Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Konfiscē pussimtu lopu

Konfiscē pussimtu lopu
Foto: Egons Zīverts
21.04.2017 07:15

"Kurzemes Vārds"

Zviedrijas pilsonim Bengtam Andersam Tūrdam Bengtsonam konfiscēti 55 liellopi un par saimniecībā “Lanku ferma” konstatētajiem pārkāpumiem uzlikts 500 eiro naudas sods. Tā trešdien nolēma Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja Gunta Kapeniece informē, ka vairāk nekā pussimts lopu no saimniecības Kalētu pagastā izņemti jau iepriekš. Trešdien pieņemts galējais lēmums par to turpmāko likteni. “Konfiscēti ir govs sugas dzīvnieki, kas tika turēti kūtī vai nojumēs sētā,” stāsta pārvaldes vadītāja. “Citu risinājumu nebija. Neatbilstības netika novērstas jau ilgstoši.” Šis ir lielākais vienā saimniecībā konfiscēto dzīvnieku skaits Dienvidkurzemes pārvaldes pārraudzītajā teritorijā pēdējo desmit gadu laikā.

Gaļas lopi, kas uzturas ganībās, bijuši labākā stāvoklī, tādēļ pagaidām palikuši zviedra saimniecībā. Tomēr B. A. T. Bengtsona saimniekošanas prasme tiks uzraudzīta arī turpmāk. Ir noteikts neatbilstību novēršanas termiņš. “Līdz tam nepieciešams uzbūvēt nojumes, nodrošināt dzeramo ūdeni. Viņš arī cenšas to izdarīt,” secina G. Kapeniece. Ziņu aģentūra LETA raksta, ka āra aplokos atrodas aptuveni 80 liellopi.

Pēc izņemšanas no saimniecības vai konfiskācijas mājlopi nonāk novietnē, ar kuru iepriekš līgumu noslēgusi Nodrošinājuma valsts aģentūra. Taču tā kā nevienā šādā novietnē vienlaikus izmitināt tik lielu dzīvnieku skaitu kā šoreiz nav bijis iespējams, atrasta cita. Tā atrodas Saldus novadā.

Lopi pēc konfiskācijas nonāks Valsts ieņēmumu dienesta pārraudzībā. “Ja [saimnieks] lēmumu pārsūdzēs un tiesa lems viņam par labu, lopus viņš varēs dabūt atpakaļ. Ja būs tiktāl nonācis, ka tie jānokauj, viņam pozitīva lēmuma gadījumā varēs saņemt atpakaļ naudu,” kārtību skaidro G. Kapeniece. Pretējā gadījumā iegūtie naudas līdzekļi nonāks valsts rīcībā.

“Kurzemes Vārds” jau rakstījis, ka zviedram B. A. T. Bengtsonam piederošajā fermā jau vairākkārt konstatēti dzīvnieku labturības pārkāpumi, netiek ievēroti biodrošības pasākumi un noteikumi par dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu apriti. Marta beigās “Lanku fermā” tika konstatēti astoņi cūku un divi liellopu līķi sadalīšanās stadijā. Īpašnieks pārkāpis arī saistībā ar piesārņojuma novēršanu noteiktās normas, tāpēc Liepājas reģionālā vides pārvalde devusi rīkojumu līdz 1. jūlijam sakārtot mēslu un vircas uzglabāšanu atbilstoši prasībām.

21 komentāri

2017-04-21 08:04

kuuka: Un kur tad palika tie lopeļi, vai uz kautuvi vai citu sētu.Man ar varēja iedot kādu bariņu, tiktu pie naudas

2017-04-21 08:55

cietsirdiba: Jā, kāpēc tos nabaga lopus turpina mocīt un pa citurieni izmētāt? Vajag labiem saimniekiem atdot un ne jau gaļā. Un tas 500 eiro sods ir smieklīgs!

2017-04-21 09:00

000: Kāpēc citiem lielzemnieku lopiņiem nav nepieciešamas laukā nojumes? Zem klajas debess gan ziemā.gan vasarā.

2017-04-21 09:24

beidzot: Cik ilgi vilkās visa ši jezga!Nu ļoti švaki tie apgriezieni (KUR TIEŠĀM VAJAG)

2017-04-21 09:40

Lt.Šveiks: Tā ir Latvija,visu iespēju zeme

2017-04-21 10:40

ne ne: Nesaprotu tik vienu ka sita var panemt lopus tad jau tiesam vaig paskatities citur ka mokas stav dublos visur tads bardaks bet ne uzedusies vienam cilekam ,tadus apstaklus var daudz redzet ja ir griba vaig tik pabraukt un paverot

2017-04-21 11:12

nja: Tapēc ka ir, tādas dzīvnieku labturības normas.

2017-04-21 11:13

nja: Lauksaimniecības dzīvnieku vispārīgās labturības prasības.

2017-04-21 12:44

un: un kā strāda PVD..ja vedot prom lopus ,veselus, tie pēkšņi nomirst ..kas pārbauda viņu darbu ?likumā nav noteikta obligāta prasība nojumēm un arī nav nekādu izmēru ..tātad paši sadomāsim kam kādus likumus uzspiest ....ja jau esam tādi likuma kalpi, tad visiem vienādi, vai ir izņemumi ?...ir loti daudz neatbildētu jautajumu un ļoti nesakārtota šī nozare ...

2017-04-21 13:04

pirmsvēlēšanu kampaņa: ogo- briest starptautisks konflikts- tā, lopus nacionalizēja , vizina, uz kaut kādām fiktīvi organizētām novietnēm, tiem lopiem būs tāds stress no šīm pakotuškām, ka viņus labāk bija uzreiz uz Paplaku vest- nezinu konservatīvāku dzīvnieku par govi- žēl vienkārši lopu, pamuļķu birokrātija rullē. Interesanti cik mums izmaksās šī lopu vizināšana un uzturēšana??? Nebūtu slikti, ja Kurzemes Vārds, vai KNAB pakapātos, un atspoguļotu šos ciparus.

2017-04-21 14:21

k,,,: Saja debilaja VALSTI TRAKAS LIETAS NOTIEK.ATKLATA VEIDA APZOG CILVEKU.EJAT UN SAVACAT LIEPAJAS BOMZUS.TIE IR VEL SLIKTAKA STAVOKLI,UN MAITA GAISU UBAGODAMI.Nebus brinums ka vecajam aizversies SIBERIS un kautko uzlaidis gaisa.

2017-04-21 14:36

krikka: Jā, latvijieši vislielākie burtu un likumu kalpi ES

2017-04-21 16:00

pirmsvēlēšanu kampaņa: ne tak, problēma valodu nezināšanā, kā ministri to pierāda ārvalstu vizītēs, eiropaj jau nav nekādu prasību, mums to iztulko kā prasībi- tie ir piedāvājumi, un nākotnes vīzijas, kuras mēs jau esam pārpildījuši.
un visas pārējās valstis mūs apskauž- it seviški austrieši, jo viņiem nav tādas pensiju sistēmas- kuru es- pēc 10 gadiem šādā garā turpinot, vairs neredzu

2017-04-21 16:15

rr: Par lopiem protams, jārūpējas. No ieprikšrakstītā un redzētajiem sižetiem radās iespaids, ka visu šo jezgu sacēta kāda kundze, laikam kaimiņiene. Nesaprotu, vai viņa tagad jūtās labu darbu paveikusi, jūtās kā sabiedrībai nozīmīga persona u.tt. u.tjpr. Ja kaut ko esmu pārpratis, tad atvainojos. Bet par lopiņiem tiešām vajag rūpēties

2017-04-21 18:06

rūriks: Nav ko brīnīties, jo šajā valstiņā valda to čekistu bērni un mazbērni, kas piedalījās īpašumu nacionalizācijā un cilvēku deportācijās pēckara periodā. Kā saka ierasta lieta viņiem kaut ko atņemt, kaut ko piesavināties un kādu pazemot.

2017-04-21 19:51

gaitiņa: Jāpaziņo uz Bez tabu,lai Kapeniece aizbrauc un parāda,kur ir lopiņi.Braucot var redzēt vēl šausminošākus skatus kādos redzami lopiņi,kādēļ kasīties klāt cittautietim?

2017-04-21 20:10

gaitiņa: Jāziņo uz Bez tabu, lai Kapeniece aizved un parāda kur lopiņi.Laukos to vien redz, kagovis un teliņi slīkst dubļos.Iemesls tikai valodas nezināšana.

2017-04-21 23:39

Hm: Tā vien izskatās.ka kādam ir interese.lai zemnieks nobankrotē.
Pa lēto varēs zemi dabūt.

2017-04-22 13:28

pirmsvēlēšanu kampaņa: zemi, neatgūt-, ko ārzemnieks nopircis, tas nopirkts- par to varat neuztraukties, bet problēma esot, ka lopi par ilgu noturēti (ja nezinat lopi ir jākauj tieši tad kad valdība to liek ir noteikti laiki, cik gadu un dienu vecumā lops jānokauj) un šis briesmonis nepakļāvās- tur tā problēma.

2017-04-22 15:15

0001: A.bet man liekas.ka kaimiņam suns par vecu. Vai te valdībai nekas nav sakāms.un vajadzētu pārskatīt noteikumus .kas attiecas uz piena teļu un sivēnu kaušanu. Tas tak ir pilnīgi nehumāni.

2017-04-22 18:40

peisaks: tadi ir daudzas fermas ka priekules piekta brigade kas bada mok lopus mesli iet digi stradniekim algas nemaksa

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz