Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kredīti turpina rukt

Kredīti turpina rukt
Foto: Andris Gertsons
01.06.2016 07:09

"Kurzemes Vārds"

Lai arī palēnām parādi tiek deldēti, Nīcas Novada domes vadošās amatpersonas vēl aizvien ir kredītu valgos. Atgādinām, ka valsts un pašvaldību amatpersonu deklarācijas par 2015. gadu ir publiski pieejamas Valsts ieņēmumu dienesta datubāzē.

Amati. Nīcas Novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis, tāpat kā iepriekš, pērn bijis arī Kurzemes Plānošanas reģiona padomes loceklis, kapitāldaļu turētājs SIA “RAS 30” un biedrības “Liepājas ezeri” valdes loceklis.

Īpašumi. A. Petermanim joprojām pieder zeme Nīcas pagastā, kā arī valdījumā ir divi dzīvokļi un būve. Personiskās automašīnas domes priekšsēdētājam nav.

Parādsaistības. Nīcas novada vadītājs palēnām turpina deldēt parādsaistības. Jau rakstīts, ka apjomīgs kredīts A  Petermaņa amatpersonas deklarācijā pirmoreiz minēts 2004. gadā. Tad viņa parādsaistības bija vairāk nekā 50 tūkstoši latu (71,1 tūkstotis eiro). Togad par 58 tūkstošiem latu veikti būvdarbi, bet pēc gada parādsaistības bija pieaugušas līdz 68 tūkstošiem latu. Noprotams, ka par šo naudu tapusi jaunbūve. Patlaban kredīta apmērs ir 61 tūkstotis eiro. Tā dzēšanai pērn izlietoti 5700 eiro.

Ienākumi. Strādājot Nīcas Novada domē, A. Petermanis pērn nopelnījis aptuveni tikpat daudz, cik gadu iepriekš, – 23,3 tūkstošus eiro (šeit un turpmāk ienākumi minēti pirms nodokļu nomaksas). Tas nozīmē, ka vidējā mēnešalga pašvaldības vadītājam Nīcā ir aptuveni 1900 eiro.

Amati. Nīcas Novada domes priekšsēdētāja vietniece Inguna Lībeka, kura tikai aizvieto domes priekšsēdētāju viņa prombūtnes laikā, deklarāciju iesniegusi kā iestādes vadītāja un domes deputāte. Viņa ir Rudes pamatskolas direktore. Citus amatus nav minējusi.

Īpašumi. I. Lībekai pieder tikai 1998. gadā ražota automašīna “Opel Vectra”. To viņa iegādājusies pirms četriem gadiem.

Parādsaistības. I. Lībekai pērn bija 15,6 tūkstošu eiro lielas parādsaistības. Salīdzinot ar 2014. gadu, tās samazinājušās par tūkstoti eiro. Pirmoreiz kredīts deklarācijā uzrādīts 2007. gadā, kad 15,5 tūkstoši latu jeb 22 tūkstoši eiro samaksāti par mājas remontu. Viņa apstiprina, ka tā tiešām bijis.

Ienākumi. Pašvaldībā I. Lībeka nopelnījusi gandrīz 14 tūkstošus eiro – tā pamatā ir alga par direktores un skolotājas darbu. Vēl gandrīz 200 eiro no domes deklarēti kā “citi ienākumi”. “Mums daļēji apmaksā ceļa izdevumus uz darbu un mājās. Sedz pusi no biļešu naudas,” skaidro skolas direktore. Vēl aptuveni 2800 eiro saņemti no SIA “Āmuļi”, kas reģistrēta Priekulē. “Tie faktiski arī bija pēdējie, vairs nav. Tas bija kā vaļasprieks,” I. Lībeka apstiprina, ka pašai ir arī sava saimniecība. Tiešmaksājumos no Lauku atbalsta dienests I. Lībeka saņēmusi gandrīz 900 eiro, kas ir par 700 eiro mazāk nekā gadu iepriekš. Viņa apstiprina, ka kopējā summa nav mainījusies, vienkārši dienests maksājumus veic arī avansā un ne vienmēr pēc tam atlikušo summu ieskaita viena kalendārā gada ietvaros. Tā bijis arī pērn.

Amati. Nīcas Novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals deklarācijā norādījis, ka ir arī Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Novada domē.

Īpašumi. Izpilddirektoram pieder zeme Nīcas pagastā un 15 gadu veca automašīna “Volvo S80”. Tā iegādāta 2011. gadā.

Ienākumi. A. Šakals domē pērn nopelnījis par tūkstoš eiro vairāk nekā gadu iepriekš. 2015. gadā viņš par darbu pašvaldībā saņēmis 16,7 tūkstošus eiro pirms nodokļu nomaksas. A. Šakals norāda, ka algas paaugstinājuma nav bijis un pieaugums varētu būt saistīts ar jauno amatu Iepirkumu komisijā. Savukārt 11,1 tūkstoti izmaksājusi Aizsardzības ministrija. Jau iepriekš rakstīts, ka pašvaldībā A. Šakals strādāja pēc aiziešanas pensijā pēc darba Nacionālajos bruņotajos spēkos. Citu ienākumu izpilddirektoram nav.

Foto galerija

6 komentāri

2016-06-01 09:40

ZuZe: Vai cik labs priekšsēdētājs,laikam visu laiku pārvietojas ar sabiedrisko transportu,ja jau pašam nav privātā auto!Vai arī priekšsēdētāju gluži kā valsts prezidentu vizina ar auto uz pagasta rēķina?Vai varbūt brauc pats?
Uz veselību Priekšsēdētāja kungs!

2016-06-01 11:43

To zuze: Neesi iedomājusies, ka varētu būt auto, teiksim uz sievas vai bērnu vārda? Cik zinu, mums likumdošana neaizliedz pārvietoties ar draugu, radu vai kādu citu auto

2016-06-01 12:41

komsomols: Zvaigžņu lietus virsnieks Šakālis saņem neiedomājami lielu pensiju, būtu jāparskata pendzija tiem vecajiem armijniekiem kuriem zvaigznītes uz pleciem vienkārši uzbira.

2016-06-01 16:07

Arī...: Ņemot vērā,ar kādu auto pārvietojas A.Petermanis,varu teikt 100%- ka šis auto pieder pagastam un cik tas vietējiem jau zināms brauc kur un kad un ar ko grib,pat dūmiņu uzvelk pie stūres sēžot :)
Bet nu nejau par to ir runa,lai tak cilvēks dzīvo sveiks un vesels,runa manuprāt găja par to,ka tiek uzsvērts fakts,ka priekšsēdētājam nav auto.Tad nu lūk,vērīgas acis vienkārši paskaidro,ka tā jau nu nav,ka nabaga kungs brauc ar autobusu vai iet ar kājām.Galu galā,kas tas būtu par darbu,ja nevarētu gūt kādu labumiņu.Visi mēs tā gribētu ;)

2016-06-01 21:15

Kaimiņš 2: Auto protams ir pagasta, 5 gadu laikā kopš dzīvoju Nīcā, nav redzēts,ka viņš brauktu ar citu mašīnu vai autobusu. Abi divi brīvdienās un vakaros brauc uz apartametiem pie jūras.

2016-06-02 00:18

nīcenieks: Jēga no tā Petermaņa ir maza. Atstāj ne sevišķi patīkama cilvēka iespaidu. Savu mašīnu iegādāties jau nu būtu vīra goda lieta.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz