī, lai čaklākos paslavētu pie Jāņu ugunskura. Tā tas šogad notika Kalētos un Dunikā. Tā kā sakoptāko sētu un daudzdzīvokļu māju konkursa nolikums paredzēja apbalvojumus par centības apliecināšanu dažādos veidos, cildināmo saraksts iznācis diezgan garš. Konkursā “Skaista mana tēva sēta” šogad tika vērtētas visas 140 Kalētos esošās sētas. “Ar kopējo rezultātu jūtamies apmierināti, jo ir redzams, ka ar katru gadu cilvēki aizvien vairāk cenšas sakopt savas mājas apkārtni, veicinot arī kopējās vides sakārtošanu.

Tradīciju pirms vasaras saulgriežiem vērtēt sakoptākās sētas turpinām jau divpadsmit gadu. Esam sapratuši, ka šāds konkurss ir vajadzīgs, jo tas cilvēkos vieš rosību, dod uzmundrinājumu un vēlēšanos darboties turpmāk,” pastāstīja pagasta kultūras darba vadītāja Svetlana Zaše-Zasa.

Tāpat kā citus gadus, arī šovasar sakoptāko sētu pulkā turpina būt Saulīšu mājas, kur saimnieko Zelma un Kārlis Sprūdi. Jaunums šeit ir labiekārtotais tehnikas novietošanas laukums. Nākotnes-3, kur dzīvo Lībeku ģimene, nule atjaunots dārza baseins, bet Vamžu ģimene Cīrulīšos var lepoties ar jaunu guļbūves stilā celtu lapenīti. Arī Lielkudumos pie Kudumu ģimenes vērojamas patīkamas pārmaiņas. Šeit izveidoti jauni apstādījumi un izrakts dīķis. Vītolos pie Vītoliņiem acis priecē dekoratīvi veidojumi no koka saknēm un  mūžamzaļo tūju dzīvžogs.

Jaunu māju nosaukuma uzrakstu un redeļu ratus, kur audzēt puķes, sarūpējusi Mazkalētu saimniece Biruta Struka, bet Gundegās Dabaru ģimene iestādījusi kociņus un puķes. Jauns baseins tapis Žaļimu ģimenei Ceriņos, bet skaists akmensdārzs iekārtots un aka izrakta Apēs, kur saimnieko Karbausku ģimene. Dārza strūklaka, dīķītis un atpūtas soliņš redzams Zvejās pie Zitas Simanovičas, savukārt laukums aktīvai atpūtai ierīkots Lazdeniekos, kur Lohanski audzina trīs bērnus. Jauks izskatās Annas Anīsas no dzirnakmeņiem veidotais dekors Lazdās, košumkrūmi lieliski saderas ar pelēkajiem laukakmeņiem pie Grantiņiem Ezeriņos. Meldros, kur mājo Žilinsku ģimene, uzcelta lauksaimniecības tehnikas novietne, kā arī izveidoti vairāki dekoratīvi elementi. Bet avotiņa vieta sakārtota un jauns koka sols uzbūvēts Parku mājās pie Liepiņiem. Tāpat Karuļos netrūkst  labu pārsteigumu – šeit atjaunota tehnikas stāvvieta, izveidots jauns māju nosaukuma rādītājs un iestādīta bērzu birztaliņa. Strūklakas dārzā un ziedi grozos sagaida ciemiņus Gravās pie Baužiem, Briežu saimnieki Rūta un Jānis Janaiši var palepoties ar dārza kamīnu, aku un strūklaku, bet Eglītēs pie Pauzeriem apkārtni jauku vērš dīķis ar ūdensrozēm un jaunas puķu dobes. Jaunu māju uzrakstu, pastkastīti, strūklaku un ziedu vāzes sagādājusi arī Ruta Ločmele Pūpolos, savukārt zedeņu žogu un puķu dobes – Viskonti Kalnbērzos.

Taču arī ar to kalētnieku labo darbu saraksts vēl nav galā. Mazziemeļos pie Guntas Ziemeles vērtētājus sagaidīja ziedu rundāle un jauka atpūtas vietiņa, bet Albrekšos pie Rutas Šekavas – lapene un puķu dobes. Arī Ābolos pie Jurķiem un Madarās pie Ezermaļiem uzcelti jauni dārza žodziņi, ierīkotas puķu dobes un atpūtas vietas, bet Pakalnos, kur dzīvo Kučerovi, ar košiem ziediem skatienu priecē jaukas puķu vāzes. Sakārtoti tehnikas novietošanas laukumi un dārzā izvietotās skulptūriņas jaukākas vērsušas arī Magonītes pie Lipartiem un Skudriņus, kur dzīvo Ziemeļi.

Kalētnieki cerot, ka nākamvasar patīkamu pārsteigumu sakārtotības jomā pagastā būs vēl vairāk. Viņu moto: “Ikviens stūrītis var augļus dot, ja to skaisti sakopt prot!”

Līdzīga aina vērojama Dunikā. Pagasta padomes priekšsēdētājs Andis Rolis teica, ka vērtēšana notikusi vairākās nominācijās – celtniecības virzienā, lauksaimnieciskajā ražošanā, senlietu izmantošanā sētas noformējumā, bet attīstības jomā piešķirta nominācija ar nosaukumu “Sēta atdzīvojas”. Atsevišķā grupā vērtēti iedzīvotāju izvirzītie pretendenti.

Par labākajiem būvniecībā atzīta Atvaru saimniece Inga Kūma, Ceplinieku īpašnieki Graikstu ģimene un Knubji no Mauriņu mājām. Par ieguldījumu lauksaimnieciskajā ražošanā pie Jāņu vainagiem tikuši Vecskrandu saimnieki Zuļģi, Siksnu īpašnieki Ošenieku ģimene, Kalvaitu saimnieki Vecbaštiki, Vecvagaru augļkopēji Zenta un Juris Krīgeni, Ziemeļu īpašnieki Ziemeļi un Mauriņu saimnieki Knubji. Par senlietu izmantošanu sētas noformēšanā cildināti Jaunarāju īpašnieki Ronkaiši, bet iedzīvotāju ievērību bija izpelnījušies Kauliņu saimnieki Štēru ģimene un Natālija Ivanova, kā arī Stūrīšu saimnieki Gudēni un Zemdegu saimnieki Inta Skudriņa un Dainis Uzāris. Nominācijā “Sētas atdzīvojas” uz uzvarētāju pjedestāla Līgo vakarā kāpa Dzintariņu saimnieki Lindas, Dangu īpašniece Silvija Sulaine ar ģimeni, Liene Žako ar ģimeni no Ābolniekiem, Juzupi no Brūniem, Zaldenieki no Peliežiem un Asauļaki no Bružiem.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”

Kalētu pagasta Lazdenieku sētā pie Lohanskiem šovasar ir vairāk plašuma un gaismas.

Krīgenu pāra lepnums ir viņu intensīvais augļudārzs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz