Sestdiena, 19. septembris Verners, Muntis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kurināmo piedāvās vairāk vietējam tirgum

Kurināmo piedāvās vairāk vietējam tirgum
11.09.2007 18:23

0

Atslēgvārdi

Grobiņas pagasta uzņēmums “Mans 1” ir nolēmis pārorientēt preču noieta tirgu un kurināmo piedāvāt vairāk vietējiem patērētājiem. Šim nolūkam ir izveidots SIA “Mans 1” meitasuzņēmums “Kurināmā apgāde”, pastāsta “Mans 1” līdzīpašnieks Ojārs Prelgauskis. Viens no galvenajiem uzņēmumā ražotajiem produktiem ir skaidu briketes. Lielākā daļa iepriekš tika eksportēta uz rietumvalstīm. Nu situācija ir mainījusies.

“Pagājušajā gadā mums kurināmais bija uz izķeršanu. Dāņi, zviedri, vācieši līdz gadumijai mūsu noliktavas izpirka tukšas. Bezmaz putekļu nebija, ko saslaucīt. Varējām pārdot astoņas reizes vairāk, nekā spējām saražot. Taču pēc tam viss pieklusa. Īsta ziema nemaz neuznāca, tāpēc ārzemēs visiem izveidojās lieli uzkrājumi. Līdz ar to šogad viņi preci pirkt vairs negrib. Dažs labs gatavs pirkt par kaut kādām smieklīgām cenām, taču tiem mēs atsakām. No tā secinājām, ka vietējais tirgus ir daudz stabilāks nekā eksports, tāpēc vairāk kurināmā sāksim piedāvāt vietējiem patērētājiem,” norāda O.Prelgauskis. Tādēļ izveidota SIA “Kurināmā apgāde”, kas nodarbosies tieši ar kurināmā tirdzniecību un piegādi. Uzlabota arī uzņēmuma rīcībā esošā transporta bāze, lai preci piegādātu patērētājiem.

Pagaidām uzņēmums tirgos tikai pašu ražotās briketes un malku. Taču O.Prelgauskis neizslēdz iespēju, ka nākotnē varētu iepirkt un pārdot ogles, kā arī cita veida briketes. Naftas produktu tirdzniecība gan neietilpst uzņēmuma plānos. “Tās ir akcīzes preces, tur darbojas citi nosacījumi,” skaidro O.Prelgauskis.

Plāno slēgt līgumus

Katrā ziņā SIA “Mans 1” jau tagad uzskatāms par vienu no lielākajiem kurināmā ražotājiem un piegādātājiem Liepājas apkārtnē. “Pērn mēs saražojām kurināmo, ar ko varētu nodrošināt apmēram 1000 dzīvokļu vai māju, bet šogad esam spējīgi nodrošināt siltumu 3000 dzīvokļiem. Manuprāt, tas nav maz,” uzskata O.Prelgauskis. Kurināmā apjoma izteiksmē tas ir vairāk nekā 4000 tonnas brikešu.

SIA “Kurināmā apgāde” plāno arī slēgt līgumus ar patērētājiem, kas būtu abpusēji izdevīgi. “Lai vasarā saražotu briketes, nepieciešami lieli ieguldījumi. Izejvielas – šķelda un skaidas – ir ļoti dārgas un kļūst aizvien dārgākas. Ražošanas jauda ir 60 tonnas brikešu diennaktī. Paši spējam nodrošināt tikai piekto daļu no nepieciešamā,” skaidro O.Prelgauskis. Savukārt vasarā kurināmais maksā lētāk nekā pirms apkures sezonas sākuma. Piemēram, šovasar skaidu brikešu tonna maksājusi aptuveni 75 latus, bet pašlaik jau vairāk nekā 100 latu tonnā. “Tad nu varētu notikt abpusēji izdevīgs darījums. Noslēdzot līgumu, patērētājs pasūta kurināmo ziemai un iemaksā nepieciešamo summu. Mēs savukārt iegūstam apgrozāmos līdzekļus ražošanai un rudenī patērētājam piegādājam preci par vasaras cenu,” spriež uzņēmējs.

Briketes tirgos kā cāļus

Liepājnieki skaidu briketes jau iepazinuši. “Viņiem jautājumi vairs nerodas. Interese tiek izrādīta arī no ventspilnieku puses. Arī tur esam sākuši piegādāt šo preci. Un sāksim briketes reklamēt arī Liepājas rajona ļaudīm,” sola O.Prelgauskis.

SIA “Kurināmā apgāde” paredzējusi ar savu transportu apmest loku pa Liepājas rajonu, kur pilsētās un pagastos iepazīstinās ar skaidu brikešu izmantošanu. Izmēģināšanas nolūkos tās nelielā daudzumā varēs iegādāties par pašizmaksu. “Pavisam bez maksas dalīt nav jēgas. Pieredze rāda, ka tad cilvēki nejūt mantas vērtību,” atzina O.Prelgauskis. Papildu tam uzņēmuma darbinieki iztaujās iedzīvotājus, kādu kurināmā veidu viņi izmanto, lai gūtu priekšstatu par to, cik liels varētu būtu pieprasījums. Pēc tam uzņēmuma kravas automašīnas ar briketēm apbraukās rajonu pa iepriekš izziņotu maršrutu. “Nekas jauns jau tas nav. Gluži tāpat tiek tirgoti cāļi, kad avīzē izreklamē – tikos un tikos būsim tur,” nosmej O.Prelgauskis. Viņš pieļauj, ka sākotnēji peļņu nesošs šis pasākums diez vai būs, taču tā tomēr ir iespēja piesaistīt jaunus klientus.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Uzziņai

* Koksnes skaidu briketes ir mūsdienīgs, kalorijām bagāts kurināmais, ko izgatavo no koksnes atliekām ar presēšanas metodi bez saistošo vielu pielikšanas.
* Briketes tiek izstrādātas uz speciālām iekārtām no skujkoku skaidām un mizas. Izejvielas augu izcelsme nodrošina šim kurināmam ekoloģisko drošību, izmantojot jebkurā daudzumā.
* Briketes veiksmīgi izmanto apkures katlos ar mazo un vidējo jaudu, krāsnīs, kamīnos, pirtīs un citās iekārtās, kas paredzētas darbam ar cieto kurināmo.

 

SIA “Mans 1” līdzīpašnieks Ojārs Prelgauskis pie uzņēmumā saražotajām briketēm, kuru ir tik daudz, lai ziemā nodrošinātu siltumu 3000 mājokļos.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz