Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Konsultēs par platību maksājumu iesniegšanu

Konsultēs par platību maksājumu iesniegšanu
Foto: Egons Zīverts
09.04.2018 06:41

"Kurzemes Vārds"

No 11. aprīļa sāksies pieteikšanās platību maksājumu saņemšanai, informē Lauku atbalsta dienests (LAD). Jau trešo gadu tā norisinās tikai elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Iepriekšējie divi gadi ir pierādījuši, ka pieteikšanās platību maksājumiem elektroniski ļauj krietni ātrāk izmaksāt atbalsta maksājumus, stāsta LAD pārstāve Kristīne Ilgaža. Rekordliels skaits – 95% lauksaimnieku 2017. gadā saņēma vienotā platību maksājuma un mazā lauksaimnieka shēmas gala maksājumus līdz gada beigām. Būtiski samazinās arī lauksaimnieku pieļauto kļūdu skaits iesniegumos. Pēdējo divu gadu laikā tas samazinājies vairāk nekā septiņas reizes. Arī šogad darbosies sistēmā iestrādātais algoritms “Brīdinām, lai neaizmirstu”, kas lauksaimniekiem pasaka priekšā atbalsta veidus, kuriem tie var pieteikties.

Platību maksājumiem var pieteikties līdz 22. maijam. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15. jūnijs, bet atbalsta apjomam tiks piemērots 1 % samazinājums par katru nokavēto darba dienu.

Arī šogad LAD platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā organizē bezmaksas konsultācijas daudzos pagastu centros, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus. Atbalstu sniegs arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs. 

LAD konsultācijas Dienvidkurzemē:
16. aprīlī pulksten 10 Nīcas novada kultūras namā,
20. aprīlī pulksten 11 Rucavas novada kultūras namā, pulksten 11.30 Dunikas tautas namā,
8. maijā pulksten 10 Durbē, Skolas ielā 3.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli