Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Konflikta izraisīšanā atrod jaunu vainīgo

Konflikta izraisīšanā atrod jaunu vainīgo
20.06.2007 19:23

0

“Es nebiju tas, kas izraisīja konfliktu. Šī cilvēka vārds vispār nemaz nekur netiek pieminēts,” apgalvo Dāvis Dāvidsons – par Dāvīti sauktais jauneklis. Viņu Modris Buncis vainoja Brikmaņu un Bunču ģimeņu konflikta izraisīšanā, kas maija nogalē pārauga masveida kautiņā krustcelēs uz Bunkas pagasta un Durbes novada robežas. Dāvis kopā ar vecākiem ieradās redakcijā, lai izklāstītu savu versiju par notikušu. 

Sāk ar aizrādījumiem

Jau rakstīts, ka M.Buncis, kurš pārstāv vienu no konfliktējošām pusēm, uzskata – konfliktu izraisījis Dāvītis – Brikmaņu ģimenes radinieks, kuram patīkot garāmbraucējus apmētāt ar akmeņiem un lamāt rupjiem vārdiem. Bunču zēni viņam par to aizrādījuši, un Dāvītis pasūdzējies Brikmaņu jauniešiem, kuri metušies radinieku aizstāvēt. Konflikts pārauga masveida kautiņā, kurā iesaistījās vairākas abu ģimeņu paaudzes un kas kļuva bēdīgi slavens visā Latvijā. Tagad vairākiem kautiņa dalībniekiem par huligānismu ir piespriesta sodanauda. Vēl turpinās izmeklēšana par miesas bojājumu nodarīšanu Bunču ģimenes galvam. Viņam nopietni traumēta seja un galvaskauss.

“Vienā ballē Tadaiķu Kultūras namā Dzintars Buncis uzskrēja virsū man, pēc tam arī mana brāļa sievai. Tāpēc mans brālis piegājis viņam klāt un aizrādījis: “Skaties, kur tu dejo!” Es nemaz nezināju, ka brālis bija šo aizrādījumu izteicis. Es pats aicināju Dzintaru laukā parunāties, taču viņš aizmuka,” atceras Dāvis. Kāds laiciņš pagājis, un licies, ka incidents aizmirsies.

Pirms tam Dzintaram bijis paradums lielā ātrumā ar skūteri braukt cauri Tadaiķu centram. Arī tad Dāvis piedraudējis: “Pamēģini vēlreiz braukt cauri centram tādā ātrumā!” Akmeņus gan viņš neesot sviedis.

Pēc balles žņaudz un sit

26.maijā pusvienos naktī Dāvis gājis mājup no balles, viņam pēc operācijas bijusi apsaitēta roka. Pie kluba stāvējuši brāļi Dzintars un Modris, kā arī viņu brālēns Intars Bucis. Visi trīs esot uzklupuši Dāvim – žņauguši u.tml. Aktīvākais žņaudzējs bijis Intars.

Dāvis mājās par notikušo pastāstījis vecākiem, kuri nolēmuši, ka par to, ko darīt, domās no rīta. “Tagad domāju – varbūt tā arī ir mūsu vaina, ka ļāvām puišiem pašiem savas problēmas risināt. Laikam uzreiz vajadzēja izsaukt policiju un uzrakstīt iesniegumu,” atzīst Dāvja māte Indra Dāvidsone.

Par notikušo Dāvis pastāstījis Kasparam Brikmanim, un līdz ar to maisam gals bijis vaļā. Brikmaņi no Intara uzzinājuši, kur dzīvo brāļi Bunči, un aizbraukuši pie viņiem. Runāšana beigusies ar to, ka Modris ar beisbola nūju sasitis atbraucēju automašīnas lukturi. Tad sekojusi savstarpēja zvanīšanās un pārmetumu izteikšana. Dāvis apgalvo, ka tieši Dzintars ierosinājis, lai katrs savāc savu baru un iet izskaidroties.

Neprot risināt domstarpības

Dāvis apgalvo, ka Brikmaņu ģimenes galva Ainars patiešām konfliktā nav bijis iesaistīts līdz brīdim, kad Bunču bars sarīkojis viņa automašīnai pakaļdzīšanos. “Viņš ar džipu brauca mājup no kursiem Priekulē, kad Bunči pie Ievniekiem viņu pamanīja un uzsāka pakaļdzīšanos. Tā nebija nekāda pārbaude, kas sēž pie stūres, kā viņi apgalvo. Viņi centās Ainaru apturēt, bremzējot viņa automašīnas priekšā. Ainaram izdevās izsprukt pa citu ceļu un nokļūt mājās. Viņš sazinājās ar dēliem, kuri pastāstīja, ka Bunči draudējuši mašīnu sasist un māju nodedzināt, tad arī viņš brauca līdzi uz Ievnieku krustcelēm,” savu versiju klāsta Dāvis.

Tālāk notikušais jau ir aprakstīts, un versijas atšķiras atkarībā no tā, kura puse par to stāsta. Modris apgalvoja, ka Bunčiem sitamo rīku līdzi nebija, Brikmaņu puse gan ieradusies ekipēta ar dažādiem dauzāmajiem daiktiem. Dāvis apgalvo pilnīgi pretējo.

“Es nezinu, kāpēc jaunieši neprot normāli risināt domstarpības. Vai tāpēc, ka viņiem nav ko darīt? Redz, kāda saķeršanās var iznākt no nelieliem sīkumiem, kad puiši cenšas cits citam parādīt, kurš no viņiem dižāks,” secina I.Dāvidsone.

“Mums visiem tagad uzlikts naudassods, bet nekur nefigurē īstā vainīgā vārds – Intars Bucis, kura dēļ viss sākās un kurš pēdējā konfliktā pats nepiedalījās,” norādīja Dāvis. Arī viņam tagad jāmaksā 25 lati. Puiša māte piebilda, ka vecāki dēla vietā to maksāt negrasās, lai 19 gadu vecais jauneklis pats meklē darbu un nopelna. Un vēl labāk – vairs šādā attiecību skaidrošanā neiesaistās.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz